fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Rzepiennik Mazowiecki

[vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Jak wygląda kompleksowa inwestycja w panele fotowoltaiczne? Przykład na podstawie realizacji u naszego klienta

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_single_image image=”4909″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]

Pan Zbigniew zamieszkuje Rzepiennik Mazowiecki. Miejscowość oddaloną niecałe 100 kilometrów od naszego rodzimego miasta Krakowa. Nasz klient posiada dom jednorodzinny, który dzieli wraz ze swoją małżonką i resztą rodziny. Inwestycję w nieruchomości naszego klienta przeprowadziliśmy pod koniec roku 2020. 
Pan Zbigniew planuje w najbliższych  latach przejść na emeryturę. Chciałby zabezpieczyć się na nadchodzące lata i ograniczyć swoje wydatki tam gdzie tylko jest taka możliwość. Postanowił zacząć od obniżenia rachunków za energię elektryczną. Nasz klient skontaktował się z nami, przekazał czego oczekuje i jaki efekt chciałby uzyskać. W ten sposób rozpoczęła się nasza współpraca.
Roczne rachunki za energię elektryczną w domu naszego klienta wynoszą około 2 400 złotych w skali roku. Miesięcznie daje to kwotę 200 złotych. Pan Zbigniew ma świadomość, że ceny nadal będą rosły i spodziewa się kolejnych podwyżek w nadchodzących latach. Dodatkową motywacją do inwestycji w panele fotowoltaiczne jest ułatwienie życia swoim dzieciom, które w przyszłości mogą zamieszkać w jego nieruchomości. 
Pan Zbigniew boi się, że jeżeli nie podejmie żadnych działań, to jego wydatki na prąd w kolejnych latach nadal będą dynamicznie rosnąć. W sytuacji przejścia na emeryturę obawia się, że rachunki za energię znacznie obciążą jego miesięczny budżet wynikający z emerytury. 
Nasz doradca odwiedził miejsce zamieszkania naszego klienta i przeprowadził tam audyt energetyczny. Zweryfikował stan istniejącej instalacji elektrycznej i oszacował wysokość rocznego zużycia prądu. Roczne zapotrzebowanie na energię w domu naszego klienta wyniosło 3 700 kWh w skali roku. Na podstawie tych informacji i rozmów z naszym klientem dobrano następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 4,94 kW, w której skład wchodzą panele fotowoltaiczne Jasolar JAM 30S20-380 w ilości 13 sztuk oraz jeden inwerter (falownik) Growatt 500 TL3-5. Panele posiadają gwarancję producenta wynoszącą 12 lat, w przypadku falownika jest to 10 lat.
Jak wygląda instalacja fotowoltaiczna wykonana na zlecenie naszego klienta?
Dom jednorodzinny Pana Zbigniewa posiada dwuspadowy dach pokryty blachą trapezową. Razem z odpowiednim kierunkiem ułożenia tworzy idealne miejsce do usytuowania modułów fotowoltaicznych, z czego oczywiście skorzystaliśmy. Panele zostały ułożone bezpośrednio na dachu pod kątem 45˚. Falownik umieszczony został na zewnątrz. Został odpowiednio zabezpieczony specjalnym dachem, chroniącym go przed deszczem i śniegiem. Zadbaliśmy o swobodny dostęp do inwertera na wypadek gdyby w przyszłości powstała taka potrzeba. 
Jaki był koszt instalacji fotowoltaicznej umieszczonej na dachu?
Całkowity koszt całej inwestycji wyniósł Pana Zbigniewa 22 620 złotych, na co złożyło się: 
– przeprowadzenie audytu energetycznego weryfikującego stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
 Oszczędność i niskie rachunki za prąd dzięki fotowoltaice
Inwestycja Pana Zbigniewa zwróci się w ciągu najbliższych lat i zapewni mu spokój i wygodę na kolejne dziesięciolecia. Instalacja fotowoltaiczna może w przyszłości posłużyć jego rodzinie, bowiem jest to inwestycja na długie lata. Dzięki inwestycji Pan Zbigniew obniżył swoje rachunki za prąd z około 2 400 złotych rocznie na niecałe 250 złotych! W skali miesiąca daje to jedynie 20 złotych miesięcznie. Prawie dziesięciokrotna obniżka miesięcznych zobowiązań pozwoli Panu Zbigniewowi cieszyć się z emerytury i nie bać się o to, czy będzie w stanie zapewnić sobie i swojej rodzinie podstawowe potrzeby. 
Montaż instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta trwała zaledwie jeden dzień roboczy. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, zaangażowanie Pana Zbigniewa ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym doradcą.

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”4910″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Stan sprzed inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji 
Dach domu jednorodzinnego
Dach 
Dwuspadowy 
Pokrycie dachu
Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu
Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
 ˚
45
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Instalacja fotowoltaiczna
4,94 kW Jasolar JAM 60S20-380 + inwerter (falownik) GROWATT 5000 TL3-5
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
13
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt prądu w skali roku PRZED inwestycją
2 400
Koszt prądu w skali roku PO inwestycji
250

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

koniec pieców gazowych

Nadchodzi koniec pieców gazowych?

Od pewnego czasu słyszymy i czytamy o likwidacji kotłów gazowych na “rozkaz” Unii Europejskiej. “Nadchodzi koniec pieców gazowych”, “Przygotujmy się na poważne zmiany”, “Gaz już nie jest ekologiczny”. Takie nagłówki możemy znaleźć szukając informacji na ten temat. Prawdą jest, że zmiany nadchodzą, ale czy na pewno tak drastycznie i szybko?

Czytaj więcej »
ogrzewanie podłogowe

Czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Ogrzewanie podłogowe do niedawna kojarzyło się nam z luksusem, dostępnym tylko dla nielicznych. Jednak dzięki postępowi technologicznemu i zmianom w podejściu efektywności energetycznej, ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej dostępne i atrakcyjne dla szerokiego grona osób. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób docenia jego korzyści i wybiera je jako skuteczną metodę ogrzewania. Ale czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Czytaj więcej »

Duże zmiany w programie Czyste Powietrze

Od 22 kwietnia 2024 roku program Czyste Powietrze wymaga korzystania z listy zielonych urządzeń i materiałów (ZUM) przy zakupie pompy ciepła, kotłów zgazowujących i kotłów na pellet. Pojawiły się także istotne zmiany w programie czyste powietrze przy składaniu dokumentacji oraz korekty przy najwyższym poziomie dofinansowania.

Czytaj więcej »