Niezależność i wygoda dzięki pompie ciepła.

Pan Łukasz już na etapie budowy domu myślał nad właściwym rozwiązaniem dla swojego domu jeżeli chodzi o instalację centralnego ogrzewania i podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Nasz klient zdecydował się na budowę własnego domu w miejscowości Śledziejowice – niewielkiej wsi pod Krakowem. Powierzchnia ogrzewana budynku wynosi 170 m2 i mieszkają w nim obecnie 4 osoby. Ciepło rozprowadzane jest z użyciem ogrzewania podłogowego.

Pan Łukasz już na samym początku budowy napotkał problemem. Otóż, jego sąsiad nie wyraził zgody na doprowadzenie gazu, co pokrzyżowało dotychczasowe plany naszego klienta. Musiał wymyślić coś nowego. Zaczął szukać w Internecie porad co robić i tak trafił na naszą stronę. Nasz klient zdecydował się pójść w stronę pompy ciepła do ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej.
Nasz doradca dobrał dla Pana Łukasza pompę ciepła marki Hewalex (PCCO MONO) o mocy 13 kW wraz z zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową o pojemności 200/120 litrów. Szacowane roczne zużycie energii elektrycznej przez zamontowaną pompę oszacowano na 6 800 kWh rocznie. Rozwiązanie to w przyszłości będzie można połączyć z instalacją fotowoltaiczną, sprawiając, że ogrzewanie domu będzie niemal darmowe (ponieważ instalacja fotowoltaiczna będzie produkować energię zasilającą pompę).
 
Wartość całej inwestycji wyniosła 26 000 złotych. Od tej pory Pan Łukasz może cieszyć się ciepłym domem zimą, a latem zaznać chłodu, bowiem pompa ciepła ma zastosowanie nie tylko w ogrzewaniu domu. Nasz klient mógł przeprowadzić inwestycję niezależnie od decyzji sąsiada.
 
Dzięki naszej pomocy i przeprowadzeniu audytu energetycznego, Pan Łukasz ma pewność, że urządzenia w instalacji zostały dobrane w sposób właściwy i poprawny. Pomogliśmy wyjaśnić działanie pompy oraz całego układu. Panu Łukaszowi najbardziej spodobał się fakt, że w razie pytań jesteśmy do dyspozycji, nawet po zakończeniu prac.
Realizacja przedsięwzięcia nieco się wydłużyła w odniesieniu do pozostałych naszych prac. Wszystko za sprawą tego, że czekaliśmy, aż w domu Pana Łukasza zamontują Internet. Gdy mieliśmy już zielone światło, zajęliśmy się montażem tak szybko jak byliśmy tylko w stanie.