fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Radziszów

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Fotowoltaika – realizacja w Radziszowie

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Z Panem Zbigniewem mieliśmy przyjemność współpracować w kwietniu 2021 r. Nasz klient skontaktował się z nami, ponieważ chciał zrobić coś w kierunku obniżenia swoich miesięcznych zobowiązań. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem naszej współpracy. 

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5212″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Nasz klient jest bardzo świadomą osobą, która bacznie obserwuje ciągłe podwyżki cen prądu oraz innych towarów i usług. Obawie o to, że w pewnym momencie jego rachunki będą tak wysokie, że będą pochłaniały większość jego dochodów, postanowił działać. W jego przypadku najlepszym rozwiązaniem okazała się instalacja fotowoltaiczna. 
Nasz Doradca ustalił z naszym klientem termin przeprowadzenia audytu energetycznego. Podczas owego audytu sprawdziliśmy dokładnie stan instalacji elektrycznej w nieruchomości naszego klienta oraz zebraliśmy wszystkie potrzebne dane, by móc zaproponować indywidualne rozwiązanie. 
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,88 kWp składająca się 26 sztuk paneli fotowoltaicznych JaSolar 380W oraz jednego falownika (inwertera) GROWATT 10 kW KTL3-X. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Zaprojektowana instalacja liczyła 26 sztuk modułów fotowoltaicznych. Nieruchomość naszego klienta jest bardzo duża, dlatego nie mieliśmy problemu z montażem. Byliśmy jednak zmuszeni do podzielenia systemu na dwie części. Pierwsza z nich znajdowała się na dachu pochylonym, a druga na dachu płaskim. Moduły, które spoczęły na płaskim dachu zostały usytuowane na specjalnym stelażu, które umożliwiły ustawienie ich pod kątem 30°. Nasz klient zdecydował się na zainstalowanie dodatkowych zabezpieczeń w postaci instalacji odgromowej. Cała realizacja jest ze sobą spójna i łączy się w jej sercu, czyli w falowniku. Falownik znalazł swoje miejsce wewnątrz budynku, gdzie chroniony jest przed działaniem czynników atmosferycznych. Podczas montażu inwertera zadbaliśmy o to aby dostęp do niego był jak najbardziej swobodny. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 38 400 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Realizacja tego rozwiązania pozwoliła naszemu klientowi zrealizować swój cel, czyli obniżyć swoje rachunki za prąd do minimum. Instalacja zwróci się w ciągu najbliższych kilku lat, a Pan Zbigniew wraz ze swoją rodziną może cieszyć się rozwiązaniem już teraz. Standardowo po zakończonych pracach przekazaliśmy naszemu klientowi dane kontaktowe do indywidualnego opiekuna jego instalacji, do którego może zwrócić się zawsze na wypadek jakichkolwiek pytań. 
Zaangażowanie pana Zbigniewa ograniczyła się jedynie do podpisania umowę z naszym przedstawicielem. Całą resztą zajęliśmy się sami. Sami zakupiliśmy potrzebny sprzęt, sami zaprojektowaliśmy rozwiązanie oraz sami zajęliśmy się jego montażem.
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5213″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji 
Dach nieruchomości
Dach 
Jednospadowy/płaski
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
 ˚
30
Instalacja fotowoltaiczna
9,88 kW JaSolar 380W  + inwerter GROWATT 10 kW KTL3-X 
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
26
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
38 400
Czas realizacji inwestycji
dzień roboczy
1

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ