fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Rzepiennik Mazowiecki

[vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Jak wygląda kompleksowa inwestycja w panele fotowoltaiczne? Przykład na podstawie realizacji u naszego klienta

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_single_image image=”4909″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]

Pan Zbigniew zamieszkuje Rzepiennik Mazowiecki. Miejscowość oddaloną niecałe 100 kilometrów od naszego rodzimego miasta Krakowa. Nasz klient posiada dom jednorodzinny, który dzieli wraz ze swoją małżonką i resztą rodziny. Inwestycję w nieruchomości naszego klienta przeprowadziliśmy pod koniec roku 2020. 
Pan Zbigniew planuje w najbliższych  latach przejść na emeryturę. Chciałby zabezpieczyć się na nadchodzące lata i ograniczyć swoje wydatki tam gdzie tylko jest taka możliwość. Postanowił zacząć od obniżenia rachunków za energię elektryczną. Nasz klient skontaktował się z nami, przekazał czego oczekuje i jaki efekt chciałby uzyskać. W ten sposób rozpoczęła się nasza współpraca.
Roczne rachunki za energię elektryczną w domu naszego klienta wynoszą około 2 400 złotych w skali roku. Miesięcznie daje to kwotę 200 złotych. Pan Zbigniew ma świadomość, że ceny nadal będą rosły i spodziewa się kolejnych podwyżek w nadchodzących latach. Dodatkową motywacją do inwestycji w panele fotowoltaiczne jest ułatwienie życia swoim dzieciom, które w przyszłości mogą zamieszkać w jego nieruchomości. 
Pan Zbigniew boi się, że jeżeli nie podejmie żadnych działań, to jego wydatki na prąd w kolejnych latach nadal będą dynamicznie rosnąć. W sytuacji przejścia na emeryturę obawia się, że rachunki za energię znacznie obciążą jego miesięczny budżet wynikający z emerytury. 
Nasz doradca odwiedził miejsce zamieszkania naszego klienta i przeprowadził tam audyt energetyczny. Zweryfikował stan istniejącej instalacji elektrycznej i oszacował wysokość rocznego zużycia prądu. Roczne zapotrzebowanie na energię w domu naszego klienta wyniosło 3 700 kWh w skali roku. Na podstawie tych informacji i rozmów z naszym klientem dobrano następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,94 kW, w której skład wchodzą panele fotowoltaiczne Jasolar JAM 30S20-380 w ilości 13 sztuk oraz jeden inwerter (falownik) Growatt 500 TL3-5. Panele posiadają gwarancję producenta wynoszącą 12 lat, w przypadku falownika jest to 10 lat.
Jak wygląda instalacja fotowoltaiczna wykonana na zlecenie naszego klienta?
Dom jednorodzinny Pana Zbigniewa posiada dwuspadowy dach pokryty blachą trapezową. Razem z odpowiednim kierunkiem ułożenia tworzy idealne miejsce do usytuowania modułów fotowoltaicznych, z czego oczywiście skorzystaliśmy. Panele zostały ułożone bezpośrednio na dachu pod kątem 45˚. Falownik umieszczony został na zewnątrz. Został odpowiednio zabezpieczony specjalnym dachem, chroniącym go przed deszczem i śniegiem. Zadbaliśmy o swobodny dostęp do inwertera na wypadek gdyby w przyszłości powstała taka potrzeba. 
Jaki był koszt instalacji fotowoltaicznej umieszczonej na dachu?
Całkowity koszt całej inwestycji wyniósł Pana Zbigniewa 22 620 złotych, na co złożyło się: 
– przeprowadzenie audytu energetycznego weryfikującego stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
 Oszczędność i niskie rachunki za prąd dzięki fotowoltaice
Inwestycja Pana Zbigniewa zwróci się w ciągu najbliższych lat i zapewni mu spokój i wygodę na kolejne dziesięciolecia. Instalacja fotowoltaiczna może w przyszłości posłużyć jego rodzinie, bowiem jest to inwestycja na długie lata. Dzięki inwestycji Pan Zbigniew obniżył swoje rachunki za prąd z około 2 400 złotych rocznie na niecałe 250 złotych! W skali miesiąca daje to jedynie 20 złotych miesięcznie. Prawie dziesięciokrotna obniżka miesięcznych zobowiązań pozwoli Panu Zbigniewowi cieszyć się z emerytury i nie bać się o to, czy będzie w stanie zapewnić sobie i swojej rodzinie podstawowe potrzeby. 
Montaż instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta trwała zaledwie jeden dzień roboczy. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, zaangażowanie Pana Zbigniewa ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym doradcą.

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”4910″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Stan sprzed inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji 
Dach domu jednorodzinnego
Dach 
Dwuspadowy 
Pokrycie dachu
Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu
Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
 ˚
45
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Instalacja fotowoltaiczna
4,94 kW Jasolar JAM 60S20-380 + inwerter (falownik) GROWATT 5000 TL3-5
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
13
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt prądu w skali roku PRZED inwestycją
2 400
Koszt prądu w skali roku PO inwestycji
250

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

green leafed tree surrounded by fog during daytime czyste powietrze - pytania i odpowiedzi

Zmiany w programie Czyste Powietrze – pytania i odpowiedzi

Duże zmiany w tamtym tygodniu w programie Czyste Powietrze sprawiły, że pojawiło się sporo pytań. Na kilka z nich dostaliśmy odpowiedź podczas webinaru, organizowanego w ramach Akademii Czystego Powietrza pt. Od kwietnia zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Dzisiaj streścimy najważniejsze z nich. Czyste Powietrze – pytania i odpowiedzi.

Czytaj więcej »