Realizacja – Fotowoltaika – Kocmyrzów

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Gdy na dachu nie ma miejsca, czyli instalacja fotowoltaiczna na gruncie

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Często zdarza się, ze zapotrzebowanie na energię elektryczną w domu jest tak wysokie, że wymaga większej, mocniejszej instalacji. Takie rozwiązanie nie zawsze zmieści się na dachy nieruchomości. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku naszego klienta – Pana Dawida.

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5169″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Dom jednorodzinny naszego klienta położony jest w miejscowości Kocmyrzów, oddalonej około 20 kilometrów od Krakowa. Budynek jest dobrze zadbany: jest ocieplony i wyposażony w dwuszybowe okna PCV. Podczas przeprowadzonego przez nas audytu nie stwierdziliśmy konieczności przeprowadzania dodatkowych prac termomodernizacyjnych.
Pan Dawid, wraz ze swoją żoną Moniką chcieli zapewnić sobie spokojniejszą przyszłość, bez wysokich rachunków za prąd. Aby uciec od ciągłych podwyżek cen, zdecydowali się na inwestycję w panele fotowoltaiczne. Dodatkową motywacją do inwestycji była chęć podniesienia wartości swojej nieruchomości i jej unowocześnienie. 
Początek współpracy rozpoczął się od przeprowadzenia audytu energetycznego w domu naszego klienta. Nasz doradca sprawdził stan instalacji elektrycznej oraz zebrał konieczne dane do zaprojektowania indywidualnego rozwiązania dla Pana Dawida i jego rodziny.
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6,08 kWp składająca się 16 sztuk paneli fotowoltaicznych JaSolar JAM 380 oraz jednego falownika (inwertera) GROWATT MOD 6000 TL3-X. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Instalacja fotowoltaiczna zaprojektowana na zlecenie naszego klienta okazała się zbyt duża na wielkość dachu nieruchomości. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na montaż modułów na gruncie, tuż obok domu. Rozwiązanie spoczęło na specjalnym stelażu, który ustawia panele pod kątem 45 stopni. Dzięki temu zapewniliśmy systemowi wydajne działanie, a Panu Dawidowi wysokie zyski w postaci ekologicznej energii. Podczas montażu zadbaliśmy o to, aby okoliczna roślinność nie zacieniała instalacji, obniżając tym samym jej moc. Inwerter, podobnie jak w każdym takim rozwiązaniu, znalazł swoje miejsce pod panelami. 
Prace nad rozwiązaniem – montaż konstrukcji, na której spoczęła instalacja
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 21 435 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Zrealizowanie tej inwestycji pozwoliło Panu Dawidowi zyskać spokojną głowę i uciec od dynamicznie rosnących cen prądu. Rozwiązanie przygotowane dla naszego klienta jest w pełni bezobsługowe i nie wymaga poświęcania mu ani chwili wolnego czasu.
Podobnie jak pozostali nasi klienci, Pan Dawid otrzymał od nas kontakt do opiekuna instalacji. Opiekun ma za zadanie rozwiewać wszelkie wątpliwości i pytania odnośnie działania systemu. Idea opiekuna instalacji to krok w stronę naszych klientów, którym chcemy podziękować za zaufanie i udaną współpracę. 
Realizacja rozwiązania dla naszego klienta zajęła nam zaledwie jeden dzień roboczy.  Za sprawą tego, że świadczymy kompleksowe usługi, nasz klient nie musiał osobno szukać podwykonawcy, projektanta i sklepu z najlepszą ofertą. Wszystkim tym zajęliśmy się sami, dzięki czemu nasz klient oszczędził nie tylko pieniądze, ale i swój czas –  jego zaangażowanie ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem.
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5170″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji
Grunt
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
˚
45
Instalacja fotowoltaiczna
6,08 kW JaSolar JAM 380  + inwerter GROWATT MOD 6000 TL3-X
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
16
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
21 435
Czas montażu rozwiązania
dzień roboczy
1

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

Mój prąd 5.0

Program Mój Prąd 5.0 już wystartował! Co się zmieniło?

22 kwietnia ruszył nabór do zapowiedzianej w marcu piątej edycji programu Mój Prąd. Nowa odsłona nieco różni się od poprzednich. Co się zmieniło? Kto może liczyć na rządową pomoc? Ile maksymalnie można otrzymać? Sprawdzamy, co wiadomo o Mój Prąd 5.0! Główne założenia Mój Prąd 5.0 Podobnie jak w poprzednich edycjach

Czytaj więcej »
Mój Prąd 4.0

Dlaczego warto zainwestować w magazyn energii?

Coraz częściej mówi się o tym, że magazyn energii jest nieodłącznym elementem instalacji fotowoltaicznej. Największym wyzwaniem w dzisiejszych czasach nie jest bowiem wytwarzanie energii, a jej przechowywanie. Wydajność instalacji jest w dużej mierze zależna od warunków atmosferycznych i nasłonecznienia. W konsekwencji produkcja energii często nie pokrywa rzeczywistego…

Czytaj więcej »