Realizacja w Olszówce – panele fotowoltaiczne

Niniejsza inwestycja była dla naszego zespołu szczególnie przyjemna do realizacji, ze względu na zapierające dech w piersiach widoki. Wiosenne powietrze i górskie tereny dodawały jeszcze większych chęci i pokładów motywacji do montażu paneli. Nieruchomość naszego klienta mieści się w miejscowości Olszówka, oddalonej o 60 kilometrów od Krakowa. 
Dom Pana Marcina jest świeżo wybudowanym budynkiem, dlatego nie musieliśmy się martwić o ewentualne docieplenie budynku lub wymianę przegród budowlanych. Jedyne na czym musieliśmy się skupić było zainstalowanie paneli fotowoltaicznych. 
Nasz klient jest odpowiedzialnym młodym człowiekiem, który chciał zabezpieczyć swoją przyszłość. Podobnie jak pozostali nasi klienci, Pan Marcin stale obserwował dynamiczny wzrost cen prądu. Oprócz tego, doszły go słuchy o zmianie sposobu rozliczania prosumentów, które mają wejść w życia wraz z 2022 rokiem. Stwierdził, że to ostatni moment na to, by działać. Skontaktował się z nami, a my wzięliśmy się do pracy!
Po ustaleniu dogodnego terminu audytu energetycznego, nasz doradca udał się pod adres zamieszkania Pana Marcina. Podczas kontroli sprawdzono stan instalacji elektrycznej w budynku, obliczono roczne zapotrzebowanie na prąd oraz zebrano niezbędne informacje do przygotowania projektu  instalacji fotowoltaicznej. 
Na podstawie przeprowadzonych pomiarów, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,32 kWp składająca się 14 sztuk paneli fotowoltaicznych Jasolar 380 oraz jednego falownika (inwertera) GROWATT o mocy 5 kW. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwunastoletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Dach nieruchomości naszego klienta wykonany jest z blachy falistej. Kąt jego nachylenia pozwalał na ustawienie modułów pod kątem około 45 stopni. Wokół posesji nie ma żadnej roślinności, dlatego nasz zespół nie martwił się o ewentualne zacienienie. Instalacja składająca się z czternastu modułów znalazła swoje miejsce na dachu budynku, we frontalnej jego części. Pozwoliło to unowocześnić wygląd domu, nadając mu tym samym większą wartość. Instalacja została zamontowana w sposób umożliwiający jej jak najwydajniejszą pracę. Inwerter znalazł swoje miejsce na poddaszu, gdzie chroniony jest przed działaniem czynników atmosferycznych. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 22 174 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Zawsze staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Wiemy, że wiele pytań może pojawić się po pewnym czasie korzystania z instalacji, dlatego Pan Marcin otrzymał od nas kontakt do swojego opiekuna systemu. Może się do niego zwrócić zawsze, gdy tylko będzie miał jakiekolwiek pytania, bądź wątpliwości co do działania instalacji. 
Montaż rozwiązania zajął naszemu zespołowi zaledwie jeden dzień roboczy. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, nasz klient nie musiał osobno szukać podwykonawcy, projektanta i sklepu z najlepszą ofertą. Wszystkim tym zajęliśmy się sami, dzięki czemu nasz klient oszczędził nie tylko pieniądze, ale i swój czas –  jego zaangażowanie ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem. 
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji
Dach nieruchomości
Dach
Dwuspadowy
Pokrycie dachu
Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu
Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
˚
45
Instalacja fotowoltaiczna
5,32 kW Jasolar 380 + inwerter GROWATT 5 kW
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
14
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
22 174
Czas montażu rozwiązania
dzień roboczy
1