Instalacja fotowoltaiczna – realizacja w miejscowości Dąbie

Do jednorodzinny naszego klienta – Pana Jana – mieści się w miejscowości Dąbie. Nieruchomość zachowana jest w bardzo dobrym stanie. Jest docieplona i wyposażona w dwuszybowe okna PCV. Już na pierwszy rzut oka widać, że właściciel dba o swoją posiadłość.
Pan Jan chciał zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed ponoszeniem wysokich rachunków za prąd. Regularnie obserwuje ciągłe podwyżki cen za energię elektryczną i regularnie niepokoi się, czy wraz z najbliższymi sobie poradzi. Chcąc zmienić obecny stan rzeczy, postanowił działać – skontaktował się z naszym zespołem i rozpoczął z nami współpracę. 
Inwestycja rozpoczęła się od przeprowadzenia kompleksowego audytu energetycznego budynku. Nasz doradca obliczył zapotrzebowanie na ciepło budynku i sprawdził, czy w gospodarstwie konieczne jest wykonanie dodatkowych prac termomodernizacyjnych. Tak jak wspominaliśmy – dom naszego klienta jest bardzo zadbany, dlatego nasz audytor nie stwierdził takiej potrzeby. Kolejnym punktem audytu było zweryfikowanie stanu istniejącej sieci elektrycznej w budynku oraz zebranie potrzebnych informacji do zaprojektowania indywidualnej instalacji.
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,25 kWp składająca się 14 sztuk paneli fotowoltaicznych PhonoSolar PS375 oraz jednego falownika (inwertera) SOFAR 5,5 KTL-X. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Instalacja znalazła swoje miejsce na dachu budynku naszego klienta. Panele zostały ułożone pod kątem 45 stopni, co pozwoliło zagwarantować im wydajną pracę. Wokół posesji nie ma wysokich drzew i budynków, dlatego nie martwiliśmy się o ewentualne zacienienie teraz i w przyszłości. Serce instalacji, czyli falownik, znalazł swoje miejsce wewnątrz budynku, gdzie chroniony jest przed działaniem czynników atmosferycznych. Pan Jan otrzymał od nas także kontakt do opiekuna instalacji. Gdyby nasz klient miał jakiekolwiek pytania odnośnie działania systemu, zawsze może się z nami skontaktować. Jesteśmy dla naszych klientów również po zakończeniu prac montażowych oraz chętnie dzielimy się naszą wiedzą.
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 20 299 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Zaprojektowane rozwiązanie zwróci się w ciągu kilku najbliższych lat, gwarantując tym samym spokój  na kolejne dziesięciolecia. Nasz klient wraz ze swoją rodziną nie musi się już martwić o rachunki. Jedyne koszty, jakie będzie ponosił to opłata stała, która często nie przekracza kwoty 150 złotych w skali roku. 
Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu naszego klienta potrwał zaledwie jeden dzień roboczy. Świadczymy kompleksowe usługi, dlatego nasz klient nie musiał osobno szukać podwykonawcy, projektanta i sklepu z najlepszą ofertą. Wszystkim tym zajęliśmy się sami, dzięki czemu nasz klient oszczędził nie tylko pieniądze, ale i swój czas –  jego zaangażowanie ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem.
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji
Dach nieruchomości
Dach
Dwuspadowy
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
45
Instalacja fotowoltaiczna
5,25 kW PhonoSolar PS375 + inwerter SOFAR 5,5 KTL-X.
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
14
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
20 299
Czas realizacji inwestycji
dzień roboczy
1