fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Szczawa

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Fotowoltaika na gruncie – realizacja w Szczawie

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Pan Piotr rozpoczął współpracę z nami wraz z początkiem 2021 roku. Zachęcony pozytywnymi opiniami o technologii, sam zapragnął posiadać panele fotowoltaiczne. Z przyjemnością urzeczywistniliśmy jego marzenie! 

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5128″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Nieruchomość naszego klienta położona jest w Szczawie, 85 kilometrów od Krakowa. Podczas audytu określiliśmy jej stan na bardzo dobry – nie zauważyliśmy konieczności wykonywania docieplenia lub wymiany przegród budowlanych. Dom zachowany jest w bardzo dobrym stanie, w wyraźnie góralskim stylu, o czym świadczy ostry, dwuspadowy dach. 
Pan Piotr wiedział jakie możliwości daje słońce – zanim zdecydował się na panele fotowoltaiczne, zainwestował w kolektory słoneczne, które podgrzewały jego ciepłą wodę użytkową. Nasz klient uznał, że najwyższy czas pójść o krok dalej i obniżyć swoje rachunki za prąd, korzystając w pełni z potencjału promieniowania słonecznego. Z ogromną chęcią podjęliśmy się powierzonego nam zadania. 
Nasz doradca, podczas audytu energetycznego zweryfikował stan istniejącej sieci energetycznej w domu Pana Piotra. Zebrał także informacje niezbędne do zaprojektowania indywidualnego rozwiązania. Audyt został przeprowadzony po wcześniejszym uzgodnieniu jego terminu z naszym klientem. Na podstawie przeprowadzonych pomiarów, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,25 kWp składająca się 14 sztuk paneli fotowoltaicznych Phono Solar 375 oraz jednego falownika (inwertera) SOFAR o mocy 5 kW. Moduły fotowoltaiczne posiadają piętnastoletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, dach naszego klienta utrzymany jest w góralskim stylu. To, co najbardziej wyraża ten styl architektoniczny to mocno szpiczaste, dwuspadowe dachy. Niestety, dach naszego klienta był umiejscowiony w złym kierunku, dlatego zdecydowaliśmy się na montaż instalacji na gruncie. W ten sposób mogliśmy zagwarantować najwydajniejszą pracę całego systemu. Panele zostały umiejscowione na specjalnym stelażu które pozwoliły na ułożenie paneli pod kątem około 45 stopni. Pomimo tego, że na posesji znajduje się roślinność, nie będzie ona zacieniała modułów. Falownik został zamontowany wewnątrz budynku, dzięki czemu jest chroniony przed działaniem czynników atmosferycznych. Został zamontowany w sposób gwarantujący swobodne dojście do niego. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 22 029 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Pan Piotr po zakończeniu prac otrzymał kontakt do przypisanego do jego instalacji doradcy. Dzięki temu, podobnie jak nasi pozostali klienci, może zwrócić się do niego na wypadek jakichkolwiek pytań związanych z działaniem systemu PV.
Po ustaleniu i potwierdzeniu terminu realizacji nasza ekipa montażowa odwiedziła dom Pana Piotra celem zamontowania zaprojektowanego rozwiązania. Całość zajęła zaledwie jeden dzień roboczy. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, nasz klient nie musiał osobno szukać podwykonawcy, projektanta i sklepu z najlepszą ofertą. Wszystkim tym zajęliśmy się sami, dzięki czemu nasz klient oszczędził nie tylko pieniądze, ale i swój czas –  jego zaangażowanie ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5127″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

zaprojektowanej na zlecenie naszego klienta.
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji
Grunt
Dach
Dwuspadowy
Pokrycie dachu
Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu
Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
˚
45
Instalacja fotowoltaiczna
5,25 kW Phono Solar 375 + inwerter SOFAR 5 kW
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
14
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
22 029
Czas montażu rozwiązania
dzień roboczy
1

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

green leafed tree surrounded by fog during daytime czyste powietrze - pytania i odpowiedzi

Zmiany w programie Czyste Powietrze – pytania i odpowiedzi

Duże zmiany w tamtym tygodniu w programie Czyste Powietrze sprawiły, że pojawiło się sporo pytań. Na kilka z nich dostaliśmy odpowiedź podczas webinaru, organizowanego w ramach Akademii Czystego Powietrza pt. Od kwietnia zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Dzisiaj streścimy najważniejsze z nich. Czyste Powietrze – pytania i odpowiedzi.

Czytaj więcej »
koniec pieców gazowych

Nadchodzi koniec pieców gazowych?

Od pewnego czasu słyszymy i czytamy o likwidacji kotłów gazowych na “rozkaz” Unii Europejskiej. “Nadchodzi koniec pieców gazowych”, “Przygotujmy się na poważne zmiany”, “Gaz już nie jest ekologiczny”. Takie nagłówki możemy znaleźć szukając informacji na ten temat. Prawdą jest, że zmiany nadchodzą, ale czy na pewno tak drastycznie i szybko?

Czytaj więcej »
ogrzewanie podłogowe

Czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Ogrzewanie podłogowe do niedawna kojarzyło się nam z luksusem, dostępnym tylko dla nielicznych. Jednak dzięki postępowi technologicznemu i zmianom w podejściu efektywności energetycznej, ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej dostępne i atrakcyjne dla szerokiego grona osób. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób docenia jego korzyści i wybiera je jako skuteczną metodę ogrzewania. Ale czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Czytaj więcej »