Panele fotowoltaiczne – realizacja w Puławach

Panele fotowoltaiczne to jak do tej pory najczęściej realizowana inwestycja przez nasz zespół. Początkiem roku 2021 mieliśmy przyjemność współpracować z Panem Bogdanem, który także postanowił zaoszczędzić dzięki instalacji PV. 
Nieruchomość naszego klienta położona jest w miejscowości Puławy, położonej 250 kilometrów od Krakowa. Dalekie inwestycje nie są nam straszne! Dom Pana Bogdana jest odpowiednio ocieplony i wyposażony w dwuszybowe okna, dlatego nie przewidzieliśmy konieczności wykonywania docieplenia oraz wymieniania przegród budowlanych. 
Nasz klient zapragnął być bardziej przyjazny naszej planecie, dlatego uznał, że najwyższy czas zainwestować w odnawialne źródła energii. Z roku na rok surowców stałych, pozyskiwanych do produkcji energii elektrycznej jest coraz mniej. Nasz klient wie, że im mniej jest danego surowca, tym trudniejsze jest jego wydobycie, a co za tym idzie – cena. Chcąc uchronić się od nieuniknionego zdecydował się na inwestycję w panele fotowoltaiczne.
Pan Bogdan uzgodnił z naszym doradcą termin przeprowadzenia audytu energetycznego. Dokonano wtedy sprawdzenia stanu sieci energetycznej w budynku oraz pobrano niezbędne informacje potrzebne do zaprojektowania rozwiązania. 
Nasz doradca, na podstawie zebranych informacji, zaproponował naszemu klientowi następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,88 kWp składająca się 26 sztuk paneli fotowoltaicznych Jasolar 380 oraz jednego falownika (inwertera) GROWATT  o mocy 10 kW. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Dach nieruchomości naszego klienta okazał się idealnym podłożem do wykonania na nim montażu instalacji. Panele ozdabiają centralną część budynku, dodając jej nowoczesnego wyglądu. Mimo roślinności występującej dookoła posesji, nie zauważyliśmy powodów do zmartwień, jeżeli chodzi o ewentualne zacienienie. Moduły zostały zamontowane pod kątem 45 stopni, gwarantując tym samym najwydajniejszą pracę systemu. Inwerter został umieszczony wewnątrz budynku, co pozwoliło uchronić go przed działaniem czynników atmosferycznych. Podczas jego montażu zadbaliśmy o jak najlepszy dostęp do urządzenia. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 36 000 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Podobnie jak pozostali nasi klienci, Pan Bogdan otrzymał kontakt do opiekuna, który został przypisany do jego instalacji. Może się do niego zwrócić zawsze, gdy tylko będzie miał pytania odnośnie działania całego systemu. 
Montaż rozwiązania zajął zaledwie jeden dzień roboczy. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, nasz klient nie musiał szukać musiał osobno podwykonawcy, projektanta i sklepu z najlepszą ofertą. Wszystkim tym zajęliśmy się sami! 
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji
Dach nieruchomości
Dach
Dwuspadowy
Pokrycie dachu
Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu
Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
˚
45
Instalacja fotowoltaiczna
9,88 kW Jasolar 380 + inwerter GROWATT 10 kW
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
26
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
36 000