fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Mszana Górna

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Instalacja fotowoltaiczna – realizacja w miejscowości Mszana Górna

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Współpraca z panem Wojciechem miała miejsce w 2021 r. Nasz klient zwrócił się do nas z prośbą o obniżenie jego rachunków za energię elektryczną. 

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5281″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Nasz klient jest właścicielem dużego domu jednorodzinnego położonego w miejscowości Mszana Górna. Miesięczne rachunki za energię elektryczną wynosiły go nawet do kilkuset złotych w skali miesiąca. Pan Wojciech z niepokojem obserwował trend stale rosnących cen prądu. W obawie o siebie i swoich najbliższych, postanowił działać. 
Podczas rozmowy z naszym doradcą, pan Wojciech dokładnie powiedział czego od nas oczekuje. Cel był prosty: obniżenie rachunków, podniesienie wartości nieruchomości oraz bycie bardziej ekologicznym. Nasz Doradca ustalił z naszym klientem termin audytu energetycznego, podczas którego sprawdził stan istniejącej sieci elektrycznej oraz zebrał wszystkie niezbędne informacje do przygotowania projektu. 
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,125 kWp składająca się 19 sztuk paneli fotowoltaicznych PhonoSolar PS375 oraz jednego falownika (inwertera) SOFAR KTL-X. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej 
Propozycja z naszej strony była instalacja fotowoltaiczna składająca się z 19 sztuk modułów fotowoltaicznych. Urządzenia znalazły swoje miejsce na dachu nieruchomości, a zostały ułożone pod kątem 40°. Podczas montażu, zadbaliśmy o to, aby moduły nie były zacienione oraz by mogły pracować z największą możliwą wydajnością. Falownik znalazł swoje miejsce wewnątrz budynku, w kotłowni, gdzie chronione jest przed działaniem czynników atmosferycznych.
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 28 171 złotych. Na kwotę składały się następujące czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Przeprowadzenie inwestycji w nieruchomości naszego klienta pozwoliło mu zrealizować wszystkiego cele. Przede wszystkim, obniżyliśmy jego miesięczne zobowiązania za energię elektryczną. Teraz nasz klient oszczędza nawet do kilku tysięcy złotych rocznie. Montaż instalacji fotowoltaicznej natychmiastowo podniósł wartość nieruchomości naszego klienta. Rozwiązywanie pozwoliło mu być tak że bardziej przyjaznym dla naszej planety. 
Standardowo, po zakończonych pracach upewniliśmy się, że pan Wojciech posiada numer oraz adres mailowy do naszego doradcy, który został przypisany jako opiekun rozwiązania. Wszystkimi formalnościami zajęliśmy się za naszego klienta: przygotowaliśmy projekt, zakupiliśmy niezbędne urządzenia i sprzęt oraz dokonaliśmy jego montażu. 
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5282″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji 
Dach nieruchomości
Dach 
Dwuspadowy
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
˚ 
40
Instalacja fotowoltaiczna
7,125 kW PhonoSolar PS375 + inwerter SOFAR  KTL-X. 
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
19
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
28 171
Czas realizacji inwestycji
dzień roboczy
1

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ