fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Gromnik

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Kompleksowe wykorzystywanie promieni słonecznych – kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Pan Andrzej rozpoczął z nami współpracę pod koniec marca 2021 roku. Zachęcony pozytywnymi opiniami chciał dowiedzieć się od nas więcej o rozwiązaniu jakim jest fotowoltaika. Skontaktowali się z nim nasi doradcy, którzy krok po kroku wyjaśnili sens działania systemu oraz przedstawili powody, dla których warto w niego zainwestować.

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5175″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Nasz klient zamieszkuje dom jednorodzinny położony w miejscowości Gromnik, oddalonej około 90 kilometrów od Krakowa. Dom jest bardzo zadbany: posiada dwuszybowe okna PCV oraz jest docieplony. Podczas audytu nie stwierdziliśmy  konieczności wykonywania żadnych dodatkowych prac termomodernizacyjnych. 
Pan Andrzej chciał kompleksowo wykorzystywać promienie słoneczne. Do tej pory posiadał już kolektory słoneczne, które wykorzystywane były do ogrzania ciepłej wody użytkowej. Nasz klient chciał zainwestować dodatkowo w panele fotowoltaiczne, by całkowicie wykorzystać potencjał słońca. Taka inwestycja pozwoli naszemu klientowi być jeszcze bardziej nowoczesny i ekologiczny. 
Nasz doradca ustalił z Panem Andrzejem termin audytu termomodernizacyjnego. Podczas niego sprawdził on stan instalacji elektrycznej oraz zebrał konieczne dane do zaprojektowania indywidualnego rozwiązania dla naszego klienta i jego rodziny. 
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6,08 kWp składająca się 19 sztuk paneli fotowoltaicznych PhonoSolar PS375 oraz jednego falownika (inwertera) SOFAR 6,6 KTL-X. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
 
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Dach nieruchomości naszego klienta okazał się wystarczająco duży do zamontowania na nim projektowanej instalacji. Panele zostały położone pod kątem około 45 stopni. Wokół posesji nie ma wysokich drzew ani budynków, co dało nam pewność, że system nie będzie zacieniony i będzie mógł pracować z pełną wydajnością, produkując duże ilości energii elektrycznej. Całość, w połączeniu z kolektorami słonecznymi dała naprawdę ciekawy efekt nowoczesnego dachu, który z pewnością zwiększa wartość nieruchomości. Falownik znalazł swoje miejsce na zewnętrznej stronie budynku, pod pachem, dzięki czemu chroniony  jest przed oddziaływaniem deszczu i śniegu. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 28 215 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Pan Andrzej, dzięki zamontowanemu dla niego rozwiązaniu może cieszyć się ekologiczną energią i niskimi rachunkami za nią. Inwestycja podniosła wartość jego nieruchomości i zapewniła spokojną głowę na najbliższe dziesięciolecia. 
Do instalacji został przypisany indywidualny opiekun. Pan Andrzej może zwrócić się do niego zawsze, gdy będzie miał jakiekolwiek pytania. Współpraca z nami nigdy nie kończy się w dniu instalacji – jesteśmy dla naszych klientów także później i chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania związane z technologiami, które mamy w ofercie. 
Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu naszego klienta potrwał zaledwie jeden dzień roboczy. Świadczymy kompleksowe usługi, dlatego nasz klient nie musiał osobno szukać podwykonawcy, projektanta i sklepu z najlepszą ofertą. Wszystkim tym zajęliśmy się sami, dzięki czemu nasz klient oszczędził nie tylko pieniądze, ale i swój czas –  jego zaangażowanie ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem.
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5174″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji
Dach nieruchomości
Dach
Dwuspadowy
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
˚
45
Instalacja fotowoltaiczna
6,08 kW PhonoSolar PS375 + inwerter SOFAR 6,6 KTL-X
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
19
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
28 215
Czas realizacji inwestycji
dzień roboczy
1

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ