Fotowoltaika – realizacja – Ryczówek

Pani Iwona jest właścicielką domu jednorodzinnego, położonego w miejscowości Ryczówek. Nieruchomość jest bardzo zadbana, docieplona, z dwuszybowymi oknami PCV. Podczas audytu nie stwierdziliśmy konieczności przeprowadzenia żadnych dodatkowych prac termomodernizacyjnych w budynku naszej klientki. 
Chęć inwestycji w panele fotowoltaiczne chodziła Pani Iwonie po głowie już od dłuższego czasu. Kiedy nasza klientka usłyszała o zmianach w rozliczaniu prosumentów, uznała, że to ostatni moment by zdecydować się na to rozwiązanie. Motywacją do inwestycji, tak jak u większości naszych klientów, były niższe rachunki. Innym motywem było zapewnienie bliskim Pani Ilony spokojnej przyszłości bez zmartwień. Pani Ilonie zależy także na dobru naszej planety, dlatego chciała korzystać z odnawialnych źródeł energii, by być bardziej eko. 
Nasz Doradca przeprowadził w nieruchomości naszej klientki kompleksowe audyt energetyczny, podczas którego sprawdził zapotrzebowanie na ciepło budynku oraz zapotrzebowanie energetyczne. Zebrał on także także niezbędne informacje potrzebne do przygotowania rozwiązania. Dodatkowo, zweryfikował stan istniejącej instalacji elektrycznej.
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,25 kWp składająca się 14 sztuk paneli fotowoltaicznych PhonoSolar PS375 oraz jednego falownika (inwertera) SOFAR. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszej klientki 24 509 złotych. Na kwotę składały się następujące czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszej klientki z zakresu obsługi instalacji. 
Zamontowane rozwiązanie pozwoliło pani Iwonie skutecznie obniżyć swoje miesięczne zobowiązania tytułem energii elektrycznej. Rozwiązywanie przybliżyło ją do bycia bardziej eko i zapewniło spokój na nadchodzące dziesięciolecia. 
Prace montażowe po trwały jeden dzień. Po zakończeniu upewniliśmy się, że pani Ilona otrzymała wszystkie dane do opiekuna instalacji. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, zaangażowanie naszej klientki ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem. 
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji 
Dach nieruchomości
Dach 
Dwuspadowy
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
 ˚
40
Instalacja fotowoltaiczna
5,25 kW PhonoSolar PS375 + inwerter SOFAR 
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
14
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
24 509
Czas realizacji inwestycji
dzień roboczy
1