fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Nowoczesna Instalacja

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna – realizacja Pana Grzegorza

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Początkiem lutego tego roku zgłosił się do nas Pan Grzegorz. Zmotywowany zachętami znajomych i rodziny zdecydował się zainwestować w panele fotowoltaiczne. Nasz klient uznał, że inwestycja ta powinna być przeprowadzona przez profesjonalistów. Tak właśnie rozpoczęła się nasza współpraca. 

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”4977″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Nieruchomość Pana Grzegorza zachowana jest w bardzo dobrym stanie. Budynek jest ocieplony, wyposażony w okna dwuszybowe PCV. Nie musieliśmy się martwić o jego zawyżone zapotrzebowanie energetyczne. Całą naszą uwagę skupiliśmy na projekcie instalacji fotowoltaicznej. 
Nasz klient chciał unowocześnić swój dom. Zależało mu na tym, aby uzyskać efekt ‘’nowoczesnej dachówki’’, czyli panelach ułożonych na całej połaci dachu. Innym powodem, dla którego Pan Grzegorz zdecydował się na inwestycję, były stale rosnące ceny energii elektrycznej. Nasz klient chciał uchronić się od tych podwyżek inwestując w technologię wykorzystującą promienie słońca.
Nasz doradca ustalił z Panem Grzegorzem termin audytu energetycznego. Przeprowadzony audyt umożliwił zweryfikowanie stanu instalacji elektrycznej w budynku. Dodatkowo, podczas prac, nasz doradca zebrał roczne rachunki i ustalił średnie koszty za prąd. Z obliczeń wynikało, że Pani Grzegorz płacił około 260 złotych miesięcznie za energię elektryczną. Rocznie dawało to kwotę nawet trzech tysięcy złotych!
Audyt energetyczny pozwolił na zebranie niezbędnych informacji do przygotowania indywidualnego projektu instalacji fotowoltaicznej dla naszej klientki. Oto co zaproponował nasz wykwalifikowany doradca:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6,08 kWp składająca się 16 sztuk paneli fotowoltaicznych Jasolar 380 oraz jednego falownika (inwertera) Growatt. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwunastoletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Instalacja fotowoltaiczna została usytuowana na dachu nieruchomości naszego klienta. Pokryła niemal całą połać dachu, tworząc efekt ‘’nowoczesnej dachówki’’. Panele ułożone są w sposób gwarantujących im jak najbardziej wydajną pracę – bez zacienienia. Falownik znalazł swoje miejsce pod dachem, dzięki czemu jest chroniony przed działaniem czynników atmosferycznych. Podczas montażu zadbaliśmy o swobodny dostęp do urządzenia na wypadek konieczności wystąpienia prac konserwatorskich. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 25 504 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
Pan Grzegorz otrzymał kontakt do opiekuna instalacji, z którym może skontaktować się zawsze, w przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań. Współpraca z nami nigdy nie kończy się z dniem montażu – jesteśmy dostępni dla wszystkich naszych klientów, niezależnie od statusu prac.
Dzięki montażowi instalacji fotowoltaicznej na zlecenie naszego klienta pozwoliła na znaczne obniżenie miesięcznych zobowiązań za prąd. Z wcześniejszych 3 000 złotych rocznie, kwota miesięcznych zobowiązań może zmaleć do 240 złotych rocznie! Miesięcznie daje to kwotę jedynie 20 złotych. Można powiedzieć, że to niemal niezauważalny wydatek.
Montaż rozwiązania zajął nam zaledwie jeden dzień roboczy. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, Pan Grzegorz nie musiał osobno szukać podwykonawcy, projektanta i sklepu z najlepszą ofertą. Wszystkim tym zajęliśmy się sami, dzięki czemu nasz klient oszczędził nie tylko pieniądze, ale i swój czas –  jego zaangażowanie ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”4978″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Falownik (inwerter) zastosowany w rozwiązaniu zaprojektowanym na zlecenie naszego klienta.
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji
Dach nieruchomości
Dach
Dwuspadowy
Pokrycie dachu
Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu
Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
45
Instalacja fotowoltaiczna
6,08 kW Jasolar 380 + inwerter GROWATT
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
16
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt prądu w skali roku PRZED inwestycją
≈3 000
Koszt prądu w skali roku PO inwestycji
260
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
25 504

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ