fbpx

Kompleksowa termomodernizacja – Mogilany

Pan Mirosław wraz ze swoją rodziną zamieszkuje w domu jednorodzinnym położonym w podkrakowskich Mogilanach. Nieruchomość naszego klienta wyposażona jest w budynek przynależny, pełniący między innymi rolę garażu. My znaleźliśmy dla niego jeszcze jedno zastosowanie, o którym chętnie opowiemy.

Pan Mirosław zapragnął zmian w swoim życiu, a konkretniej w swoich rachunkach. Nasz klient trzyma rękę na pulsie i cały czas obserwuje dynamiczny wzrost cen za prąd i inne usługi. Dlatego też postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w realizacji jego planów. Od zawsze powtarzamy, że najlepsza termomodernizacja, to kompleksowa termomodernizacja, dlatego słysząc plany Pana Mirosława z przyjemnością zdecydowaliśmy się na to, aby stać się częścią tego projektu. 

Nasz klient chciał nie tylko zmienić sposób pozyskiwania energii. Pragnął zmienić dotychczasowe źródło ciepła na coś nowocześniejszego i  łatwiejszego w obsłudze. Panu Mirosławowi bardzo zależało na spokojnej głowie i najnowocześniejszej technologii.

Nasz doradca oprócz szczegółowej rozmowy dotyczącej oczekiwań naszego klienta przeprowadził również audyt energetyczny. W czasie audytu sprawdził dokładnie stan obecnej instalacji elektrycznej i zweryfikował wartość rocznego zużycia prądu. Dla rodziny naszego klienta wynosiła ona około 4 700 kWh w skali roku. Oprócz tego oszacował on wartość zapotrzebowania energetycznego w nieruchomości Pana Mirosława na 50 W/m2. Na podstawie zebranych informacji nasz doradca dobrał dla Pana Mirosława kompleksową modernizację składającą się z następujących technologii:

  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6,08 kWp, w skład której wchodzi 16 sztuk paneli fotowoltaicznych Jasolar 380 z gwarancją producenta wynoszącą 12 lat oraz jeden inwerter (falownik) Growatt 6 kW z dziesięcioletnią gwarancją producenta. 
  • Kocioł gazowy Viessmann o mocy 19 kW z gwarancją producenta wynoszącą 2 lata. 

Dotychczasowe koszty, jakie ponosił Pan Mirosław sięgały kilkuset złotych w skali roku. Dzięki przeprowadzonej przez nas kompleksowej modernizacji, rachunki naszego klienta zmalały nawet dziesięciokrotnie! Rachunki za prąd z 2 400 rocznie zmalały do około 240 złotych! Miesięcznie daje to kwotę zaledwie 20 złotych. Zamontowana fotowoltaika pokryje zapotrzebowanie na energię nie tylko dla sprzętów domowych, a także dla zamontowanego kotła gazowego. Dodatkowym atutem zamontowanego systemu jest to, że nie wymaga żadnej obsługi ani pracy – jest automatyczny i wygodny. Pan Mirosław ma możliwość na zwiększenie swojej instalacji fotowoltaicznej o kolejne 3-4kW, w razie gdyby tylko zaszła taka potrzeba.

Jaki był koszt montażu fotowoltaiki i kotła gazowego?

Całkowity koszt kompleksowej  termomodernizacji domu pana Mirosława wyniósł 39 990 zł, na co składa się:

  • Instalacja fotowoltaiczna – 24 200 złotych,
  • Kocioł gazowy – 15 790 złotych. 

Zakres prac wykonanych przez Energetyczny Projekt i wygląd instalacji

Montaż paneli fotowoltaicznych odbył się na budynku przynależnym do nieruchomości Pana Mirosława. Moduły ułożono bezpośrednio na dachu pokrytym blachą trapezową pod kątem 45˚. Sposób, w jaki zostały skomplikowany przypomina nowoczesną dachówkę, co sprawia, że nieruchomość Pana Mirosława wygląda nowocześniej niż dotychczas. 

Kocioł gazowy znalazł swoje miejsce w rogu kotłowni. Umieściliśmy go w takim miejscu, aby nie zajmował dużej ilości przestrzeni, pamiętając o tym, aby zachować do niego odpowiedni dostęp. Typ przewodu spalinowego w projektowanym rozwiązaniu mieścił się w przedziale od 8,1 do 10 mb. Zastosowano szeregowy układ wpięcia. Pan Mirosław stawia na technologię, dlatego jego kocioł gazowy sterowany jest przy użyciu Internetu.

Podsumowując oba przedsięwzięcia, nasza firma zajęła się realizacją:

– szczegółowego audytu energetycznego weryfikującego stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości oraz roczne zapotrzebowanie na ciepło i energię elektryczną,

– dobranie i projekt instalacji fotowoltaicznej oraz instalacji c.o. z kotłem gazowym,

– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład każdej instalacji,

– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne, inwerter, okablowanie, zabezpieczenia obu instalacji, kocioł gazowy),

– przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do istniejącej sieci budynku,

– demontaż i wyniesienie starych urządzeń do centralnego ogrzewania,

– podłączenie do kotła gazowego istniejącego podgrzewacza c.w.u.,

– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem z zakresu obsługi obu technologii. 

Inwestycja Pana Mirosława zwróci się w ciągu najbliższych kilku lat gwarantując mu spokój na długie lata. Nasz klient zyskał nie tylko niższe rachunki za prąd i ogrzewanie, a także unowocześnił swój dom. Posiada teraz inteligentny dom, którym może sterować przez Internet. Dzięki kompleksowej obsłudze realizowanej przez nas, zaangażowanie pana Mirosława ograniczyło się do podpisania dokumentów z naszym doradcą. Cała reszta pozostała po naszej stronie. 

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

koniec pieców gazowych

Nadchodzi koniec pieców gazowych?

Od pewnego czasu słyszymy i czytamy o likwidacji kotłów gazowych na “rozkaz” Unii Europejskiej. “Nadchodzi koniec pieców gazowych”, “Przygotujmy się na poważne zmiany”, “Gaz już nie jest ekologiczny”. Takie nagłówki możemy znaleźć szukając informacji na ten temat. Prawdą jest, że zmiany nadchodzą, ale czy na pewno tak drastycznie i szybko?

Czytaj więcej »
ogrzewanie podłogowe

Czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Ogrzewanie podłogowe do niedawna kojarzyło się nam z luksusem, dostępnym tylko dla nielicznych. Jednak dzięki postępowi technologicznemu i zmianom w podejściu efektywności energetycznej, ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej dostępne i atrakcyjne dla szerokiego grona osób. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób docenia jego korzyści i wybiera je jako skuteczną metodę ogrzewania. Ale czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Czytaj więcej »

Duże zmiany w programie Czyste Powietrze

Od 22 kwietnia 2024 roku program Czyste Powietrze wymaga korzystania z listy zielonych urządzeń i materiałów (ZUM) przy zakupie pompy ciepła, kotłów zgazowujących i kotłów na pellet. Pojawiły się także istotne zmiany w programie czyste powietrze przy składaniu dokumentacji oraz korekty przy najwyższym poziomie dofinansowania.

Czytaj więcej »