fbpx

Realizacja – Pompa ciepła i Fotowoltaika – Krzeszowice

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Tani prąd i ogrzewanie, czyli pompa ciepła + fotowoltaika!

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Uwielbiamy realizować zlecenia naszych klientów, szczególnie gdy dotyczą one kompleksowej termomodernizacji. Początkiem 2021 roku mieliśmy przyjemność podjąć współpracę z Panią Katarzyną. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem jej przebiegu.

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5013″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

termomodernizacji. Początkiem 2021 roku mieliśmy przyjemność podjąć współpracę z Panią Katarzyną. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem jej przebiegu.
Pani Katarzyna mieszka wraz z rodziną w domu jednorodzinnym położonym w miejscowości Krzeszowice, 25 kilometrów od Krakowa. Nieruchomość zachowana jest w bardzo dobrym stanie: posiada dwuszybowe okna PCV oraz jest odpowiednio zaizolowana. Po zweryfikowaniu zapotrzebowania energetycznego budynku nie stwierdziliśmy zatem konieczności wykonywania docieplenia budynku.
Nasza klientka skontaktowała się z nami, ponieważ chciała zrobić coś ze swoimi miesięcznymi wydatkami. Zauważyła, że z miesiąca na miesiąc jej wydatki rosną. Różnicę w wysokości ponoszonych kosztów widać było w szczególności, gdy porównało się rachunek sprzed roku. Pani Katarzyna uznała, że jeżeli nic nie zrobi, dojdzie do momentu, w którym podstawowe wydatki będą pochłaniać połowę jej pensji. W pierwszym momencie nasza klientka chciała założyć piec gazowy, jednak po przeprowadzeniu audytu oraz naszych obliczeniach zaproponowaliśmy naszej klientce inwestycję w panele fotowoltaiczne oraz w pompę ciepła, które, akurat w tym przypadku, w dłuższej perspektywie zdecydowanie bardziej się opłaca niż koszt utrzymywania instalacji gazowej.
Nasz doradca przeprowadził w domu naszej klientki audyt energetyczny. Podczas niego zweryfikował stan istniejącej instalacji elektrycznej i zebrał niezbędne informacje do przygotowania rozwiązania. Dodatkowo obliczył zapotrzebowanie na ciepło w budynku i zebrał dane do dobrania właściwego urządzenia grzewczego. Na tej podstawie dobrał dla naszej klientki następujące rozwiązanie:
  • Instalacja pompy ciepła o mocy 9 kW Panasonic T-Cap wraz z zasobnikiem buforowym 50l oraz zasobnik do CWU 250l. Pompa ciepła posiada trzyletnią gwarancję producenta.
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,75 kWp składająca się 26 sztuk paneli fotowoltaicznych ProecoSolar oraz jednego falownika (inwertera) SOFAR. Moduły fotowoltaiczne posiadają piętnastoletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Szacowane roczne zużycie energii elektrycznej pompy ciepła wynosi jedynie 4 700 kWh. Zapotrzebowanie to zostanie w 90% pokryte przez produkcję energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej. 
Dzięki tej kompleksowej modernizacji, Pani Katarzyna obniżyła swoje rachunki o kilkaset złotych oraz uzyskała system który nie wymaga żadnej obsługi ani pracy – jest automatyczny i wygodny.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszej klientki
Instalacja fotowoltaiczna zrealizowana na zlecenie naszej klientki robi wrażenie swoją wielkością. Panele niemal całkowicie pokryły powierzchnię połaci dachu, tworząc przy tym iluzję dachówki wykonanej z modułów PV. Panele zostały ułożone pod kątem 45 stopni. Mimo licznej roślinności dookoła domu Pani Katarzyny, z żadnej strony instalacji nie grozi zacienienie przez nie powodowane. Dzięki temu mamy pewność, że system będzie działał z pełną wydajnością, produkując przy tym duże ilości energii elektrycznej. Falownik znalazł swoje miejsce na poddaszu, gdzie chroniony jest przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Podczas montażu inwertera zadbaliśmy o to, aby dostęp do niego był możliwe jak najwygodniejszy. 
Wygląd zaprojektowanej instalacji pompy ciepła
Pompa ciepła w rozwiązaniu dla naszej klientki została wpięta szeregowo. Zastosowaliśmy wspornik w postaci maty pod jednostką zewnętrzną. Pompa została umieszczona na wykonanym przez nas fundamencie. Dzięki temu jest zabezpieczona i stabilna. Dodatkowo, na życzenie naszej klientki zastosowaliśmy bezprzewodowy termostat. Zdemontowaliśmy i wynieśliśmy dotychczasowe urządzenie grzewcze z nieruchomości Pani Katarzyny. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Kompleksowa modernizacja kosztowała Panią Katarzynę 75 641 złotych, na co składa się:
  • Inwestycja w moduły fotowoltaiczne – 35946 złotych. 
  • Inwestycja w pompę ciepła – 39694 złotych.
Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej oraz obliczenie zapotrzebowania na ciepło w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (instalacja PV i PC),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszej klientki z zakresu obsługi instalacji. 
Inwestycja zwróci się w ciągu najbliższych kilku lat, gwarantując naszej klientce spokojną głowę i niskie rachunki za prąd i ogrzewanie. Pani Katarzyna otrzymała od nas kontakt do opiekuna instalacji, z którym może skontaktować się zawsze na wypadek jakichkolwiek pytań. 
Dzięki kompleksowej obsłudze realizowanej przez nas, zaangażowanie naszej klientki ograniczyło się do podpisania dokumentów z naszym doradcą. Po ustaleniu i potwierdzeniu terminu realizacji nasza ekipa montażowa odwiedziła dom Pani Katarzyny celem zamontowania zaprojektowanego rozwiązania. Całość zajęła zaledwie dwa dni robocze.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5014″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Powierzchnia ogrzewana domu
m2
160
Rozprowadzenie CO
rodzaj
Kaloryferowe lub mieszane
Źródło CO
rodzaj
Pompa ciepła 9 kW Panasonic T-CAP z buforem 50l i zasobnikiem CWU 250l
Instalacja fotowoltaiczna
rodzaj
9, 75 kWp ProecoSolar + inwerter SOFAR
Miejsce montażu instalacji fotowoltaicznej
Dach nieruchomości
Dach
Dwuspadowy
Pokrycie dachu
Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu
Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
˚
45
Zapotrzebowanie na energię przed modernizacją
W/m2
80
Zapotrzebowanie na energię po termomodernizacji
W/m2
40
Czas realizacji
dzień roboczy
2
Wartość inwestycji brutto
75 641
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
35 946
Koszt inwestycji w pompę ciepła
39 694

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ