fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Mszana Dolna

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Fotowoltaika – inwestycja w Mszanie Dolnej

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Niniejsze rozwiązanie mieliśmy okazję montować w marcu 2021 roku. Nieruchomość Pana Pawła znajduje się w miejscowości Mszana Dolna, położonej około 60 kilometrów od Krakowa. Dom naszego klienta jest wykonany w góralskiej stylistyce, podobnie z resztą jak sąsiednie posesje.

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5148″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Nieruchomość naszego klienta jest docieplona i wyposażona w dwuszybowe okna PCV. W związku z tym, nie stwierdziliśmy konieczności wykonywania dodatkowych działań termomodernizacyjnych. Zapotrzebowanie na ciepło budynku Pana Pawła nie przekraczało zalecanych norm. 
Pan Paweł regularnie obserwował dynamicznie rosnące ceny prądu. Sytuacja z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej nieciekawa, dlatego nasz klient postanowił działać. Dodatkową motywacją do inwestycji w to rozwiązanie były planowane zmiany rozliczania prosumentów, które mają nadejść wraz z początkiem 2022 roku. Cel był prosty – niższe rachunki. Z przyjemnością zabraliśmy się do pracy!
Nasz doradca ustalił z Panem Pawłem termin audytu energetycznego. Po przyjeździe, zweryfikowaliśmy dokładnie stan istniejącej instalacji elektrycznej oraz pobraliśmy niezbędne dane do przygotowania projektu. Podczas audytu sprawdzono także ewentualne miejsca, w których instalacja może zostać zamontowana. 
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,32 kWp składająca się 14 sztuk paneli fotowoltaicznych JaSolar JAM 380 oraz jednego falownika (inwertera) GROWATT MOD 5000 TL3-X. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Tak jak wspominaliśmy, dom naszego klienta zaprojektowany został w góralskim stylu. Ten rodzaj budownictwa charakteryzuje się stromymi dachami, na których nie można zamontować paneli fotowoltaicznych. Na całe szczęście, nieruchomość Pana Pawła posiada część dachu, która nie jest tak mocno nachylona. To właśnie tam zostało zamontowane to rozwiązanie. Panele zostały ułożone pod kątem około 30 stopni. Pozwoliło to osiągnąć optymalną pracę i jednoczesną dużą produkcję energii elektrycznej. Inwerter został zamontowany wewnątrz budynku, z zapewnieniem jak najwygodniejszego dostępu od niego. Falownik jest także chroniony przed działaniem czynników atmosferycznych. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 22 278 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Realizacja przedsięwzięcia pozwoliła obniżyć rachunki w domu naszego klienta. Inwestycja zwróci się w ciągu kilku lat i zapewni spokój i wygodę na kolejne dziesięciolecia. Całość inwestycji została zrealizowana w najszybszym możliwym tempie dzięki współpracy specjalisty ds. realizacji inwestycji oraz naszej niezawodnej ekipy montażowej. 
Montaż rozwiązania zajął nam zaledwie jeden dzień roboczy. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, Pan Paweł nie musiał osobno szukać podwykonawcy, projektanta i sklepu z najlepszą ofertą. Wszystkim tym zajęliśmy się sami, dzięki czemu nasz klient oszczędził nie tylko pieniądze, ale i swój czas –  jego zaangażowanie ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem. Dodatkowo, przypisaliśmy do zamontowanej instalacji dedykowanego opiekuna, do którego Pan Paweł może zwrócić się zawsze, gdy tylko będzie miał do jej działania jakiekolwiek pytania. Współpraca z nami nigdy nie kończy się z dniem montażu – jesteśmy dostępni dla wszystkich naszych klientów, niezależnie od statusu prac.
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5150″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji
Dach nieruchomości
Dach
Dwuspadowy
Pokrycie dachu
Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu
Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
˚
30
Instalacja fotowoltaiczna
5,32 kWJaSolar JAM 380  + inwerter GROWATT MOD 5000 TL3-X
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
14
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
22 278
Czas montażu rozwiązania
dzień roboczy
1

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ