fbpx

Realizacja – Fotowoltaika na gruncie – Mszana Górna

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Fotowoltaika na gruncie – realizacja w miejscowości Mszana Górna

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Montaż rozwiązania dla Pana Edwarda był dla naszej ekipy czystą przyjemnością. Wszystko za sprawą niesamowitego krajobrazu, który częściowo mogą Państwo podziwiać na zdjęciach realizacji. Zapraszamy do zapoznania się z opisem przebiegu naszej współpracy!

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5154″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Nasz klient mieszka wraz ze swoją rodziną w miejscowości Mszana Górna, oddalonej około 60 kilometrów od Krakowa. Budynek jest nowy, dobrze docieplony, z dwuszybowymi oknami PCV. Podczas audytu nie stwierdziliśmy konieczności przeprowadzania dodatkowych prac termomodernizacyjnych. 
Dom Pana Edwarda wybudowany został z zachowaniem nowoczesnych trendów. Nasz klient chciał go dodatkowo unowocześnić, dlatego zdecydował się na inwestycję w panele fotowoltaiczne. Dodatkową motywacją były stale rosnące rachunki cen prądu i chęć ucieczki od nich, poprzez wykorzystanie promieni słonecznych. Po zapoznaniu się z oczekiwaniami naszego klienta, przystąpiliśmy do pracy.
Początek współpracy rozpoczął się od przeprowadzenia audytu energetycznego w domu naszego klienta. Nasz doradca sprawdził stan instalacji elektrycznej oraz zebrał konieczne dane do zaprojektowania indywidualnego rozwiązania dla Pana Edwarda i jego rodziny.
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,32 kWp składająca się 14 sztuk paneli fotowoltaicznych JaSolar JAM 380 oraz jednego falownika (inwertera) GROWATT MOD 5000 TL3-X. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Nieruchomość naszego klienta posiada dość niewielki dach, na którym umieszczenie paneli było niemożliwe. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na montaż modułów na gruncie, tuż obok domu. Rozwiązanie spoczęło na specjalnym stelażu, który ustawia panele pod kątem 45 stopni. Pozwala to osiągnąć jak najbardziej optymalne warunki pracy, dzięki czemu system może produkować bardzo duże ilości energii elektrycznej. Wokół paneli nie ma żadnych krzewów ani drzew, dlatego nie martwiło nas żadne ewentualne zacienienie. Inwerter spoczął tuż pod modułami, osłaniany przed działaniem śniegu i deszczu. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 24 965 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Bez Was nie byłoby naszego zespołu, ani żadnej naszej realizacji. W ramach wyrazu wdzięczności i szczególnego szacunku do każdego naszego klienta, każda instalacja otrzymuje indywidualnego opiekuna. Podobna sytuacja miała miejsce w sytuacji Pana Edwarda. Nasz klient może się z nami skontaktować zawsze, gdy tylko będzie miał jakiekolwiek pytania.
Po tym, jak ustaliliśmy i potwierdziliśmy termin realizacji inwestycji, wzięliśmy się do pracy. Nie zajęła ona dużo czasu – całość zajęła zaledwie jeden dzień roboczy. Za sprawą tego, że świadczymy kompleksowe usługi, nasz klient nie musiał osobno szukać podwykonawcy, projektanta i sklepu z najlepszą ofertą. Wszystkim tym zajęliśmy się sami, dzięki czemu nasz klient oszczędził nie tylko pieniądze, ale i swój czas –  jego zaangażowanie ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem.
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5153″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji
Grunt
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
˚
45
Instalacja fotowoltaiczna
5,32 kWJaSolar JAM 380  + inwerter GROWATT MOD 5000 TL3-X
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
14
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
24 965
Czas montażu rozwiązania
dzień roboczy
1

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ