fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Pani Agnieszka

[vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Mniejsze rachunki dzięki fotowoltaice.

[/vc_column_text][ultimate_spacer][/vc_column][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Pani Agnieszka, mieszkanka Tenczyna posiada dom o powierzchni 150 m2. Budynek zamieszkuje 3 domowników. Roczne zużycie prądu w gospodarstwie wynosi 5 500 kWh, co przekłada się na miesięczną kwotę 300 złotych. Nietrudno policzyć, że roczny koszt prądu wynosi Panią Agnieszkę 3 600 złotych. Budynek jest docieplony, a dach pokryto blachą trapezową.

[/vc_column_text][ultimate_spacer][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][dt_gallery_masonry image_border_radius=”0px” project_icon_border_width=”0px”][ultimate_spacer][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

 Pani Agnieszka miała dość płacenia wysokich rachunków. Zapragnęła uciec od ciągłych podwyżek prądu, które z roku na rok sprawiały, że widziała na rachunku coraz wyższą kwotę. Oprócz tego, Pani Agnieszka zapragnęła żyć z większą troską do otaczającego nas świata, być bardziej eko. Dlatego nasza klientka zdecydowała się na inwestycję w odnawialne źródła energii. Rozwiązanie to jest nie tylko ekologiczne i sprzyjające oszczędzaniu, a także unowocześnia dom zwiększając jego wartość. Do naszej firmy Pani Agnieszka trafiła dzięki pozytywnym opiniom w Google Maps, które skutecznie zachęciły ją do podjęcia współpracy z nami.
Po krótkich ustaleniach co do terminu, zajęliśmy się realizacją audytu energetycznego. Przeprowadziliśmy wywiad z klientką, zbadaliśmy dokładnie czego oczekuje, sprawdziliśmy stan instalacji elektrycznej w budynku oraz dokonaliśmy niezbędnych obliczeń, potrzebnych do zaprojektowania instalacji. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie rozwiązania jakim jest instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,22 kW. Zastosowaliśmy panele Jinergy JNMM72-380 oraz inwerter (falownik) Growatt o mocy 7 kW. Szacowana roczna oszczędność Pani Agnieszki wynosi 3 036 złotych, co oznacza, że rachunki z 300 złotych w skali miesiąca spadły do około 50 złotych miesięcznie! Obsługa instalacji jest bardzo prosta i nie wpłynęła na komfort korzystania z energii elektrycznej w gospodarstwie Pani Agnieszki.
 
Wszystkimi formalnościami zajęliśmy się osobiście w imieniu Pani Agnieszki, dzięki podpisanemu pełnomocnictwu. Nasz ekspert od spraw dotacji zajął się złożeniem odpowiednich dokumentów, dzięki czemu nasza klientka uzyskała wsparcie finansowe na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w ramach programu Mój Prąd.
 
Koszt realizacji przedsięwzięcia jaki Pani Agnieszka realnie poniosła to 22 834 złotych, na co składa się:
  •         27 834 – koszt instalacji bez dotacji,
  •         5 000 – wartość dotacji w ramach programu Mój Prąd.
Według naszych obliczeń, cała instalacja powinna zwrócić się po około 10 latach. Różnicę w wysokości rachunków za prąd, Pani Agnieszka będzie mogła zobaczyć tak naprawdę natychmiast.
Nasza klientka zdecydowała się na pokrycie kosztów realizacji przedsięwzięcia ze swoich oszczędności. Dzięki temu, że nie zdecydowała się na kredyt, nie było konieczności, aby udawała się do oddziału banku. W skrócie, Pani Agnieszka nie była w żadnej instytucji, ponieważ wszystkie formalności realizowaliśmy w jej imieniu.
Realizacja przedsięwzięcia, które zaprojektowaliśmy dla Pani Agnieszki trwała 3 tygodnie.
#fotowoltaika #PV #inwestycja #mojprad #energetycznyprojekt #eko

[/vc_column_text][ultimate_spacer][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

ogrzewanie podłogowe

Czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Ogrzewanie podłogowe do niedawna kojarzyło się nam z luksusem, dostępnym tylko dla nielicznych. Jednak dzięki postępowi technologicznemu i zmianom w podejściu efektywności energetycznej, ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej dostępne i atrakcyjne dla szerokiego grona osób. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób docenia jego korzyści i wybiera je jako skuteczną metodę ogrzewania. Ale czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Czytaj więcej »

Duże zmiany w programie Czyste Powietrze

Od 22 kwietnia 2024 roku program Czyste Powietrze wymaga korzystania z listy zielonych urządzeń i materiałów (ZUM) przy zakupie pompy ciepła, kotłów zgazowujących i kotłów na pellet. Pojawiły się także istotne zmiany w programie czyste powietrze przy składaniu dokumentacji oraz korekty przy najwyższym poziomie dofinansowania.

Czytaj więcej »