fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Jejkowice

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Projekt i montaż instalacji fotowoltaicznej – nasza realizacja

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Pani Małgorzata zwróciła się do nas  konkretną prośbą – chodziło o inwestycję w panele fotowoltaiczne. Z chęcią podjęliśmy się realizacji powierzonego nam zadania. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z krótkim opisem naszej współpracy.

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5183″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Już na pierwszy rzut oka widać, że dom naszej klientki jest wyjątkowo zadbany. Posiada on okna dwuszybowe, wyposażone dodatkowo w rolety zewnętrzne. Sam budynek jest w pełni docieplony, ze schludnie wykonaną elewacją. Podczas audytu nie stwierdziliśmy  konieczności wykonywania żadnych dodatkowych prac termomodernizacyjnych.
Pani Małgorzata ceni sobie nowoczesne rozwiązania. Chciała zainwestować w coś, co przyniesie jej nie tylko realne oszczędności, a także unowocześni nieco jej dom, podnosząc tym samym jego wartość. Wybór rozwiązania był prosty – fotowoltaika. 
Po ustaleniu terminu audytu termomodernizacyjnego, nasz doradca odwiedził nieruchomość klientki, celem przeprowadzenia audytu energetycznego. Podczas niego sprawdził stan instalacji elektrycznej oraz zebrał konieczne dane do zaprojektowania indywidualnego rozwiązania dla naszego klienta i jego rodziny. 
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,25 kWp składająca się 14 sztuk paneli fotowoltaicznych PhonoSolar PS375 oraz jednego falownika (inwertera) SOFAR 5,5 KTL-X. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszej klientki
Zaprojektowana instalacja była stosunkowo niewielka, dlatego nie mieliśmy żadnego problemu ze znalezieniem dla niej miejsca. Panele spoczęły na dachu nieruchomości, ozdabiając jej front. W połączeniu z roletami zewnętrznymi dało to efekt bardzo nowoczesnego i jednocześnie ekologicznego domu. Moduły ułożyliśmy pod kątem 45 stopni, zapewniając tym samym ich jak najwydajniejszą pracę. Wokół posesji nie zauważyliśmy niczego, co mogłoby rzucać cień na system, dlatego nie martwi nas ewentualny spadek mocy spowodowany zacienieniem. Falownik został umiejscowiony wewnątrz budynku, co chroni go przed działaniem czynników atmosferycznych. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszą klientkę 26 313 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Rozwiązanie zadowoliło naszą klientkę, ponieważ spełniło jej oczekiwania. Nie tylko zwiększyło wartość nieruchomości, sprawiając jednocześnie, że stała się ona bardziej ekologiczna. Panele fotowoltaiczne zagwarantowały Pani Małgorzacie spokój na nadchodzące dziesięciolecia. Teraz już nie musi martwić się stale rosnącymi cenami prądu.
Podobnie jak pozostali nasi klienci, Pani Małgorzata także dostała od nas kontakt do opiekuna jej instalacji. Dzięki temu, ma do kogo się zwrócić w razie jakichkolwiek pytań odnośnie działania systemu.
Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu naszej klientki potrwał zaledwie jeden dzień roboczy. Świadczymy kompleksowe usługi, dlatego Pani Małgorzata nie musiała osobno szukać podwykonawcy, projektanta i sklepu z najlepszą ofertą. Wszystkim tym zajęliśmy się sami, dzięki czemu nasza klientka oszczędziła nie tylko pieniądze, ale i swój czas –  jej zaangażowanie ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem.
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5182″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji
Dach nieruchomości
Dach
Dwuspadowy
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
˚
45
Instalacja fotowoltaiczna
5,25 kW PhonoSolar PS375 + inwerter SOFAR 5,5 KTL-X
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
14
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
26 313
Czas realizacji inwestycji
dzień roboczy
1

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ