Realizacja: Fotowoltaika – Mszana Dolna

19 października 2021

Nowoczesny dom i niższe rachunki, czyli kolejna realizacja z instalacją fotowoltaiczną!

Nasza klientka – Pani Monika – zamieszkuje dom jednorodzinny w miejscowości Mszana Dolna. Nieruchomość naszej klientki zachowana jest w pięknym, górskim klimacie. Cechą charakterystyczną tego rodzaju budownictwa są strome dachy. Taki też dach gości na budynku Pani Moniki. Nachylenie dachu okazało się zbyt duże na to, aby pozwolić zrealizować na nim inwestycję. Dla naszej ekipy to nie był problem. W niniejszym opisie chcemy opowiedzieć więcej o tym, jak nam się to udało. 

Pani Monika bacznie obserwuje rosnące ceny prądu. Regularnie śledzi wszelkie prognozy, które chyba nikogo nie napawają optymizmem. Nasza klientka chciała dołączyć do grona osób nie zaprzątających sobie głowy ciągłym wzrostem kosztów za energię elektryczną. Chętnie jej w tym pomogliśmy.

Nasz doradca ustalił z Panią Moniką dogodny termin na przeprowadzenie audytu energetycznego. To standardowa procedura dla każdej naszej realizacji. Podczas audytu ukierunkowanego na montaż instalacji fotowoltaicznej sprawdzamy dokładnie stan obecnej sieci energetycznej oraz obliczamy roczne zapotrzebowanie na prąd w gospodarstwie. Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji, nasz doradca mógł wystosować odpowiednie rozwiązanie.

Audyt energetyczny przeprowadzony przez naszego wykwalifikowanego doradcę skończył się propozycją kompleksowej termomodernizacji składającej się z następującej technologii:

  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,32 kWp składająca się 14 sztuk paneli fotowoltaicznych Jasolar JAM 380 oraz jednego falownika (inwertera) Growatt 5000 TLS. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwunastoletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.

Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszej klientki

Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej: montaż modułów fotowoltaicznych na dachu był niemożliwy, ze względu na jego zbyt duże nachylenie. Całe szczęście, do nieruchomości wybudowany był dach, który ochraniał przed deszczem taras. Jego kąt nachylenia był znacznie łagodniejszy niż kąt nachylenia dachu, dlatego zdecydowaliśmy się na montaż w tym właśnie miejscu. Mimo licznej roślinności występującej na terenie posesji, żaden obiekt nie powinien zasłaniać modułów. Brak ich zacienienia jest gwarancją wydajnej pracy całego układu. Falownik znalazł swoje miejsce na ścianie budynku. Zapewniliśmy łatwy i sprawny dostęp do urządzenia. Dzięki temu, w przypadku potrzeby weryfikacji pracy inwertera, nasza klientka będzie mogła bezproblemowo się do niego dostać. 

Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?

Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła dokładnie 23 525,93 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:

– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,

– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,

– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,

– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),

– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,

– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,

– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,

– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 

Nigdy nie chcemy, aby współpraca z nami kończyła się z dniem instalacji. Zawsze staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta, dlatego jako nieliczni na rynku zapewniamy indywidualnego opiekuna instalacji. Po zakończonych pracach Pani Monika otrzymała wszystkie dane kontaktowe do osoby, która została przydzielona do jej systemu PV. Dzięki temu, na wypadek jakichkolwiek pytań, może szybko połączyć się z naszym doradcą, który z chęcią wytłumaczy jej wszystkie zagadnienia związane z instalacją.

Montaż rozwiązania zajął nam zaledwie jeden dzień roboczy. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, Pani Monika nie musiała osobno szukać podwykonawcy, projektanta i sklepu z najlepszą ofertą. Wszystkim tym zajęliśmy się sami, dzięki czemu nasza klientka oszczędziła nie tylko pieniądze, ale i swój czas –  jej zaangażowanie ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem. 

Inwerter (falownik) Growatt 5000 TLS zastosowany w rozwiązaniu zaprojektowanym na zlecenie naszej klientki

 

Specyfikacja kompleksowej modernizacji

Inwestycja i stan po inwestycji

Nazwa

Jednostka

Wartość

Miejsce montażu instalacji

Dach bezpośrednio przylegający do nieruchomości

Dach

Jednospadowy

Pokrycie dachu

Blacha trapezowa

Konstrukcja dachu

Kratownica drewniana 

Miejsce wpięcia

Rozdzielnica główna

Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych

 

30

Instalacja fotowoltaiczna

5,32 kW Jasolar JAM 380 + inwerter GROWATT 5000 TLS

Ilość paneli fotowoltaicznych

szt.

14

Ilość falowników (inwerterów)

szt.

1

Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne

23 525,93

 

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną technologię i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

Dane kontaktowe(wymagane)
Działamy na razie tylko w województwach, które są podane, ale z czasem pewnie dojdą kolejne :)
Dodaj proszę numer kierunkowy
Wybierz interesujące Cię technologie(wymagane)
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Przeczytaj również