fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Sułoszowa

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Realizacja rozbudowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszych klientów! 

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Pani Sylwia wraz ze swoim mężem Karolem zamieszkuje wybudowany przed kilkudziesięciu laty dom jednorodzinny w miejscowości Sułoszowa, nieopodal Ojcowskiego Parku Narodowego. Realizacja inwestycji w tym miejscu była wyjątkowo przyjemna, z uwagi na otaczające nas widoki. Posiadłość naszych klientów jest dość spora, a co za tym idzie – ich gospodarstwo domowe ma wysokie zapotrzebowanie energetyczne. 

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”4999″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Małżeństwo zdecydowało się zainwestować w fotowoltaikę zachęceni dotacjami na realizację tego typu przedsięwzięcia. Z uwagi na dość duże zużycie prądu, nasi klienci płacili miesięczne rachunki za prąd w kwocie około 300 złotych miesięcznie. W skali roku daje to sumę ponad 3 500 złotych. Ponownie trafiliśmy na świadome osoby, które obserwują rosnące w zastraszającym tempie ceny prądu i chcą się od nich uchronić. Nasi klienci chcieli przeznaczyć pieniądze wydawane na pokrycie rachunków za prąd na inwestycję w coś, co pozwoli im pomnożyć ich kapitał. 
Cel dla naszych klientów był prosty – posiadanie większej ilości pieniędzy na swoje prywatne inwestycje. Z przyjemnością zaangażowaliśmy się w realizację tego przedsięwzięcia, ponieważ szczególnie lubimy pomagać innym w rozwoju. 
Nasz doradca przeprowadził w nieruchomości naszych klientów szczegółowy audyt energetyczny. Oszacował roczne zużycie prądu na 5 600 kW. Na podstawie tych danych dobrał następujący zestaw:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,14 kW wyposażona w 21 sztuk modułów fotowoltaicznych Jasolar 380 z dwunastoletnią gwarancją producenta oraz falownik (inwerter) Growatt 7 kW z gwarancją producenta wynoszącą 10 lat.
Przeprowadzenie inwestycji umożliwiło obniżyć rachunki naszych klientów z ponad 3 500 zł rocznie na około 350 złotych w skali roku! Miesięcznie daje to zaledwie 30 złotych. Dziesięciokrotnie mniejsze rachunki z pewnością umożliwią na większe inwestycje w inne projekty, które pozwolą naszym klientom dodatkowo się wzbogacić. 
Wygląd instalacji fotowoltaicznej naszych klientów
Z uwagi na to, że zapotrzebowanie na prąd w budynku było dość wysokie, powstała konieczność projektu i instalacji rozbudowanego systemu. Nasi eksperci wybrali do tego dach budynku przynależnego do nieruchomości oraz część wiaty, pod którą stoją samochody. Dzięki takiemu rozmieszczeniu panele fotowoltaiczne są usytuowane w najlepiej nasłonecznionym miejscu i mogą pracować z pełną wydajnością. Moduły pokrywające budynek przynależny stworzyły iluzję nowoczesnej dachówki, nadając mu całkiem nowy, ciekawy design. Dostęp do instalacji jest bardzo łatwy, szczególnie w części położonej na wiacie, której dach jest płaski. Aby zapewnić optymalną pracę modułów umieszczonych na płaskim dachu, zostały one zamontowane na specjalnych stelażach. Falownik (inwerter) został usytuowany na zewnętrznej ścianie budynku przynależnego do posesji naszych klientów w sposób nieutrudniający dostępu do niego. Przed deszczem i śniegiem chroni do dach wiaty. 
Koszt instalacji fotowoltaicznej w realizowanej inwestycji 
Nasi klienci na realizację tej inwestycji poświęcili 28 400 złotych. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi nasi klienci oszczędzili nie tylko pieniądze, ale i swój czas. Nasza ekipa zrealizowała:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszych klientów z zakresu obsługi instalacji. 
Proces instalacji rozwiązania trwał zaledwie jeden dzień roboczy. W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań ze strony naszych klientów jesteśmy w dalszym ciągu do ich dyspozycji. Każdy nasz klient otrzymuje przypisanego do siebie opiekuna instalacji. Tak samo było w przypadku Pani Sylwii i Pana Karola. 
Dzięki kompleksowej obsłudze realizowanej przez nas, zaangażowanie naszych klientów ograniczyło się do podpisania dokumentów z naszym doradcą. Całą resztą zajęliśmy się sami. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5000″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji 
Budynek przynależny do nieruchomości + dach wiaty
Dach 
Dwuspadowy + płaski (wiata)
Pokrycie dachu
Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu
Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Instalacja fotowoltaiczna
7,14 kW JINERGY 380 + inwerter GROWATT 7 kW
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
21
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt prądu w skali roku PRZED inwestycją
3 500
Koszt prądu w skali roku PO inwestycji
≈350

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

green leafed tree surrounded by fog during daytime czyste powietrze - pytania i odpowiedzi

Zmiany w programie Czyste Powietrze – pytania i odpowiedzi

Duże zmiany w tamtym tygodniu w programie Czyste Powietrze sprawiły, że pojawiło się sporo pytań. Na kilka z nich dostaliśmy odpowiedź podczas webinaru, organizowanego w ramach Akademii Czystego Powietrza pt. Od kwietnia zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Dzisiaj streścimy najważniejsze z nich. Czyste Powietrze – pytania i odpowiedzi.

Czytaj więcej »
koniec pieców gazowych

Nadchodzi koniec pieców gazowych?

Od pewnego czasu słyszymy i czytamy o likwidacji kotłów gazowych na “rozkaz” Unii Europejskiej. “Nadchodzi koniec pieców gazowych”, “Przygotujmy się na poważne zmiany”, “Gaz już nie jest ekologiczny”. Takie nagłówki możemy znaleźć szukając informacji na ten temat. Prawdą jest, że zmiany nadchodzą, ale czy na pewno tak drastycznie i szybko?

Czytaj więcej »
ogrzewanie podłogowe

Czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Ogrzewanie podłogowe do niedawna kojarzyło się nam z luksusem, dostępnym tylko dla nielicznych. Jednak dzięki postępowi technologicznemu i zmianom w podejściu efektywności energetycznej, ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej dostępne i atrakcyjne dla szerokiego grona osób. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób docenia jego korzyści i wybiera je jako skuteczną metodę ogrzewania. Ale czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Czytaj więcej »