Fotowoltaika – realizacja w Krośnie

Pani Iwona wraz ze swoim mężem Marianem posiada dom jednorodzinny w Krośnie. Nieruchomość naszych klientów jest średniego rozmiaru, posiada dwuszybowe okna PCV oraz jest docieplony. 
Klienci postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, związku z ciągłymi podwyżkami cen. Obawiali się, że jeżeli nie podejmą żadnego działania, ich przyszłość będzie wyglądała tak, że większość swoich pieniędzy przeznaczać będą na podstawowe rachunki. Małżeństwo chciało zabezpieczyć się na czas nadchodzącej emerytury. Dodatkowo, zapragnęli oni być bardziej przyjaźni dla środowiska. 
Po ustaleniu terminu spotkania z naszymi klientami, udaliśmy się do ich nieruchomości, celem wykonania w niej audytu energetycznego. Przeprowadzony audyt pomógł zebrać potrzebne informacje na temat budynku oraz sprawdzić stan istniejącej instalacji elektrycznej. Podczas spotkania nasz Doradca odpowiedział także na wszelkie pytania i obiekcje naszych klientów, przedstawiając zalety korzystania z rozwiązania. 
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,42 kWp składająca się 12 sztuk paneli fotowoltaicznych Viessmann 385 oraz jednego falownika (inwertera) SOFAR 4,4 KTL-X. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszych klientów
Propozycją z naszej strony była instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,42 kW składająca się z 12 sztuk modułów fotowoltaicznych. Dach nieruchomości naszych klientów był wystarczająco duży, dlatego to właśnie na nim spoczęły panele. Zostały one ułożone pod kątem około 30°. Pomimo otaczającej dom roślinności, zauważyliśmy, że nie zagraża ona działaniu instalacji – nie powoduje niepotrzebnego zacienienia. Serce instalacji, czyli falownik, znalazł swoje miejsce wewnątrz budynku. Podczas jego montażu, zadbaliśmy o to, aby dostęp do niego był jak najbardziej wygodny.
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszych klientów 22 800 złotych. Na kwotę składały się następujące czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Realizacja inwestycji zapewniła naszym klientom niskie rachunki i spokój na nadchodzące dziesięciolecia. Od tej pory pani Iwona i Pan Marian nie muszą martwić się ciągłymi podwyżkami cen prądu. Oboje stali się również bardziej przyjaźni dla naszego środowiska, za sprawą korzystania z odnawialnych źródeł energii. Rozwiązanie zamontowane przez naszą ekipę jest w pełni bezobsługowe, więc nie wymaga poświęcenia mu dodatkowych ilości czasu. 
Realizacja rozwiązania zajęła nam zaledwie jeden dzień roboczy. Po skończonych pracach przekazaliśmy naszym klientom telefon i adres email do indywidualnego opiekuna instalacji. Małżeństwo może zwrócić się do niego zawsze, gdy tylko będą mieli jakiekolwiek pytania. 
Energetyczny Projekt zawsze świadczy kompleksowe usługi. Zajmujemy się projektem rozwiązania, kupujemy jest błędne sprzęty i urządzenia oraz zajmujemy się montażem całego rozwiązania. Z nami zaangażowanie naszych klientów ogranicza się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem. Całą resztą zajmujemy się sami. 
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji 
Dach nieruchomości
Dach 
Dwuspadowy
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
 ˚
30
Instalacja fotowoltaiczna
4,42 kW Viessmann 385 + inwerter SOFAR 4,4 KTL-X. 
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
12
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
22 800
Czas realizacji inwestycji
dzień roboczy
1