Jak zwiększyć wartość nieruchomości? Instalacja fotowoltaiczna – realizacja w nowo wybudowanym domu

Wraz z końcem marca 2021 roku mieliśmy przyjemność podjęcia współpracy z Panią Karoliną. Nasza klientka posiada nowo wybudowany dom, położony w miejscowości Białka, położonej około 50 kilometrów od Krakowa. 
Z uwagi na to, że nieruchomość jest nowa, nie martwiliśmy się o ewentualną konieczność docieplenia budynku oraz wymiany przegród budowlanych – wszystko zostało już zrealizowane podczas prac budowlanych.  Dach nieruchomości skierowany jest w stronę południa, co stwarza idealne warunki do zamontowania na nim paneli fotowoltaicznych. 
Pani Karolina chciała zwiększyć dodatkowo wartość swojej nieruchomości, inwestując w ekologiczne rozwiązanie, jakim jest fotowoltaika. O rozwiązaniu słyszała już niejednokrotnie z podcastów, artykułów i reklam.  Zachęcona pozytywnymi opiniami, zdecydowała się na to rozwiązanie. Z przyjemnością rozpoczęliśmy te współpracę!
Nasz doradca uzgodnił z Panią Karoliną termin przeprowadzenia audytu energetycznego. Podczas niego zweryfikował wygląd instalacji elektrycznej w budynku oraz zebrał wszystkie niezbędne informacje do przygotowania projektu. Po skończonym audycie, nasz doradca zajął się przygotowywaniem indywidualnego rozwiązania. Tym razem nasz doradca dobrał opcję składającą się z następującej technologii:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,32 kWp składająca się 14 sztuk paneli fotowoltaicznych Phono Solar 380W oraz jednego falownika (inwertera) GROWATT 5000 TL3-W. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwunastoletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszej klientki
Tak jak wspominaliśmy już wcześniej – ułożenie domu Pani Karoliny tworzy idealne środowisko do zamontowania na nim paneli fotowoltaicznych. Moduły zostały ułożone pod kątem około 45 stopni, bezpośrednio na powierzchni dachu. Efekt jaki uzyskaliśmy nadaje nieruchomości nowoczesnego wyglądu i wpływa na podniesienie jego wartości. Uzyskaliśmy dokładnie taki efekt, o jaki prosiła nas nasza klientka. Serce instalacji, czyli inwerter, znalazł swoje miejsce wewnątrz budynku, co pozwoliło zabezpieczyć go dodatkowo przed działaniem czynników atmosferycznych. Podczas montażu zadbaliśmy o wygodny dostęp do urządzenia. Na wypadek konieczności wykonania serwisu  lub chęci zweryfikowania jego działania, dostęp do niego jest komfortowy i posty. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszą klientkę 23 850 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Po zakończonej realizacji przekazaliśmy Pani Karolinie kontakt do przypisanego do jej instalacji indywidualnego opiekuna. Nasza klientka może skontaktować się z nim zawsze, gdy tylko będzie miała jakiekolwiek pytania. 
Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, Pani Karolina nie musiała szukać osobno projektanta i firmy podwykonawczej, która zamontuje rozwiązanie. Zajęliśmy się zakupem elementów instalacji oraz narzędzi niezbędnych do jej zamontowania. Montaż technologii zajął nam zaledwie jeden dzień roboczy. Wszystkie formalności stanęły po naszej stronie, dzięki czemu nasza klientka oszczędziła nie tylko pieniądze, ale i swój czas –  jej zaangażowanie ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem.
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji
Dach nieruchomości
Dach
Dwuspadowy
Pokrycie dachu
Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu
Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
˚
45
Instalacja fotowoltaiczna
5,32 kW Jasolar 380W + inwerter GROWATT 5000 TL3-W
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
14
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
23 850
Czas montażu rozwiązania
dzień roboczy
1