Realizacja instalacji fotowoltaicznej w Krakowie

Inwestycja zrealizowana dla Pana Stanisława miała miejsce w Krakowie. Przyznamy, że nasza ekipa nie kryła zadowolenia tym, że miejsce realizacji jest tak blisko. Nasz klient posiada nowy dom, który jest bardzo zadbany. Posiada dwuszybowe okna PCV oraz jest odpowiednio docieplony 
Pan Stanisław zwrócił się do nas abyśmy pomogli mu poradzić sobie z  ciągle rosnącymi cenami prądu. O fotowoltaice słyszał już wcześniej od swojego sąsiada, który również zainwestował w to rozwiązanie. Nasz doradca odpowiedział naszemu klientowi na wszystkie pytania dotyczące technologii oraz przedstawił zasady jej działania i najważniejsze zalety. Dodatkowym atutem inwestycji dla naszego klienta stało się podniesienie wartości nieruchomości. Tak jak wspomnieliśmy – nasz klient bardzo dba o swoją posesję. Wokół domu zasadzone są różne drzewa i krzewy, teren wyłożone jest kostką brukowa, a sam dom jest schludny i zadbany.
Nasz doradca ustalił z naszym klientem termin przeprowadzenia audytu energetycznego, podczas którego zweryfikował stan istniejącej instalacji elektrycznej oraz zebrał wszystkie niezbędne dane do przeprowadzenia projektu. 
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,5 kWp składająca się 20 sztuk paneli fotowoltaicznych PhonoSolar PS375 oraz jednego falownika (inwertera) SOFAR. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Rozwiązaniem zaprojektowanym na zlecenie naszego klienta liczyło 20 modułów fotowoltaicznych. Dom naszego klienta jest na tyle duży, że spokojnie byliśmy w stanie zamontować rozwiązanie na dachu. Panele zostały ułożone bezpośrednio na nim pod kątem około 30°. Tak jak wspominaliśmy – wokół posesji można zauważyć bogatą roślinność, jednak nie jest ona na tyle wysoka, by teraz lub w przyszłości mogła przeszkadzać z wydajnym działaniu całego systemu. Falownik został umiejscowiony w kotłowni, wewnątrz budynku. Dzięki temu jest chroniony przed działaniem czynników atmosferycznych. Dostęp do urządzenia jest prosty i wygodny. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 30 300 złotych. Na kwotę składały się następujące czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Dzięki przeprowadzeniu tej inwestycji, pan Stanisław podniósł wartość swojej nieruchomości i raz na zawsze pożegnał się z ciągłymi podwyżkami cen prądu. Instalacja zwróci się w ciągu najbliższych kilku lat. Rozwiązanie nie wymaga żadnej skomplikowanej obsługi, tak więc nasz klient może cieszyć się jego pracą nie angażując się zbytnio w jego obsługę. 
Po skończonej realizacji upewniliśmy się, że nasz klient otrzymał dane kontaktowe do indywidualnego opiekuna instalacji. Pan Stanisław może zawsze się do niego zwrócić na wypadek jakichkolwiek pytań odnośnie działania systemu. Nasz doradca służy pomocą i chętnie podzieli się wiedzą kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. 
Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, zaangażowanie naszego klienta ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem. Montaż rozwiązania zajął nam zaledwie jeden dzień roboczy, a Pan Stanisław nie musiał się o nic martwić. Po naszej stronie stało zamówienie niezbędnych części urządzeń, zaprojektowanie rozwiązania oraz jego montaż. 
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji 
Dach nieruchomości
Dach 
Dwuspadowy
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
 ˚
30
Instalacja fotowoltaiczna
7,5 kW PhonoSolar PS375 + inwerter SOFAR 
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
20
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
30 300
Czas realizacji inwestycji
dzień roboczy
1