fbpx

Odnawialne źródła energii – jak fotowoltaika pomogła Agnieszce zaoszczędzić na rachunkach za prąd

Pani Agnieszka od dłuższego czasu interesowała się ekologią i zrównoważonym rozwojem. Szukała sposobów na zmniejszenie swojego wpływu na środowisko naturalne i oszczędności na rachunkach za prąd. Dlatego też, gdy dowiedziała się o możliwości zainstalowania paneli fotowoltaicznych na swoim dachu, postanowiła bliżej poznać tę technologię.

Przeprowadziła dokładne badania i analizy, aby lepiej zrozumieć, jak działają panele fotowoltaiczne i jakie korzyści mogą przynieść. Zrozumiała, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną to nie tylko oszczędność na rachunkach za energię elektryczną, ale także pozytywny wpływ na środowisko, co było dla niej bardzo ważne.

Pani Agnieszka wiedziała, że instalacja paneli fotowoltaicznych to długoletnia inwestycja, ale zdecydowała się na nią ze względu na jej korzyści ekonomiczne i ekologiczne. W efekcie, dzięki tej decyzji, nasza klientka Agnieszka obniżyła swoje rachunki za prąd, jednocześnie przyczyniając się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i poprawy jakości powietrza.

Lokalizacja dachu Pani Agnieszki, na którym zrealizowana została instalacja fotowoltaiczna, znajduje się w Tenczynie. Warto zaznaczyć, że wybór lokalizacji dla instalacji jest kluczowy dla jej efektywności i wydajności. W przypadku dachu Pani Agnieszki, specyfika lokalizacji pozwoliła na optymalne wykorzystanie promieniowania słonecznego, co przełożyło się na wysoką efektywność instalacji oraz oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

Pani Agnieszka postanowiła zainstalować panele fotowoltaiczne na swoim dachu, wybierając moduły marki JINERGY 380 i falownik marki GROWATT 7000 TL3-S. Zainstalowano 19 sztuk paneli fotowoltaicznych, co pozwoliło na osiągnięcie mocy 7,22 kWp. Dzięki tej inwestycji nasza klientka obniżyła swoje rachunki za prąd oraz przyczyniła się do ochrony środowiska naturalnego. Panelom fotowoltaicznym oraz falownikowi przysługuje gwarancja producenta na okres 12 i 10 lat odpowiednio.

W procesie decyzyjnym i instalacji paneli fotowoltaicznych pomogli klientce nasi doradcy i specjaliści. Udzielili jej wszelkich informacji dotyczących technologii fotowoltaicznej, pomogli wybrać odpowiednie moduły i falownik, a także zaprojektowali i zainstalowali całą instalację. Dzięki ich profesjonalnej pomocy, nasza klientka Agnieszka mogła zrealizować swoje marzenie o ekologicznej i oszczędnej energii słonecznej.

Ile kosztował montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu naszego klienta?

Całkowity koszt realizacji instalacji fotowoltaicznej na dachu klientki Agnieszki wyniósł 27 834 zł, w którym wliczony był projekt, dobór odpowiednich urządzeń przez specjalistów i ich zakup, a także profesjonalna instalacja przez naszych specjalistów. Dzięki takiej kompleksowej usłudze klientka Agnieszka mogła mieć pewność, że jej instalacja fotowoltaiczna została wykonana z najwyższą starannością i precyzją. Należy jednak pamiętać, że koszt ten może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak m.in. wielkość i rodzaj zastosowanych paneli fotowoltaicznych, wybór inwertera czy specyfika dachu, na którym instalacja ma być zamontowana.

Warto jednak zaznaczyć, że zainwestowanie w instalację fotowoltaiczną to inwestycja na wiele lat, która zwraca się w postaci oszczędności na rachunkach za prąd oraz pozytywnego wpływu na środowisko.

Falownik (inwerter) zastosowany w rozwiązaniu dla naszego klienta

Specyfikacja kompleksowej modernizacji

Inwestycja i stan po inwestycji

NazwaJednostkaWartość
DachDwuspadowy
Pokrycie dachuBlacha trapezowa
Rodzaj przyłącza napowietrzne
Kąt nachylenia dachu˚45
Miejsce wpięciaRozdzielnica główna – korytarz
Instalacja fotowoltaiczna7,22 kW JINERGY 380 + inwerter GROWATT 7000 TL3-S
Koszt prądu w skali roku PRZED inwestycją3 600

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

brown brick building near green grass field during daytime wartość nieruchomości fotowoltaika

Czy termomodernizacja podnosi wartość nieruchomości?

Decydując się na termomodernizacje chcemy poprawić kondycję naszego domu. Zalet jej wykonania jest wiele: oszczędność, ochrona zdrowia, ekologia czy komfort. Ale czy do nich możemy zaliczyć to, że termomodernizacja podnosi wartość nieruchomości? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czytaj więcej »
window curtain open wide

Jakie okna wybrać? Energooszczędne okna w Twoim domu!

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. To jak będą wyglądać jest zawsze kwestią gustu i oceny inwestora. Jednak bardzo istotnym elementem przy ich wyborze jest to, jak bardzo będą one izolowały, w skrócie – ile ciepła dzięki nim zostanie u nas w domu. Podpowiadamy, jakie energooszczędne okna wybrać.

Czytaj więcej »