Pani Agnieszka, mieszkanka Tenczyna posiada dom o powierzchni 150 m2. Budynek zamieszkuje 3 domowników. Roczne zużycie prądu w gospodarstwie wynosi 5 500 kWh, co przekłada się na miesięczną kwotę 300 złotych. Nietrudno policzyć, że roczny koszt prądu wynosi Panią Agnieszkę 3 600 złotych. Budynek jest docieplony, a dach pokryto blachą trapezową.
Pani Agnieszka miała dość płacenia wysokich rachunków. Zapragnęła uciec od ciągłych podwyżek prądu, które z roku na rok sprawiały, że widziała na rachunku coraz wyższą kwotę. Oprócz tego, Pani Agnieszka zapragnęła żyć z większą troską do otaczającego nas świata, być bardziej eko. Dlatego nasza klientka zdecydowała się na inwestycję w odnawialne źródła energii. Rozwiązanie to jest nie tylko ekologiczne i sprzyjające oszczędzaniu, a także unowocześnia dom zwiększając jego wartość. Do naszej firmy Pani Agnieszka trafiła dzięki pozytywnym opiniom w Google Maps, które skutecznie zachęciły ją do podjęcia współpracy z nami.
Po krótkich ustaleniach co do terminu, zajęliśmy się realizacją audytu energetycznego. Przeprowadziliśmy wywiad z klientką, zbadaliśmy dokładnie czego oczekuje, sprawdziliśmy stan instalacji elektrycznej w budynku oraz dokonaliśmy niezbędnych obliczeń, potrzebnych do zaprojektowania instalacji. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie rozwiązania jakim jest instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,22 kW. Zastosowaliśmy panele Jinergy JNMM72-380 oraz inwerter (falownik) Growatt o mocy 7 kW. Szacowana roczna oszczędność Pani Agnieszki wynosi 3 036 złotych, co oznacza, że rachunki z 300 złotych w skali miesiąca spadły do około 50 złotych miesięcznie! Obsługa instalacji jest bardzo prosta i nie wpłynęła na komfort korzystania z energii elektrycznej w gospodarstwie Pani Agnieszki.
Wszystkimi formalnościami zajęliśmy się osobiście w imieniu Pani Agnieszki, dzięki podpisanemu pełnomocnictwu. Nasz ekspert od spraw dotacji zajął się złożeniem odpowiednich dokumentów, dzięki czemu nasza klientka uzyskała wsparcie finansowe na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w ramach programu Mój Prąd.
Koszt realizacji przedsięwzięcia jaki Pani Agnieszka realnie poniosła to 22 834 złotych, na co składa się:
27 834 – koszt instalacji bez dotacji,
5 000 – wartość dotacji w ramach programu Mój Prąd.