fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Instalacja pod Krakowem

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Duża instalacja fotowoltaiczna – wygląd, koszt i idące z nią oszczędności

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Wraz z końcem 2020 roku nawiązaliśmy współpracę z Panią Małgorzatą i Panem Zbigniewem. Małżeństwo zamieszkuje dom jednorodzinny w miejscowości Czaple Małe, położonej niecałe 40 kilometrów od Krakowa. Nieruchomość naszych klientów zbudowana jest z cegły. Z uwagi na to, że to dość nowa inwestycja, dom jeszcze nie został otynkowany. Okna są dwuszybowe, zapewniające dobrą izolacyjność cieplną. 
Nasi klienci chcieli unowocześnić swój dom poprzez zastosowanie rozwiązania korzystającego z odnawialnych źródeł energii. Kolejną motywacją naszych klientów była chęć bycia bardziej eko, przy jednoczesnym obniżeniu swoich miesięcznych zobowiązań. Do tej pory wykorzystywali moc promieni słonecznych z użyciem kolektorów słonecznych, które podgrzewały ciepłą wodę użytkową. 
Jak zwykle w przypadku naszych klientów, tym razem również trafiliśmy na świadome osoby, które trzymają rękę na pulsie. Regularnie rosnące ceny prądu nie napawają optymizmem, stąd inwestycja w panele fotowoltaiczne wydawała się dla naszych klientów się bardziej niż słuszna. Nasi klienci posiadają gospodarstwo z dość dużym zapotrzebowaniem energetycznym. Miesięczne rachunki za prąd mieściły się w kwocie około 380 złotych, co rocznie daje ponad 4 500 złotych na samą energię elektryczną!
Nasi klienci obawiali się, że jeżeli nic z tym nie zrobią, dotrą do momentu, w którym podstawowe rachunki będą pochłaniać większą część ich pensji. Chcieli zagwarantować sobie spokojną głowę i zabezpieczyć swój domowy budżet. 
 Po rozmowie, w której nasi klienci określili swoje oczekiwania wobec współpracy z nami, nasz doradca przeprowadził szczegółowy audyt energetyczny. Podczas audytu oszacowano, że roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną w domu naszych klientów wynosi około 7 700 kWh. Na podstawie zebranych informacji, nasz doradca dobrał następujący zestaw:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,88 kWp, która składa się z 26 sztuk paneli fotowoltaicznych marki Jasolar 380 z gwarancją producenta wynoszącą 12 lat oraz jednego inwertera Growatt 10 kW z dziesięcioletnią gwarancją producenta. 
Przeprowadzenie prac w nieruchomości naszych klientów umożliwiło zmniejszenie ich rocznych zobowiązań za prąd z ponad 4 500 złotych na około 400 zł! Nasi klienci po termomodernizacji za prąd będą płacić około 30 złotych miesięcznie! Takie rozwiązanie na pewno pozwoli trzymać w ryzach domowy budżet i pozwoli naszym klientom inwestować swoje pieniądze w inny sposób. 

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”4900″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych w nieruchomości naszych klientów?
W skład ceny wchodzi nie tylko sam montaż technologii. Podczas współpracy z naszymi klientami zajęliśmy się również dobraniem rozwiązania i zakupem niezbędnych do jego wykonania materiałów i urządzeń. Dobraliśmy zabezpieczenia dedykowane do projektowanego rozwiązania oraz uczestniczyliśmy przy pierwszym uruchomieniu instalacji. Przeprowadziliśmy krótkie szkolenie z obsługi paneli fotowoltaicznych i urządzeń, które z nimi pracują oraz przekazaliśmy dane kontaktowe do opiekuna przedsięwzięcia. Współpraca z naszymi klientami nie zakończyła się w dniu montażu. Jesteśmy do ich dyspozycji w dalszym ciągu, dlatego też na wypadek jakichkolwiek pytań mogą śmiało się z nami kontaktować. Całkowity koszt modernizacji w domu naszych klientów wyniósł 35 500 złotych.
Jak wygląda instalacja naszych klientów?
Już na pierwszy rzut oka na budynek wystarczy, aby zauważyć, że właściciele o niego dbają. Moduły fotowoltaiczne umieściliśmy na dwuspadowym dachu z blachy trapezowej pod kątem 45˚. Falownik znalazł swoje miejsce na zewnętrznej ścianie nieruchomości. Inwerter przed czynnikami atmosferycznymi chroniony jest przy użyciu niewielkiej konstrukcji dachowej. Instalacja została zaprojektowana tak, aby można było rozdzielić ją na dwa stringi. Całe okablowanie poprowadziliśmy po najkrótszej możliwej trasie.
Inwestycja naszych klientów zwróci się w ciągu najbliższych kilku lat, zapewniając spokój i wygodę na nadchodzące dziesięciolecia. Korzystając z odnawialnych źródeł energii nasi klienci stali się bardziej przyjaźni dla środowiska. Mamy nadzieję, że będą opowiadać swoim najbliższym jakie korzyści idą w parze z tego rodzaju inwestycją. Cieszymy się, że panele fotowoltaiczne zagościły na dachu naszych klientów tuż obok kolektorów słonecznych. 
Całość prac montażowych została zrealizowana w terminie jednego dnia roboczego. Zaangażowanie naszych klientów ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym doradcą. Przez to, że świadczymy kompleksowe usługi nasi klienci nie musieli szukać osobno projektanta, wykonawcy i producenta urządzeń. Z nami oszczędzili nie tylko czas, ale i swoje pieniądze. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”4901″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

#fotowoltaika #PV #oszczędność #EnergetycznyProjekt #OZE #eko 
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji 
Dom jednorodzinny
Dach 
Dwuspadowy 
Pokrycie dachu
Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu
Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
 ˚
45
Instalacja fotowoltaiczna
9,88 kW Jasolar 380 + inwerter GROWATT 10 kW
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
26
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt prądu w skali roku PRZED inwestycją
4 500
Koszt prądu w skali roku PO inwestycji
400
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
35 500
Koszt inwestycji w kocioł gazowy
15 790

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

ogrzewanie podłogowe

Czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Ogrzewanie podłogowe do niedawna kojarzyło się nam z luksusem, dostępnym tylko dla nielicznych. Jednak dzięki postępowi technologicznemu i zmianom w podejściu efektywności energetycznej, ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej dostępne i atrakcyjne dla szerokiego grona osób. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób docenia jego korzyści i wybiera je jako skuteczną metodę ogrzewania. Ale czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Czytaj więcej »

Duże zmiany w programie Czyste Powietrze

Od 22 kwietnia 2024 roku program Czyste Powietrze wymaga korzystania z listy zielonych urządzeń i materiałów (ZUM) przy zakupie pompy ciepła, kotłów zgazowujących i kotłów na pellet. Pojawiły się także istotne zmiany w programie czyste powietrze przy składaniu dokumentacji oraz korekty przy najwyższym poziomie dofinansowania.

Czytaj więcej »