Instalacja fotowoltaiczna – realizacja w Brańskiej Niżnej

W przeważającej części większość naszych realizacji stanowią panele fotowoltaiczne. Wraz z początkiem kwietnia tego roku mieliśmy przyjemność współpracować z panią Teresą, która również wyraziła zainteresowanie inwestycją tę technologię. Zachęcamy do zapoznania się z krótkim opisem przebiegu naszej współpracy. 
Nasza klientka, podobnie jak pozostali nasi klienci, bacznie obserwuje dynamicznie rosnące ceny prądu. W pewnym momencie zaczęła poważnie obawiać się o stan swojego portfela. Obawiała się, że jeżeli nie podejmie żadnych kroków, w przyszłości będzie poświęcała na podstawowe rachunki większość swojego wynagrodzenia, a później swoją emeryturę. Pani Teresa chciała od tego uciec. Dodatkową motywacją do inwestycji byli jej najbliżsi – chciała zapewnić im bezpieczną przyszłość. Z przyjemnością podjęliśmy się zadania, które powierzyła nam nasza klientka. 
Nasz doradca ustalił z panią Teresą termin audytu energetycznego. Podczas audytu nasz wykwalifikowany doradca sprawdził dokładnie stan sieci energetycznej budynku naszej klientki oraz zebrał wszystkie potrzebne informacje do przygotowania indywidualnego projektu.
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6  kWp składająca się 16 sztuk paneli fotowoltaicznych PhonoSolar PS375 oraz jednego falownika (inwertera) SOFAR. Moduły fotowoltaiczne posiadają piętnastoletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Zaprojektowana instalacja liczyła 16 modułów fotowoltaicznych. Niestety, nie znaleźliśmy możliwości, aby zamontować rozwiązanie na dachu budynku. Nie stanęło to jednak nam na przeszkodzie, ponieważ wykorzystaliśmy budynek przynależny do nieruchomości, na którym zmieściło się całe rozwiązanie. Panele zostały umieszczone na dachu garażu blaszanego, pod kątem około 20°. Dach garażu skierowany jest w odpowiednim kierunku, dlatego jesteśmy spokojni o działanie instalacji i wiemy, że będzie pracowała ona z najwyższą możliwą wydajnością. Falownik znalazł swoje miejsce wewnątrz garażu, dzięki czemu dostęp do niego jest bardzo swobodny i dodatkowo jest on chroniony przed działaniem czynników atmosferycznych.
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 21 776 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Zaprojektowane rozwiązanie pozwoliło naszej klientce oraz jej rodzinie zyskać spokój na kolejne dziesięciolecia. Inwestycja zwróci się w ciągu najbliższych kilku lat, a nasza klientka już teraz może korzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania. Dzięki temu, że zdecydowała się na inwestycje jeszcze w tym roku, będzie rozliczana zgodnie z dotychczasowymi formami rozliczenia prosumentów. W następnym roku zasady te mają się zmienić, niekoniecznie na lepsze, dlatego cieszymy się, że za decyzja zapadła właśnie teraz. 
Gdyby pani Teresa miała jakiekolwiek pytania odnośnie działania instalacji lub napotkało by jakiś problem w obsłudze jej, może zawsze się z nami skontaktować. Współpraca z Energetycznym Projektem nigdy nie kończy się z dniem montażu. Aby wynagrodzić naszym klientom zaufanie, do każdej realizacji powołujemy indywidualnego opiekuna instalacji. To właśnie do niego może zwrócić się nasza klientka na wypadek jakichkolwiek pytań. 
Świadczymy kompleksowe usługi, zatem nasza klientka nie musiała mocno angażować się w cały proces inwestycyjny. Jej zaangażowanie ograniczyła się jedynie do rozmowy i podpisania umowę z naszym przedstawicielem. Po naszej stronie zostało kupienie sprzętu i urządzeń, zaprojektowanie rozwiązania oraz jego montaż.
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE

Specyfikacja kompleksowej modernizacji

Inwestycja i stan po inwestycji

NazwaJednostkaWartość
Miejsce montażu instalacji Budynek przynależny do nieruchomości
Dach Dwuspadowy
Miejsce wpięciaRozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych ˚20
Instalacja fotowoltaiczna6 kW PhonoSolar PS375 + inwerter SOFAR 
Ilość paneli fotowoltaicznychszt.16
Ilość falowników (inwerterów)szt.1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne21 776
Czas realizacji inwestycjidzień roboczy1