Fotowoltaika – rozbudowana instalacja, która robi wrażenie!

Pan Franciszek dzieli dom jednorodzinny wraz ze swoją małżonką. Wspólnie mieszkają w miejscowości Lipowa, znajdującej się 40 kilometrów od Krakowa. Cała posiadłość naszego klienta już od pierwszego spojrzenia budzi ogromne wrażenie. Piękny ogród pełen kwiatów i rzeźb tworzy coś na kształt plenerowej wystawy sztuki. Nie ukrywamy, że w takich okolicznościach pracowało nam się wyjątkowo przyjemnie!

Pan Franciszek włożył naprawdę wiele serca w to, aby jego miejsce na ziemi wyglądało jak najlepiej. Na każdym kroku widać tutaj ogrom pracy i włożone serce. Aby zadbać dodatkowo o swoją posiadłość, Pan Franciszek zdecydował się zainwestować w panele fotowoltaiczne. Za ich sprawą nieruchomość stała się bardziej nowoczesny, a dach sprawia wrażenie jakby był wykonany z samych paneli. 
Dodatkową motywacją do inwestycji w fotowoltaikę były oczywiście pieniądze. Wielkość posiadłości Pana Franciszka naprawdę robi wrażenie, co za tym idzie – utrzymanie jej w dobrym stanie kosztuje sporo pieniędzy. Dotychczas nasz klient wydawał na energię elektryczną około 430 złotych miesięcznie. Rocznie daje to sumę aż 5 160 złotych!
Pan Franciszek obawiał się, że jeżeli nie podejmie teraz żadnych kroków, z czasem będzie mu coraz trudniej zadbać o swój dom i piękny ogród. Rosnące ceny prądu nie napawają optymizmem, dlatego inwestycja w panele fotowoltaiczna wydawała się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Widząc ogromne serce i zaangażowanie Pana Franciszka, z przyjemnością podjęliśmy się powierzonego nam zadania. 
Nasz doradca przeprowadził w domu naszego klienta szczegółowy audyt energetyczny. Dzięki zebranym informacjom dobrał następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kWp składająca się 26 sztuk paneli fotowoltaicznych Jasolar 380 oraz jednego falownika (inwertera) Growatt 1000 TL-3-3. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwunastoletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Miejscem idealnym do montażu modułów fotowoltaicznych na działce Pana Franciszka był budynek przynależny do jego domu jednorodzinnego. Fotowoltaikę ułożono bezpośrednio na dachu pokrytym blachą trapezową pod kątem 45˚. Dzięki temu, że pokryły one całą powierzchnię dachu, powstała iluzja nowoczesnej dachówki, czyli dachu z fotowoltaiki. Falownik został umieszczony na ścianie zewnętrznej budynku z zachowaniem swobodnego dostępu do niego. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 38 696 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Pan Franciszek otrzymał kontakt do opiekuna instalacji, z którym może skontaktować się zawsze, w przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań. Współpraca z nami nigdy nie kończy się z dniem montażu – jesteśmy dostępni dla wszystkich naszych klientów, niezależnie od statusu prac.
Oszczędność i wygoda: fotowoltaika i Energetyczny Projekt
Dzięki nam, Pan Franciszek zmniejszył swoje rachunki z ponad 5 tysięcy rocznie na około 400 złotych! Miesięcznie daje to kwotę około 35 złotych. Realne oszczędności sprawią, że nasz klient może przestać martwić się czy w przyszłości zdoła utrzymać swoją posiadłość w tak dobrym stanie, w jakim jest dziś. 
Montaż rozwiązania zajął nam zaledwie jeden dzień roboczy. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, Pan Franciszek nie musiał osobno szukać podwykonawcy, projektanta i sklepu z najlepszą ofertą. Wszystkim tym zajęliśmy się sami, dzięki czemu nasz klient oszczędził nie tylko pieniądze, ale i swój czas –  jego zaangażowanie ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem. 
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji 
Budynek przynależny do nieruchomości
Dach 
Dwuspadowy 
Pokrycie dachu
Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu
Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
 ˚
45
Instalacja fotowoltaiczna
10,00 kW Jasolar 380 + inwerter GROWATT 1000 TL-3-3
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
26
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt prądu w skali roku PRZED inwestycją
5 160
Koszt prądu w skali roku PO inwestycji
400
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
38 696