fbpx

Pompy ciepła montaż. Standardy Energetycznego Projektu przy instalacji pomp ciepła.

[vc_row full_width=”stretch_row” bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#ffffff”][vc_column][vc_empty_space height=”1px” css=”.vc_custom_1596360294133{background-color: #ffffff !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1596370311514{padding-bottom: 50px !important;}”][vc_column][vc_column_text]

Do każdego projektu instalacji pomp ciepła, fotowoltaiki czy każdej innej realizacji dotyczącej nowoczesnej termomodernizacji domów podchodzimy indywidualnie wraz z należytą uwagą i pełnym zaangażowaniem. Z upływem lat wypracowaliśmy już pewne schematy, które pozwalają nam profesjonalnie zająć się realizacją każdego przedsięwzięcia. Jak zatem podchodzimy do naszych realizacji?

Testujemy możliwości budynku, który ma zostać poddany termomodernizacji

Dobór pompy ciepła odbywa się na podstawie obliczeń zapotrzebowania na ciepło budynku, w którym ma ona pracować. Staramy się bardzo dokładnie określić zapotrzebowanie na moc potrzebną do ogrzania budynku oraz określić zapotrzebowanie na energię tak, aby końcowi użytkownicy poznali przybliżony koszt ogrzewania domu pompą ciepła. 

Często wymaga to wykonania szczegółowego audytu energetycznego wykonanego przez uprawnionych do tego Audytorów. Dlaczego jesteśmy tak skrupulatni w wyliczeniach? Odpowiedni dobór mocy pompy jest kluczowy dla jej żywotności. Przewymiarowanie pompy skraca jej żywotność (nawet o połowę!), ponieważ głównym elementem pompy ciepła jest sprężarka, której żywotność jest przewidziana na określoną liczbę włączeń i wyłączeń. Natomiast niedowymiarowanie pompy skutkuje znacznym wzrostem kosztów ogrzewania związanym z częstym włączaniem się grzałki elektrycznej a w skrajnym przypadku odczuciem zimna w budynku.

Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych produktów

Podczas realizacji każdego przedsięwzięcia kierujemy się przede wszystkim jakością stosowanych urządzeń. Wiemy, że jedno uniwersalne rozwiązanie nie istnieje, dlatego nie zamykamy się na produkty wyłącznie jednej marki. Dobór dobrych jakościowo podzespołów, które mają pracować w instalacji mają kluczowe znaczenie z punktu widzenia tzw. ‘’późniejszej eksploatacji’’. Zakup produktów od znanych i renomowanych producentów ma znaczenie z punktu widzenia gwarancji i dostępności części zamiennych. 

Montaż pomp znanych producentów ma również znaczenie z punktu widzenia kosztów użytkowania takich pomp ciepła oraz ich niezawodności. Nowości na rynku często reklamują się jako tanie w eksploatacji i wydajne w swojej pracy. Jednak należy pamiętać, że obietnice te bazują głównie na wynikach badań z laboratoriów lub własnych zapleczy technicznych, a ich pompy ciepła nie były sprawdzone “w terenie”, zwłaszcza w warunkach klimatów chłodnych co skutkuje często niezadowoleniem klientów. W swojej ofercie mamy tylko pompy ciepła o podwyższonej efektywności energetycznej A++ dla temperatury zasilania 55°C. Dzięki temu mamy pewność, że zapewniamy naszym klientom najwyższy poziom efektywności i możliwość uzyskania maksymalnych dotacji.

Nasze realizacje realizujemy zgodnie z zaleceniami technicznymi i wytycznymi producentów 

 • Wykorzystujemy  odpowiednie średnice przewodów zasilających instalację centralnego ogrzewania  – wpływa to na efektywną pracę pompy ciepła, wydłuża jej żywotność i zmniejsza koszty eksploatacji. Zauważyliśmy w ostatnim czasie bardzo niekorzystną tendencję wśród innych wykonawców instalacji pomp ciepła. Polega ona na zaniżaniu średnic rur ze względu na oszczędności. Jednak takie podejście jest niezgodne ze sztuką i wpływa negatywnie na późniejszą eksploatację. W swoich realizacjach nie stosujemy rur typu PEX ze względu na występowanie punktowych przewężeń rurociągów, co jest obecnie powszechną praktyką i wpływa negatywnie na pracę pompy ciepła. Zamiast rur typu PEX stosujemy rury ze stali węglowej lub polipropylenu o odpowiednich średnicach. 
 • Stosujemy izolację kauczukowe i polietylenowe na całej długości przewodów zasilających tak, aby nie było niepotrzebnych strat ciepła.
 • Dla instalacji modernizowanych stosujemy separatory zanieczyszczeń znanych producentów, które zapewniają bezawaryjną pracę instalacji. Większość producentów odmawia uznania gwarancji gdy instalacja nie jest zabezpieczona w ten sposób. Niestety większość Wykonawców nie informuje klientów o tym fakcie. 
 • Zawsze stosujemy bufory ciepła na naszych instalacjach – często nawet o pojemnościach większych niż podane minimalne wymagania producentów. Takie działanie podnosi nieco koszty instalacji, ale jest to opłacalna inwestycja, ponieważ wpływa ona na prawidłową eksploatację instalacji.
 • W przypadku wyboru sposobu wpięcia pompy ciepła do istniejącej instalacji przez zastosowanie bufora ciepła, na powrocie zawsze stosujemy zawory nadmiarowo-upustowe, które zapewniają pompie ciepła minimalny przepływ chroniąc ją przed uszkodzeniem.
 • Dla instalacji monoblokowych zawsze stosujemy jedno z trzech zabezpieczeń instalacji przed zamarznięciem: UPS, mieszankę glikolu propylenowego lub zawory antyzamrożeniowe. Każde z tych rozwiązań jest przypisane do danych typów pomp ciepła.
 • Montaż jednostki zewnętrznej wykonujemy w taki sposób, aby zapewnić jej optymalne warunki pracy: zachowujemy minimalne odległości od przeszkód, fundament lub stojaki są wykonane w taki sposób, aby zapewnić stabilne posadowienie jednostki na długie lata. Nieznaczne pochylenie jednostki zewnętrznej może powodować jej nieprawidłową pracę.
 • Na rurach zewnętrznych stosujemy dodatkowe zabezpieczenia zabezpieczające izolację przed uszkodzeniem mechanicznym.
 • Pompy lub pompy w zespołach pompowych stosujemy tylko znanych i sprawdzonych producentów np: Grundfos, Wilo – nie stosujemy zamienników.
 • W standardzie dostarczamy do naszych instalacji moduły internetowe, dzięki którym w przypadku połączenia ich z siecią Wi-FI klienta, jesteśmy w stanie szybko zdiagnozować przyczynę nieprawidłowej pracy lub usunąć usterkę.
 • Dbamy o to, aby zasilanie pompy ciepła było wykonane zgodnie z wytycznymi producentów. Niewłaściwie wykonana instalacja zasilania elektrycznego dla pompy ciepła jest  często powodem różnych awarii, a każda PC ma swoje indywidualne wymagania. Każdy przewód jest odpowiednio przymocowany i zabezpieczony przed uszkodzeniem.

Zapewniamy dodatkowe bezpieczeństwo

Jesteśmy pewni siebie i doskonale znamy swoje możliwości. Lata pracy pozwoliły nam zdobyć ogromne ilości wiedzy, które wykorzystujemy przy okazji każdej realizacji. Dlatego jako jedni z nielicznych na rynku zapewniamy dodatkowe bezpieczeństwo dla każdego użytkownika montowanej przez nas instalacji PC:

 • Dwuletnia gwarancja na montaż – nie czujemy potrzeby brania udziału w wyścigu polegającym na wręczeniu jak najdłuższego okresu gwarancji. Chcemy dać wolną wolę naszym klientom – każdy z nich samodzielnie decyduje czy chce dokonywać corocznych przeglądów w celu podtrzymania gwarancji danch urządzeń.
 • Nasza firma posiadają autoryzację producentów montowanych pomp ciepła.
 • Nasz zespół techniczny posiada wszelkie niezbędne uprawnienia pozwalające na montaż instalacji zgodnie z przepisami prawa.

Zapewniamy dodatkowe usługi 

Energetyczny Projekt wyróżnia się spośród innych firm dostępnych na rynku tym, że świadczy nie tylko podstawowe usługi. Wśród usług, które świadczymy znajdziesz:

 • demontaż i wyniesienie obecnego źródła ciepła, jeżeli zajdzie taka chęć i potrzeba z Twojej strony,
 • kompleksowe pozyskiwanie dofinansowania. W pracy cenimy szczerość, dlatego nigdy nie obiecujemy dotacji, których nie jesteśmy w stanie pozyskać,
 • przejrzysta oferta – mimo tego, że nie wręczamy wielokrotnych rabatów na instalację, które sięgałyby rzędu kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, nasze ceny zawsze są konkurencyjne, a klient zawsze wie za co płaci,
 • pomoc w procedurze rejestracji pompy ciepła w Centralnym Rejestrze Operatorów, jeżeli montaż naszej pompy ciepła spowoduje taki obowiązek,
 • dostępność wielu technologii i cały czas poszerzająca się oferta,
 • montaż pomp ciepła typu SPLIT, choć jesteśmy przekonani, że technologia monoblokowa stanowi przyszłość. Główna przewagą pomp ciepła typu Monoblok nad Splitami to w przeważającej mierze to, że w monobloku układ chłodniczy jest hermetycznie zamknięty. Daje to gwarancję bezawaryjnej pracy przez długie lata. Nie ukrywamy, że wykonanie części układu chłodniczego wymaga wręcz chirurgicznej precyzji a niedoróbki kończą się awarią sprężarki w niedługim okresie, która jest najdroższym elementem w pompie ciepła. 

Możemy powiedzieć o sobie wiele dobrego, jednak i tak najważniejsza jest dla nas opinia naszych klientów. Aby zapoznać się z ich opiniami na nasz temat, zapraszamy do odwiedzenia zakładki ‘’REFERENCJE’’.

Zachęcamy do przekonania się na własnej skórze czym jest współpraca z Energetycznym Projektem. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu z nami poprzez nasz formularz kontaktowy, który znajdziesz poniżej. 

Energetyczny Projekt

Prawa zastrzeżone do artykułu na rzecz Energetyczny Projekt sp. z o.o.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” bg_type=”bg_color” css=”.vc_custom_1596364469589{padding-top: 60px !important;padding-bottom: 70px !important;}” bg_color_value=”#1f365c”][vc_column][ultimate_heading main_heading=”NIE ZWLEKAJ! JUŻ DZIŚ UMÓW” sub_heading_color=”#ffffff” main_heading_font_family=”font_family:Open Sans Condensed|font_call:Open+Sans+Condensed|variant:700″ main_heading_style=”font-weight:700;” main_heading_font_size=”desktop:40px;tablet_portrait:20px;” main_heading_line_height=”desktop:46px;tablet_portrait:26px;” sub_heading_font_family=”font_family:Open Sans Condensed|font_call:Open+Sans+Condensed|variant:700″ sub_heading_style=”font-weight:700;” sub_heading_font_size=”desktop:70px;tablet_portrait:40px;” sub_heading_line_height=”desktop:76px;tablet_portrait:46px;” el_class=”accent-title-color” main_heading_margin=”margin-bottom:10px;”]BEZPŁATNY AUDYT I WYCENĘ PROJEKTU[/ultimate_heading][dt_default_button link=”url:https%3A%2F%2Fenergetycznyprojekt.pl%2F%23kontakt|||” smooth_scroll=”y” size=”big” btn_width=”btn_fixed_width” custom_btn_width=”400″ button_alignment=”btn_center” css=”.vc_custom_1596364601879{margin-top: 27px !important;}”]PROSZĘ O BEZPŁATNY KONTAKT[/dt_default_button][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

brown brick building near green grass field during daytime wartość nieruchomości fotowoltaika

Czy termomodernizacja podnosi wartość nieruchomości?

Decydując się na termomodernizacje chcemy poprawić kondycję naszego domu. Zalet jej wykonania jest wiele: oszczędność, ochrona zdrowia, ekologia czy komfort. Ale czy do nich możemy zaliczyć to, że termomodernizacja podnosi wartość nieruchomości? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czytaj więcej »
window curtain open wide

Jakie okna wybrać? Energooszczędne okna w Twoim domu!

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. To jak będą wyglądać jest zawsze kwestią gustu i oceny inwestora. Jednak bardzo istotnym elementem przy ich wyborze jest to, jak bardzo będą one izolowały, w skrócie – ile ciepła dzięki nim zostanie u nas w domu. Podpowiadamy, jakie energooszczędne okna wybrać.

Czytaj więcej »