Realizacja – instalacja fotowoltaiczna – Dziekanowice

Pani Małgorzata jest właścicielką domu jednorodzinnego położonego w miejscowości Dziekanowice. Nieruchomość wyposażona jest w dwóch szybowe okna PCV i jest do cię plony. 
Nasza klientka, obserwując okolicę, zauważyła, że wielu jej sąsiadów inwestuje w instalację fotowoltaiczną. Postanowiła sama zainteresować się tematem i sprawdzić, co takiego przyniesie jej to rozwiązanie. W tym celu skontaktowała się z naszym zespołem, abyśmy mogli przybliżyć jej nieco to rozwiązanie. 
Nasz doradca, po ustaleniu terminu spotkania, udał się do domu naszej klientki. Podczas rozmowy objaśnił wszystkie kwestie związane z działaniem instalacji. Omówił jej zalety oraz przedstawił szacunkową cenę rozwiązania. Argument ucieczki od ciągłych podwyżek cen prądu oraz podniesienie wartości nieruchomości był decydujący dla naszej klientki
Doradca przeprowadził w nieruchomości naszej klientki audyt energetyczny, podczas którego sprawdził stan istniejącej sieci elektrycznej oraz zebrał informacje niezbędne do przeprowadzenia projektu.
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,5 kWp składająca się 12 sztuk paneli fotowoltaicznych PhonoSolar PS375 oraz jednego falownika (inwertera) SOFAR 4,4 KTL-X. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszej klientki
Propozycją z naszej strony była instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,5 kW składająca się z 12 sztuk paneli fotowoltaicznych. Rozwiązanie znalazło swoje miejsce na połaci dachu nieruchomości naszej klientki. Nasza ekipa nie miała żadnego problemu z montażem, ponieważ dach posiada dużą powierzchnię. Panele zostały ułożone pod kątem około 45°. Zweryfikowaliśmy dokładnie kwestię ewentualnego zacienienia i nie zauważyliśmy powodu do zmartwień, ponieważ wokół posesji nie ma żadnych wysokich budynków ani wysokich drzew. Falownik znalazł swoje miejsce w środku budynku, gdzie chroniony jest przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Urządzenie zostało zamontowane z gwarancją swobodnego dostępu do niego.
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszą klientkę 18 800 złotych. Na kwotę składały się następujące czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszej klientki z zakresu obsługi instalacji. 
Przeprowadzenie montażu instalacji fotowoltaicznej w domu pani Małgorzaty pozwoliło obniżyć jej rachunki za prąd oraz zwiększyć wartość jej nieruchomości. Zaprojektowane rozwiązanie ma posłużyć przez najbliższe dziesięciolecia, a zwróci się w ciągu zaledwie kilku lat. 
Prace montażowe nad instalacją zajęły zaledwie jeden dzień. Po skończonych pracach upewniliśmy się, że nasza klientka otrzymała dane kontaktowe do opiekuna jej instalacji. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, zaangażowanie pani Małgorzaty ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym doradcą i kilku krótkich rozmowach.
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji 
Dach nieruchomości
Dach 
Dwuspadowy
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
˚ 
45
Instalacja fotowoltaiczna
4,5 kW PhonoSolar PS375 + inwerter SOFAR 4,4 KTL-X. 
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
12
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
18 800
Czas realizacji inwestycji
dzień roboczy
1