Instalacja fotowoltaiczna – oszczędność dzięki odpowiedniemu ustawieniu paneli

Nasza firma miała przyjemność zrealizować instalację fotowoltaiczną dla Pani Katarzyny w Spytkowicach. Dzięki zamontowaniu 26 paneli JINERGY JNMM 72-380 o mocy 9,88 kWp oraz falownika GROWATT 10000 TL3, nasza klientka zaoszczędziła na kosztach energii elektrycznej. Oba produkty objęte są długoletnią gwarancją – panele posiadają 12 letnią, a falownik 10 letnią. Całość inwestycji wyniosła 32 259,60 zł. Nasza firma podchodzi indywidualnie do potrzeb każdego klienta i z powodzeniem realizuje wszelkie technologie związane z energią odnawialną.

Dzięki zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych Pani Katarzyna zdecydowanie obniżyła swoje rachunki za prąd. Oszczędności zależą od wielu czynników, takich jak ilość zużywanej energii, warunki klimatyczne, orientacja paneli względem słońca itp. Jednakże, można szacować, że w przypadku tej instalacji oszczędności wyniosą około 300-400 złotych miesięcznie.

Fotowoltaika Spytkowice
Fotowoltaika na dachu naszej klientki w Spytkowicach

W perspektywie długoterminowej, instalacja fotowoltaiczna jest opłacalna. Koszty zakupu i montażu paneli zwracają się zazwyczaj w ciągu kilku lat, a potem dalsze oszczędności na rachunkach za energię mogą znacząco przyczynić się do zmniejszenia kosztów utrzymania domu lub firmy. Ponadto, korzystanie z energii odnawialnej pozytywnie wpływa na środowisko, co jest kolejnym atutem inwestycji w instalację fotowoltaiczną.

Warto dodać, że zamontowane panele fotowoltaiczne JINERGY JNMM 72-380 zostały odpowiednio wyprofilowane i ustawione pod kątem 41 stopni, co pozwoliło na optymalne wykorzystanie energii słonecznej. Dzięki precyzyjnemu ustawieniu paneli pod odpowiednim kątem, możliwe było uzyskanie maksymalnej wydajności instalacji, co przekłada się na dalsze oszczędności na rachunkach za energię. Współczynnik kąta padania promieni słonecznych jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na wydajność paneli fotowoltaicznych, dlatego nasza firma zawsze dokładnie dobiera kąt ustawienia paneli do potrzeb każdego klienta.

Fotowoltaika Spytkowice
Falownik, który wchodzi w skład zaprojektowanej przez nas instalacji fotowoltaicznej

#fotowoltaika #instalacjafotowoltaiczna #PV #oszczędność #EnergetycznyProjek

Specyfikacja kompleksowej modernizacji

Inwestycja i stan po inwestycji

NazwaJednostkaWartość
DachDwuspadowy
Pokrycie dachuDachówka
Rodzaj przyłącza napowietrzne
Kąt nachylenia dachu˚41
Miejsce wpięciaRozdzielnica główna
Instalacja fotowoltaiczna9,88 kW JINERGY JNMM 72-380 + inwerter GROWATT 10000 TL3
Ilość paneli fotowoltaicznychszt.26
Ilość falowników (inwerterów)szt.1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne32 259,60
Czas montażu rozwiązaniadzień roboczy1

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

Mój prąd 5.0

Program Mój Prąd 5.0 już wystartował! Co się zmieniło?

22 kwietnia ruszył nabór do zapowiedzianej w marcu piątej edycji programu Mój Prąd. Nowa odsłona nieco różni się od poprzednich. Co się zmieniło? Kto może liczyć na rządową pomoc? Ile maksymalnie można otrzymać? Sprawdzamy, co wiadomo o Mój Prąd 5.0! Główne założenia Mój Prąd 5.0 Podobnie jak w poprzednich edycjach

Czytaj więcej »
Mój Prąd 4.0

Dlaczego warto zainwestować w magazyn energii?

Coraz częściej mówi się o tym, że magazyn energii jest nieodłącznym elementem instalacji fotowoltaicznej. Największym wyzwaniem w dzisiejszych czasach nie jest bowiem wytwarzanie energii, a jej przechowywanie. Wydajność instalacji jest w dużej mierze zależna od warunków atmosferycznych i nasłonecznienia. W konsekwencji produkcja energii często nie pokrywa rzeczywistego…

Czytaj więcej »