fbpx

Realizacja – Fotowoltaika i Pompa Ciepła – Iwanowice Dworskie

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Pompa ciepła i fotowoltaika, czyli  połączenie idealne!

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Tani prąd i ogrzewanie? To możliwe! Przekonała się o tym nasza klientka – Pani Cecylia. Nasza klientka mieszka wraz ze swoją rodziną w domu jednorodzinnym położonym w Iwanowicach Dworskich. Miejscowość położona jest około 20 kilometrów od Krakowa. Nieruchomość zachowana jest w bardzo dobrym stanie: posiada dwuszybowe okna PCV oraz jest odpowiednio zaizolowana. Po zweryfikowaniu zapotrzebowania energetycznego budynku nie stwierdziliśmy zatem konieczności wykonywania docieplenia budynku.

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5187″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

stwierdziliśmy zatem konieczności wykonywania docieplenia budynku.
Pani Cecylia w obawie o stale rosnące ceny uznała, że najwyższy czas działać. Na dobrą sprawę, naszą klientkę goniły dwa terminy: pierwszy dotyczył konieczności wymiany pieca na paliwo stałe, a drugi mówił o zmianach rozliczania prosumentów. Cel był prosty – obniżenie rachunków. 
Nasz doradca przeprowadził w domu naszej klientki audyt energetyczny. Podczas niego zweryfikował stan istniejącej instalacji elektrycznej i zebrał niezbędne informacje do przygotowania rozwiązania. Dodatkowo obliczył zapotrzebowanie na ciepło w budynku i zebrał dane do dobrania właściwego urządzenia grzewczego. Na tej podstawie dobrał dla naszej klientki następujące rozwiązanie:
  • Pompa ciepła o mocy 7 kW Panasonic WH-MCDO7J3E6 wraz z zasobnikiem CWU o pojemności 250 litrów. Kocioł elektryczny posiada trzyletnią gwarancję producenta.
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,88 kWp składająca się 26 sztuk paneli fotowoltaicznych JaSolar JAM oraz jednego falownika (inwertera) GROWATT MOD 10 KTL3-X. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszej klientki
Instalacja fotowoltaiczna zrealizowana na zlecenie naszej klientki robi wrażenie swoją wielkością. Panele niemal całkowicie pokryły powierzchnię połaci dachu, tworząc przy tym iluzję dachówki wykonanej z modułów PV. Panele zostały ułożone pod kątem 45 stopni. Podczas montażu uważaliśmy, aby z żadnej strony instalacji nie groziło zacienienie spowodowane przez inne budynki lub roślinność. Dzięki temu mamy pewność, że system będzie działał z pełną wydajnością, produkując przy tym duże ilości energii elektrycznej. Falownik znalazł swoje miejsce na poddaszu, gdzie chroniony jest przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Podczas montażu inwertera zadbaliśmy o to, aby dostęp do niego był możliwe jak najwygodniejszy. 
Pompa ciepła
Prace nad montażem zaprojektowanego rozwiązania dla naszej klientki rozpoczęliśmy od zdemontowania starego urządzenia na paliwo stałe. Jego miejsce zajęło nowoczesne, ekologiczne rozwiązanie. Nasza klientka zdecydowała się dodatkowo na zasobnik CWU o pojemności 250 litrów. Znalazł on swoje miejsce po przeciwległej stronie pomieszczenia. Urządzenie zostało wpięte w sposób szeregowy. Podczas prac zapewniliśmy pełen pakiet zabezpieczeń, aby nasza klientka miała pewność, że z systemem będzie wszystko w porządku. 
Jaki był koszt inwestycji?
Kompleksowa modernizacja kosztowała Panią Katarzynę 75 228 złotych, na co składa się:
  • Inwestycja w moduły fotowoltaiczne – 37 972 złotych. 
  • Inwestycja w pompę ciepła  – 37 256 złotych.
Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej oraz obliczenie zapotrzebowania na ciepło w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (instalacja PV i PC),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszej klientki z zakresu obsługi instalacji. 
Szacowane roczne zużycie energii elektrycznej pompy ciepła  zostanie w 90% pokryte przez produkcję energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej. 
Dzięki tej kompleksowej modernizacji, Pani Cecylia obniżyła swoje rachunki o kilkaset złotych oraz uzyskała system który nie wymaga żadnej obsługi ani pracy – jest automatyczny i wygodny.
Inwestycja zwróci się w ciągu najbliższych kilku lat, gwarantując naszej klientce spokojną głowę i niskie rachunki za prąd i ogrzewanie. Pani Cecylia otrzymała od nas kontakt do opiekuna instalacji, z którym może skontaktować się zawsze na wypadek jakichkolwiek pytań. 
Dzięki kompleksowej obsłudze realizowanej przez nas, zaangażowanie naszej klientki ograniczyło się do podpisania dokumentów z naszym doradcą. Po ustaleniu i potwierdzeniu terminu realizacji nasza ekipa montażowa odwiedziła dom Pani Cecylii celem zamontowania zaprojektowanego rozwiązania. Całość zajęła zaledwie dwa dni robocze.
#fotowoltaika #PV #OdnawialneŹródłaEnergii #oszczędność #EnergiaZeSłońca

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5186″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Specyfikacja kompleksowej modernizacji

Inwestycja i stan po inwestycji

Nazwa Jednostka Wartość
Rozprowadzenie CO rodzaj Kaloryferowe lub mieszane
Źródło CO rodzaj Pompa ciepła 7 kW Panasonic WH-MCDO7J3E6 z zasobnikiem CWU 250l
Instalacja fotowoltaiczna rodzaj 9,88 kWp  JaSolar JAM + inwerter GROWATT MOD 10 KTL3-X
Miejsce montażu instalacji fotowoltaicznej Dach nieruchomości
Dach Dwuspadowy
Pokrycie dachu Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Miejsce wpięcia Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych  ˚ 45
Czas realizacji dzień roboczy 2
Wartość inwestycji brutto 75 228
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne 37 972
Koszt inwestycji w pompę ciepła 37 256

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ