Fotowoltaika – realizacja w Krakowie

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Fotowoltaika – realizacja w Krakowie

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Pan Paweł zamieszkuje wraz ze swoją rodziną dom-bliźniak położony w Krakowie. Nasz zespół szczególnie lubi inwestycje, do których nie potrzebuje dużego dojazdu. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem naszej współpracy z panem Pawłem. 

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5325″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Nasz klient z każdej strony słyszał o programach oferujących dofinansowanie do inwestycji z panele fotowoltaiczne. Zainteresowany tematem, postanowił dowiedzieć się nieco więcej u źródła. Tak właśnie rozpoczęła się nasza współpraca. Celem naszego klienta było obniżenie rachunków za energię elektryczną oraz zapewnienie najbliższym naszego klienta spokojnej głowy na nadchodzące lata. 
Po umówionym spotkaniu nasz Doradca udał się pod wskazany adres. Podczas rozmowy odpowiedział wyczerpująco na każde pytanie pana Pawła oraz przy okazji wykonał szczegółowy audyt energetyczny. Doradca sprawdził zapotrzebowanie na ciepło oraz na energię w budynku oraz pozwolił zebrać wszystkie niezbędne informacje konieczne do przygotowania propozycji z naszej strony. Nasz Doradca nie stwierdził konieczności wykonywania żadnych dodatkowych prac termomodernizacyjnych. Budynek naszego klienta był ocieplony i posiadał dwuszybowe okna PCV.
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,6 kWp składająca się 10 sztuk paneli fotowoltaicznych JA Solar 460 oraz jednego falownika (inwertera) Solar Edge 4kw. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwunastoletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dwanaście lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej 
Nasze biuro projektowe przygotowało dla pana Pawła instalację fotowoltaiczna składającą się z 10 sztuk modułów. Rozwiązanie znalazło swoje miejsce na dachu nieruchomości naszego klienta. Panele zostały ułożone pod kątem około 35°. Moduły wystawione są na działanie promieni słonecznych w taki sposób, że jesteśmy pewni, że system pracy będzie pracował z najwyższą możliwą wydajnością. Falownik znalazł swoje miejsce wewnątrz budynku, dlatego pan Paweł nie musi wychodzić z domu gdy tylko będzie chciał skontrolować działanie całego systemu.
Instalacja fotowoltaiczna składająca się z 10 sztuk modułów fotowoltaicznych zrealizowana przez nasz zespół na zlecenie naszego klienta.
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 27 000 złotych. Na kwotę składały się następujące czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Dzięki realizacji tej inwestycji pan Paweł i jego rodzina nie musi się przejmować już ciągłymi podwyżkami cen prądu. Instalacja zwróci się w ciągu kilku lat, dając jednocześnie kilka tysięcy złotych oszczędności w skali roku. Montaż rozwiązania zajął nam zaledwie jeden dzień roboczy, a po skończonych pracach nasz klient otrzymał kontakt do indywidualnego opiekuna instalacji. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, zaangażowanie pana Pawła ograniczyło się jedynie do krótkiej rozmowy z naszym przedstawicielem i podpisania z nim umowy. 
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5324″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji 
Dach nieruchomości
Dach 
Dwuspadowy
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
 ˚
35
Instalacja fotowoltaiczna
4,6 kW JA Solar 460  + inwerter Solar Edge 4kw
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
13
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
27 000
Czas realizacji inwestycji
dzień roboczy
1

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

Mój prąd 5.0

Program Mój Prąd 5.0 już wystartował! Co się zmieniło?

22 kwietnia ruszył nabór do zapowiedzianej w marcu piątej edycji programu Mój Prąd. Nowa odsłona nieco różni się od poprzednich. Co się zmieniło? Kto może liczyć na rządową pomoc? Ile maksymalnie można otrzymać? Sprawdzamy, co wiadomo o Mój Prąd 5.0! Główne założenia Mój Prąd 5.0 Podobnie jak w poprzednich edycjach

Czytaj więcej »
Mój Prąd 4.0

Dlaczego warto zainwestować w magazyn energii?

Coraz częściej mówi się o tym, że magazyn energii jest nieodłącznym elementem instalacji fotowoltaicznej. Największym wyzwaniem w dzisiejszych czasach nie jest bowiem wytwarzanie energii, a jej przechowywanie. Wydajność instalacji jest w dużej mierze zależna od warunków atmosferycznych i nasłonecznienia. W konsekwencji produkcja energii często nie pokrywa rzeczywistego…

Czytaj więcej »