fbpx

Realizacja – PV + PC – Krośnica

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

PV + PC – realizacja w miejscowości Krośnica

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Kompleksowe termomodernizacje to coś, co lubimy wykonywać najbardziej. W życiu prywatnym także stawiamy na kompleksowe rozwiązania, dlatego tym samym kierujemy się w pracy. W kwietniu 2021 r. mieliśmy okazję współpracować z panem Tadeuszem oraz z panią Marią – małżeństwem, które zdecydowało się zmniejszyć swoje rachunki. 

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5222″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Nieruchomość naszych klientów znajduje się w miejscowości Krośnica. Budynek jest bardzo zadbany, posiada dwuszybowe okna oraz jest docieplony. Podczas przeprowadzonego audytu energetycznego, nie stwierdziliśmy konieczności wykonywania żadnych dodatkowych prac termomodernizacyjnych. 
Nasi klienci, chcieli zabezpieczyć się przed ciągłymi podwyżkami cen. Obawiali się, że jeśli nie podejmują żadnych działań, w przyszłości większość ich pieniędzy będzie musiała zostać przeznaczona na podstawowe rachunki. Zachęceni pozytywnymi opiniami o instalacji fotowoltaicznej, sami zdecydowali się na to rozwiązanie. Chcieli jednak połączyć je z czymś dodatkowym, aby móc czerpać z promieni słonecznych w pełnej okazałości. Nasz doradca doradził im rozwiązanie, jakim jest połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła. 
Po ustaleniu terminu audytu energetycznego i zebraniu na nim najważniejszych informacji, nasz doradca wziął się za przygotowanie propozycji dla naszych klientów. Na tej podstawie dobrał dla nich następujące rozwiązanie:
  • Instalacja pompy ciepła o mocy 16 kW Panasonic T-Cap wraz z zasobnikiem zasobnik do CWU o pojemności 250 litrów. Pompa ciepła posiada trzyletnią gwarancję producenta.
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,88 kWp składająca się 26 sztuk paneli fotowoltaicznych JaSolar 380W oraz jednego falownika (inwertera) GROWATT 10 KTL3-X. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwunastoletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszych klientów
Zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna liczyła aż 26 sztuk paneli fotowoltaicznych. Zapotrzebowanie na energię elektryczną było dość wysokie, ponieważ wzięliśmy pod uwagę fakt, że ma ona zasilić także pompę ciepła. Z uwagi na tak rozległą instalacje, nie mieliśmy możliwości zamontowania jej na dachu. Nie stanęło to jednak na naszej przeszkodzie, ponieważ zamontowaliśmy rozwiązanie na gruncie. Panele stanęły na przygotowanych wcześniej specjalnych stelażach, które umożliwiły ustawienie ich pod kątem około 30°. Inwerter został zamontowany w kotłowni, tam gdzie wszystkie inne najważniejsze punkty rozwiązania.
Wygląd zaprojektowanej instalacji pompy ciepła
Montaż pompy ciepła przebiegu wyjątkowo sprawnie, zajęło to naszemu zespołowi zaledwie jeden dzień roboczy. Pompa ciepła, jak zwykle w tego typu rozwiązaniach znajduje się na zewnątrz budynku. Zasobnik ciepłej wody użytkowej znalazł swoje miejsce w kotłowni, tuż obok in Wertera instalacji fotowoltaicznej. 
Jaki był koszt kompleksowej termomodernizacji?
Kompleksowa modernizacja kosztowała Panią Katarzynę 88 560 złotych, na co składa się:
  • Inwestycja w moduły fotowoltaiczne – 37 760 złotych. 
  • Inwestycja w pompę ciepła – 50 800 złotych.
Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej oraz obliczenie zapotrzebowania na ciepło w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (instalacja PV i PC),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszej klientki z zakresu obsługi instalacji. 
Przeprowadzenie tak kompleksowej termo modernizacji pozwoliło naszym klientom znacznie obniżyć swoje rachunki. Energia elektryczna produkowana przez panele jest w stanie pokryć 90% zapotrzebowania energetycznego pompy ciepła. Dzięki temu, nasi klienci posiadają niemal darmowe ogrzewanie. Podobnie zresztą jak energię elektryczną. Inwestycja zwróci się w ciągu najbliższych kilku lat. Zamontowane przez nas rozwiązanie jest w pełni bezobsługowe, nie wymaga żadnych prac, dzięki czemu nasze klienci mogą poświęcić wolną chwilę na co tylko chcą.
Po zakończonych pracach montażowych, upewniliśmy się, że nasi klienci otrzymali kontakt telefoniczny i mailowy do opiekuna instalacji. Nigdy nie kończymy współpracy z dniem montażu. Zawsze jesteśmy dostępni do naszych klientów na wypadek jakichkolwiek pytań, podobnie stało się i w tej sytuacji. 
Dzięki temu że świadczymy kompleksowe usługi, zaangażowanie naszych klientów ograniczyła się jedynie do podpisania umowy z naszym doradcą. Projektem rozwiązania, zakupem odpowiednich części, oraz jego montażem zajęliśmy się już sami.
#fotowoltaika #PV #OdnawialneŹródłaEnergii #oszczędność #EnergiaZeSłońca

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5223″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Rozprowadzenie CO
rodzaj
Kaloryferowe lub mieszane
Źródło CO
rodzaj
Pompa ciepła 16 kW Panasonic T-CAP z zasobnikiem CWU 250l
Instalacja fotowoltaiczna
rodzaj
9,88 kWp JaSolar 380W + inwerter GROWATT 10 KTL3-X.
Miejsce montażu instalacji fotowoltaicznej
Grunt
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
 
30
Czas realizacji
dzień roboczy
2
Wartość inwestycji brutto
88 560
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
37 760
Koszt inwestycji w pompę ciepła
50 800

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ