fbpx

Fotowoltaika i Ogrzewanie Elektryczne – Andrychów

Nasi klienci znajdą w naszej ofercie szeroką gamę technologii. Każda z nich jest w stanie  skutecznie obniżyć miesięczne rachunki i podnieść wartość nieruchomości. Najlepiej jednak działa ich połączenie, w szczególności takie, na które zdecydował się nasz klient – Pan Leszek.

Fotowoltaika Andrychów

Nieruchomość naszego klienta położona jest w Andrychowie, około 60 kilometrów od Krakowa. Pan Leszek zamieszkuje dom wraz ze swoją rodziną. Już na pierwszy rzut okna widać, że nieruchomość jest bardzo zadbana – posiada dwuszybowe okna PCV oraz jest docieplona. Ze względu na taki stan rzeczy nie stwierdziliśmy, że konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych działań termomodernizacyjnych. 

Pan Leszek z niepokojem obserwuje jak wszystkie ceny idą w górę. W pewnym momencie zaczął obawiać się, że wszystkie swoje oszczędności będzie musiał przeznaczać na podstawowe rachunki. Chciał uniknąć takiego scenariusza. Nasz klient jest bardzo świadomy, dlatego chciał zabezpieczyć swoje wydatki w szerszej perspektywie. Wysłuchaliśmy jego oczekiwań oraz zaproponowaliśmy ideale naszym zdaniem rozwiązanie: kocioł elektryczny połączony z instalacją fotowoltaiczną.

Zanim usiedliśmy do wykonania projektu, ustaliliśmy z Panem Leszkiem termin przeprowadzenia audytu energetycznego. Podczas niego zweryfikowaliśmy stan instalacji elektrycznej w budynku oraz zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje konieczne do przeprowadzenia obliczeń. Na tej podstawie, nasz doradca przygotował dla naszego klienta rozwiązanie składające się z następujących technologii:

  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,32 kWp składająca się 14 sztuk paneli fotowoltaicznych JaSolar 380W oraz jednego falownika (inwertera) FRONIUS. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwunastoletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
  • Kocioł elektryczny VITOTRON 100 o mocy 8 kW wraz z zasobnikiem CWU o pojemności 200 litrów. Gwarancja producenta na kocioł wynosi 2 lata.

Szacowane przez nasz zespół roczne zużycie energii elektrycznej kotła ma zostać w 90% pokryte przez produkcję prądu z instalacji fotowoltaicznej. 

Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszej klientki

Panele fotowoltaiczne zostały umiejscowione na dachu  nieruchomości naszego klienta. Zostały ułożone bezpośrednio na jego powierzchni, pod kątem około 45 stopni. Podczas montażu zadbaliśmy o to, aby rozwiązanie nie było z żadnej strony zacienione. Inwerter znalazł się w miejscu, które gwarantuje ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Podczas montażu falownika zadbaliśmy o łatwy dostęp do niego, na wypadek konieczności wykonania serwisu lub zweryfikowania jego pracy. 

Kocioł elektryczny – montaż i usytuowanie

Jak większość tego typu urządzeń, kocioł elektryczny został umieszczony w kotłowni. Nasz zespół zadbał o potrzebny osprzęt montażowy. Rozwiązanie zostało podpięte w sposób szeregowy. Kocioł umiejscowiony jest w taki sposób, aby dostęp do niego był jak najbardziej wygodny dla naszego klienta i jego rodziny. 

Jaki był koszt montażu rozwiązania?

Kompleksowa modernizacja kosztowała naszego klienta łącznie 46 795 złotych, na co składa się:

  • Inwestycja w moduły fotowoltaiczne – 23 065 złotych. 
  • Inwestycja w kocioł elektryczny – 23 730 złotych.

Na kwotę składały się następujący czynności:

– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej oraz obliczenie zapotrzebowania na ciepło w nieruchomości,

– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,

– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,

– montaż rozwiązania (instalacja PV i kotła elektrycznego),

– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,

– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,

– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,

– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 

Dzięki tej kompleksowej modernizacji, Pan Leszek obniżył swoje rachunki o kilkaset złotych oraz uzyskał  system, który nie wymaga żadnej obsługi ani pracy – jest automatyczny i wygodny.

Po ustaleniu i potwierdzeniu terminu realizacji nasza ekipa montażowa odwiedziła dom Pana Leszka celem zamontowania zaprojektowanego rozwiązania. Całość zajęła zaledwie dwa dni robocze. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, nasz klient nie musiał osobno szukać podwykonawcy, projektanta i sklepu z najlepszą ofertą. Wszystkim tym zajęliśmy się sami, dzięki czemu nasz klient oszczędził nie tylko pieniądze, ale i swój czas –  jego zaangażowanie ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem. 

fotowoltaika Andrychów

Specyfikacja kompleksowej modernizacji

Inwestycja i stan po inwestycji

NazwaJednostkaWartość
Miejsce montażu instalacjiDach nieruchomości
DachDwuspadowy
Pokrycie dachuBlacha trapezowa
Konstrukcja dachuKratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Miejsce wpięciaRozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych˚45
Instalacja fotowoltaiczna5,32 kW Jasolar 380W + inwerter FRONIUS
Ilość paneli fotowoltaicznychszt.14
Ilość falowników (inwerterów)szt.1
Kocioł elektrycznyrodzajVITOTRON 100  8 kW + zasobnik CWU 200l
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne23 065
Koszt inwestycji w maty i folię23 730
Koszt kompleksowej termomodernizacji46 795

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

brown brick building near green grass field during daytime wartość nieruchomości fotowoltaika

Czy termomodernizacja podnosi wartość nieruchomości?

Decydując się na termomodernizacje chcemy poprawić kondycję naszego domu. Zalet jej wykonania jest wiele: oszczędność, ochrona zdrowia, ekologia czy komfort. Ale czy do nich możemy zaliczyć to, że termomodernizacja podnosi wartość nieruchomości? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czytaj więcej »
window curtain open wide

Jakie okna wybrać? Energooszczędne okna w Twoim domu!

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. To jak będą wyglądać jest zawsze kwestią gustu i oceny inwestora. Jednak bardzo istotnym elementem przy ich wyborze jest to, jak bardzo będą one izolowały, w skrócie – ile ciepła dzięki nim zostanie u nas w domu. Podpowiadamy, jakie energooszczędne okna wybrać.

Czytaj więcej »