Fotowoltaika: ratunek nie tylko dla osób indywidualnych, a także dla firm.

Od lat pomagamy setkom naszych klientów rozpocząć przygodę z odnawialnymi źródłami energii, niezależnie od tego czy są oni klientami indywidualnymi, czy prowadzą własną firmę. Tak było również w przypadku naszego klienta – Pana Zbigniewa. 

Firma Pana Zbigniewa znajduje się w Jordanowie, zajmuje się produkcją wyrobów z drewna. Zakres prac jakie wykonuje, obejmuje nie tylko budowę altanek, a także budowę domków i domów mieszkalnych. Pan Zbigniew przykłada do swojej pracy całą swoją uwagę, twierdzi, że wszystko co wychodzi spod jego ręki powinno być wykonane właściwie i solidnie. Każdy projekt wymaga sporego nakładu czasu i… enegrii, nie tylko wewnętrznej. To właśnie w tej sprawie skontaktował się z nami Pan Zbigniew – rachunki za prąd w jego firmie były bardzo wysokie, pochłaniały znaczną część tego co zarobił. Postanowiliśmy wspólnie to zmienić.
Pan Zbigniew jako świadomy przedsiębiorca, zdaje sobie sprawę z tego, że podwyżkom cen ulegają nie tylko materiały, które zużywa do swoich projektów. Nasz klient stale monitorował rosnące z roku na rok ceny prądu. Wiedział, że jeżeli nic z tym nie zrobi, jego Firma przestanie generować zyski jakie generowała dotychczas. 
Po krótkiej konsultacji i analizie zapotrzebowania energetycznego zakładu Pana Zbigniewa zdecydowaliśmy się zastosować instalację fotowoltaiczną o łącznej mocy mocy 39,52 kW. Rozwiązanie usytuowano na dwóch dachach na dwóch osobnych budynkach, które dzięki podłączeniu do jednego licznika prądu elektrycznego, łączy się w jedną całość. Technologia Pana Zbigniewa została podzielona w następujący sposób:
  • instalacja pierwsza o mocy 15,2 kW z panelami JA SOLAR JAM60S20-380/MR-BF w liczbie 40 sztuk oraz inwerterem Growatt MID 15KTL3-X,
  • instalacja druga o mocy 24,32 kW z panelami JA SOLAR JAM60S20-380/MR-BF w liczbie 64 sztuk oraz inwerterem Growatt MID 22KTL3-X. 
Realizacja przedsięwzięcia pozwoliła obniżyć rachunki w zakładzie stolarskim Pana Zbigniewa, sprawiając tym samym jeszcze większe zyski naszego klienta. Inwestycja zwróci się w ciągu kilku lat i zapewni spokój i wygodę na kolejne dziesięciolecia pracy firmy. 
Całość inwestycji została zrealizowana w najszybszym możliwym tempie dzięki współpracy specjalisty ds. realizacji inwestycji oraz naszej niezawodnej ekipy montażowej. 

#fotowoltaika #PV #fotowoltaikadlafirm #energetycznyprojekt