fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Limanowa

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Fotowoltaika dla przedsiębiorstwa – realizacja w Limanowej

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Współpraca z panią Martą miała miejsce w 2021 r. Nasza klientka jest przedsiębiorczynią, która prowadzi swój własny biznes. Poświęca mu bardzo dużo uwagi i swojego czasu, dlatego chciała dodatkowo o niego zadbać, inwestując w nowoczesne rozwiązanie.

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5286″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Nieruchomość naszej klientki znajduje się w miejscowości Limanowa. Z uwagi na swoją wielkość, rachunki za prąd stale były na wysokim poziomie. Aby móc czerpać jeszcze większe zyski z prowadzenia przedsiębiorstwa, nasza klientka zdecydowała się uciąć wszelkie inne wydatki. Postanowiła zacząć od rachunków za energię elektryczną. 
Nasz Doradca udał się w miejsce, gdzie stoi nieruchomość i przeprowadził w niej szczegółowy audyt energetyczny. Podczas audytu sprawdził stan instalacji elektrycznej oraz zebrał wszystkie potrzebne informacje do przygotowania indywidualnego rozwiązania.
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 20 kWp składająca się 53 sztuk paneli fotowoltaicznych JaSolar 380 oraz jednego falownika (inwertera) Solar Edge. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwunastoletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej
Zaproponowane przez nasz zespół projektowy rozwiązanie było instalacją fotowoltaiczną składającą się z 53 sztuk modułów fotowoltaicznych. Dach nieruchomości był na tyle duży, że bezproblemowo pomieścił całe rozwiązanie. Panele zostały zamontowane w taki sposób, aby pracowały z najwyższą możliwą wydajnością. Falownik swoje miejsce znalazł wewnątrz budynku, gdzie chroniony jest przed działaniem czynników atmosferycznych. Podczas montażu urządzenia zadbaliśmy o jak naj wygodniejsze do niego dostęp.
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszą klientkę 81 180 złotych. Na kwotę składały się następujące czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszej klientki z zakresu obsługi instalacji. 
Przeprowadzenie tej inwestycji pozwoliło pani Marcie znacznie zmniejszyć swoje miesięczne zobowiązania. Dzięki temu, nasza klientka jest w stanie wygenerować oszczędności w skali nawet kilku tysięcy złotych rocznie. Zaoszczędzone pieniądze może wydać na rozwój swojego biznesu. Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu przedsiębiorstwa naszej klientki pozwoliło także zwiększyć jego wartość. 
Niezależnie od wielkości instalacji, każdy nasz klient otrzymuje dane kontaktowe do indywidualnego opiekuna instalacji. Tak też stało się w przypadku pani Marty. Nasza klientka może skontaktować się z doradcą zawsze, gdy tylko będzie miała jakiekolwiek pytania. 
Nasz zespół zajął się projektem rozwiązania, zakupił wszystkie niezbędne urządzenia i sprzęty oraz zajął się ich montażem. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, pani Marta nie musiała się o nic martwić. Jej zaangażowanie ograniczyła się jedynie do podpisania umowy z naszym doradcą.
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5288″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Specyfikacja kompleksowej modernizacji

Inwestycja i stan po inwestycji

Nazwa Jednostka Wartość
Miejsce montażu instalacji  Dach nieruchomości
Dach  Dwuspadowy
Miejsce wpięcia Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych ˚  35
Instalacja fotowoltaiczna 20 kW JaSolar 380W + inwerter Solar Edge
Ilość paneli fotowoltaicznych szt. 53
Ilość falowników (inwerterów) szt. 1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne 81 180
Czas realizacji inwestycji dzień roboczy 1

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ