fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Stanowice

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Instalacja fotowoltaiczna – realizacja na zlecenie naszego klienta

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Pan Marian posiada swój dom jednorodzinny, w którym mieszka wraz ze swoją rodziną. Nieruchomość położona jest w miejscowości Stanowice w województwie Śląskim. Już na pierwszy rzut oka widać, że właściciel dba o swoją posesję. Jest ona otoczona roślinnością. Sam budynek jest ocieplony. Posiada ciekawe, ozdobne otynkowanie. Okna wykonane są z PCV, są dwuszybowe i dobrze spełniają swoje zadanie, nie pozwalając ciepłu ‘’uciekać’’ z domu.

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5003″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Pan Marian dowiedział się o planowanych zmianach rozliczania prosumentów, które mają wejść w życie wraz z nadejściem roku 2022. To był główny zapalnik do tego, aby zdecydować się na inwestycję szybciej. Innym oczywistym powodem były pobudki finansowe. Podobnie jak pozostałych naszych klientów, Pana Mariana również niepokoiły dynamicznie rosnące ceny energii elektrycznej. 
Nasz klient bał się, że jak tak dalej pójdzie, większość swoich dochodów będzie przeznaczał na rachunki. Aby tego uniknąć zdecydował się na inwestycję w panele fotowoltaiczne. Dużo czytał o rozwiązaniu w Internecie i sam zapragnął je mieć. Wiedział, że wpłynie to pozytywnie nie tylko na jego domowy budżet, a także na dobro planety. Sama instalacja wpłynęła pozytywnie na odbiór nieruchomości naszego klienta. Sprawiła, że prezentuje się ona jeszcze lepiej i jest jeszcze bardziej nowoczesna. 
Po ustaleniu dogodnego terminu, nasz doradca udał się do nieruchomości naszego klienta celem przeprowadzenia szczegółowego audytu energetycznego. Podczas niego zweryfikował stan sieci energetycznej w budynku oraz zebrał informacje niezbędne do wykonania projektu instalacji PV.
Nasz wykwalifikowany doradca na podstawie zebranych podczas audytu informacji dobrał dla naszego klienta indywidualne rozwiązanie. Składało się ono z następujących technologii:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6 kWp składająca się 16 sztuk paneli fotowoltaicznych Jasolar 380 oraz jednego falownika (inwertera) SOFAR 6.6 KTLX o mocy 6,6 kW. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Jak wspominaliśmy już wcześniej – nieruchomość naszego klienta jest otoczona liczną roślinnością. Nie stanowiło to jednak przeciwwskazań do tego, aby zamontować instalację fotowoltaiczną na dachu. Zadbaliśmy o to, aby na moduły nie padał żaden cień. Dzięki temu mamy gwarancję, że system będzie pracował z najwyższą wydajnością, produkując przy tym duże ilości energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne umieszczono na dachu pod kątem około 45 stopni. Same prace montażowe przebiegły bez żadnych zakłóceń. Falownik został umieszczony w środku budynku, dzięki czemu jest chroniony przed działaniem czynników atmosferycznych. Podczas montażu zadbaliśmy o jak najłatwiejszy dostęp do urządzenia. W razie potrzeby kontroli lub serwisu, inwerter umieszczony jest w miejscu, do którego jest swobodny dostęp. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 25 738 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Wiemy, że mimo naszego szkolenia, po pewnym czasie użytkowania instalacji mogą pojawić się pytania odnośnie sposobu jej pracy lub obsługi. Dlatego, każdy z naszych klientów po zakończonych pracach otrzymuje dane kontaktowe do jednego z naszych pracowników. Wybrany opiekun instalacji jest dostępny dla naszych klientów nawet po zakończeniu prac. Dzięki temu nasi klienci nie muszą się martwić o to, gdzie zadzwonić w przypadku pytań lub co robić w trakcie ewentualnej awarii systemu. Oferowanie pomocy opiekuna instalacji jest czymś, co wyróżnia nas na rynku. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5004″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE
Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji
Dach nieruchomości
Dach
Dwuspadowy
Pokrycie dachu
Blacha trapezowa
Konstrukcja dachu
Kratownica drewniana – pełne deskowanie/kraty
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
45
Instalacja fotowoltaiczna
6,00 kW Jasolar 380 + inwerter SOFAR 6.6 KTLX o mocy 6,6 kW
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
16
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
25 738
Czas realizacji
dzień roboczy
1

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ