Fotowoltaika – instalacja na Śląsku.

Pan Adam zamieszkuje dom jednorodzinny. Nieruchomość położona jest w Turowie w województwie śląskim. Dom naszego klienta został wybudowany stosunkowo niedawno. Pan Adam chciał dodatkowo go unowocześnić, obniżając przy tym swoje miesięczne zobowiązania za energię elektryczną.

Pana Adama martwiły dynamicznie rosnące ceny prądu. Motorem zachęcającym do działania były także zapowiedziane zmiany rozliczeń prosumentów, które mają nadejść wraz z początkiem 2022 roku. Nie czekając długo, zaczęliśmy działać!
Każda inwestycja realizowana przez nasz zespół przebiega zgodnie z określonymi przez nas zasadami. Pod podpisaniu umowy przechodzimy do ustalenia terminu audytu energetycznego. Pozwala on zweryfikować warunki techniczne w nieruchomości oraz zebrać dane niezbędne do wykonania projektu instalacji. Po ustaleniu terminu realizacji i jego potwierdzeniu przechodzimy do zamawiania komponentów potrzebnych do wykonania montażu. Kiedy wszystko jest już skompletowane, przychodzi czas działania! Nasza ekipa montażowa zazwyczaj rozpoczyna swoją pracę między godziną 8 a 12 rano. Po wykonaniu wszystkich czynności przeprowadzamy krótkie szkolenie z obsługi instalacji oraz podpisujemy protokół odbioru inwestycji. 
 Nasz doradca przygotował dla Pana Adama rozwiązanie składające się z następującej technologii:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 3,42 kWp, która składa się z 9 sztuk paneli fotowoltaicznych marki Jasolar 380 z gwarancją producenta wynoszącą 12 lat oraz jednego inwertera Growatt z dziesięcioletnią gwarancją producenta. 
Przeprowadzenie prac w nieruchomości naszego klienta umożliwiło znacznie zmniejszyć jego miesięczne i roczne zobowiązania za prąd. Takie rozwiązanie na pewno pozwoli trzymać w ryzach domowy budżet i da Panu Adamowi możliwość inwestowania swoich pieniędzy w inny sposób.
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych w nieruchomości naszych klientów?
Całkowity koszt modernizacji w domu naszego klienta wyniósł 18 400 złotych. W skład ceny wchodzi nie tylko sam montaż, a także wszystkie inne usługi, o których wspominaliśmy wyżej. Ponadto, Pan Adam otrzymał swojego własnego opiekuna instalacji, który ma za zadanie służyć mu pomocą w razie jakichkolwiek pytań. Zawsze staramy się być dostępni dla naszych klientów i robimy wszystko, aby współpraca z nami nie zakończyła się w dni montażu rozwiązania. 
Jak wygląda instalacja naszych klientów?
Podczas  audytu energetycznego nasz doradca nie zauważył przeciwwskazań do tego, aby zamontować instalację na dachu budynku. Tak też uczyniliśmy. Moduły zostały ustawione bezpośrednio na powierzchni dachu. Warunki w jakich będą pracować są najbardziej optymalne – nie ma tu miejsca na niepożądane zacienienie lub inne utrudnienia w ich pracy. Inwerter został zamontowany w środku budynku, dzięki czemu jest on chroniony przed działaniem czynników atmosferycznych. Okablowanie instalacji poprowadzono po najkrótszej możliwej trasie.
Inwestycja naszego klienta zwróci się w ciągu najbliższych kilku lat, zapewniając spokój i wygodę na nadchodzące dziesięciolecia. Korzystając z odnawialnych źródeł energii dom naszego klienta stał się bardziej przyjazny dla środowiska. 
Całość prac montażowych została zrealizowana w terminie jednego dnia roboczego. Zaangażowanie naszych klientów ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym doradcą. Przez to, że świadczymy kompleksowe usługi nasi klienci nie musieli szukać osobno projektanta, wykonawcy i producenta urządzeń. Z nami oszczędzili nie tylko czas, ale i swoje pieniądze. 
Zakres prac wykonanych przez ekipę montażową Energetycznego Projektu:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
#fotowoltaika #PV #OdnawialneŹródłaEnergii #oszczędność #EnergiaZeSłońca
Falownik (inwerter) zastosowany w instalacji zaprojektowanej na zlecenie naszego klienta
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji
Dach nieruchomości
Dach
Dwuspadowy
Pokrycie dachu
Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu
Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
 
45
Instalacja fotowoltaiczna
3,42 kW Jasolar 380 + inwerter GROWATT 
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
9
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
18 400
Czas realizacji inwestycji
Dzień roboczy 
1