fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Borek Szlachecki

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Jak zaoszczędzić na energii elektrycznej będąc jednocześnie bardziej eko?

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Pani Renata jest mieszkanką miejscowości Borek Szlachecki. Gościliśmy w tej miejscowości nie pierwszy raz, co oczywiście bardzo nas cieszy. Jest nam bardzo miło patrzeć jak mieszkańcy mniejszych miejscowości idą z duchem czasu i inwestują w odnawialne źródła energii. Dom Pani Renaty zamieszkuje standardowej wielkości rodzina, której roczne zużycie prądu wynosi 3 140 kWh w skali roku. Takie zużycie w skali miesiąca generuje rachunki o wysokości około 170 złotych. 

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5026″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Pani Renata na bieżąco śledzi nowinki technologiczne. Regularnie czyta informacje dotyczące opłacalności inwestycji w odnawialne źródła energii. Słucha również rad rodziny i znajomych, którzy w przeszłości zdecydowali się skorzystać z możliwości jakie dają panele fotowoltaiczne. Głównym powodem, dla którego nasza klientka zdecydowała się na inwestycję są kwestie ekologiczne. Pani Renata chciała czerpać energię ze słońca, czyniąc tym samym swój dom bardziej nowoczesnym. 
Innym powodem, dla którego nasza klientka zgłosiła się do naszych specjalistów była oszczędność. Pani Renata chciała poczuć niezależność, którą dają panele fotowoltaiczne i nie przejmować się więcej podwyżkami cen prądu. Z przyjemnością pomogliśmy zrealizować plan naszej klientki. 
Pani Renata nie chciała również zostawić z niczym swojej rodziny. Chciała zapewnić im jak najwygodniejsze życie i mogła to osiągnąć między innymi poprzez realizację opisywanego tu przedsięwzięcia. Mieliśmy okazję współpracować z naprawdę świadomą osobą, która zdaje sobie sprawę z tego, że fotowoltaika to inwestycja na długie lata. 
Po przeprowadzeniu audytu energetycznego nasz doradca dobrał dla Pani Renaty następujący zestaw:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,18 kW, w której zastosowano 11 sztuk modułów fotowoltaicznych Jinergy 380 z gwarancją producenta wynoszącą 12 lat oraz falownik Growatt 4 kW z dziesięcioletnią gwarancją producenta.
Wygląd instalacji fotowoltaicznej w rozwiązaniu dla naszej klientki
Dom jednorodzinny Pani Renaty został postawiony w tzw. starym budownictwie. Posiada on rozdzielnię starego typu i nie jest wyposażony w instalację odgromową. Nie stanowiło to jednak problemu dla naszej ekipy montażowej. Instalacja została usytuowana na dachu przy użyciu specjalnych konstrukcji, które umożliwiały ułożenie modułów pod kątem 45˚. Prace przebiegły niebywale sprawnie, płaska, betonowa konstrukcja dachu ułatwiała naszym monterom sprawne poruszanie się po nim. Całość prac została zrealizowana zaledwie w jeden dzień roboczy. Falownik (inwerter) został umieszczony w środku budynku, aby w razie potrzeby użytkownicy mieli do niego łatwy dostęp. 
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
Całkowity koszt kompleksowej modernizacji w domu Pani Renaty wyniósł 17 126 złotych. W trakcie inwestycji zajęliśmy się zamówieniem i zakupem odpowiednich urządzeń oraz ich montażem, nie zapominając oczywiście o instalacji zabezpieczającej strony AC i DC (prądu stałego i przemiennego) dobranej indywidualnie do projektowanego rozwiązania. Nasza ekipa była obecna przy pierwszym uruchomieniu instalacji i przeprowadziła krótki instruktaż z jej obsługi. Dzięki tej inwestycji, Pani Renata obniżyła koszty z 3 140 do około 200 zł rocznie!
Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, zaangażowanie Pani Renaty ograniczyło się do krótkiej rozmowy i podpisania dokumentów z naszym doradcą. Cała reszta spoczywała na naszych barkach. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5027″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji:
Nazwa
Jednostka
Wartość
Dach
Płaski
Rodzaj przyłącza
Napowietrzne
Konstrukcja dachu
Betonowy dach z papą
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Typ rozdzielnicy
Starego typu
Instalacja fotowoltaiczna
4,18 kW JINERGY 380+ inwerter GROWATT 4 kW
Koszt prądu w skali roku PRZED inwestycją
3 140
Koszt prądu w skali roku PO inwestycji
≈250

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

koniec pieców gazowych

Nadchodzi koniec pieców gazowych?

Od pewnego czasu słyszymy i czytamy o likwidacji kotłów gazowych na “rozkaz” Unii Europejskiej. “Nadchodzi koniec pieców gazowych”, “Przygotujmy się na poważne zmiany”, “Gaz już nie jest ekologiczny”. Takie nagłówki możemy znaleźć szukając informacji na ten temat. Prawdą jest, że zmiany nadchodzą, ale czy na pewno tak drastycznie i szybko?

Czytaj więcej »
ogrzewanie podłogowe

Czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Ogrzewanie podłogowe do niedawna kojarzyło się nam z luksusem, dostępnym tylko dla nielicznych. Jednak dzięki postępowi technologicznemu i zmianom w podejściu efektywności energetycznej, ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej dostępne i atrakcyjne dla szerokiego grona osób. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób docenia jego korzyści i wybiera je jako skuteczną metodę ogrzewania. Ale czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Czytaj więcej »

Duże zmiany w programie Czyste Powietrze

Od 22 kwietnia 2024 roku program Czyste Powietrze wymaga korzystania z listy zielonych urządzeń i materiałów (ZUM) przy zakupie pompy ciepła, kotłów zgazowujących i kotłów na pellet. Pojawiły się także istotne zmiany w programie czyste powietrze przy składaniu dokumentacji oraz korekty przy najwyższym poziomie dofinansowania.

Czytaj więcej »