fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Tarnowskie Góry

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Fotowoltaika – realizacja w miejscowości Tarnowskie Góry

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Pani Monika wraz ze swoją rodziną zainwestowała w bardzo ładny dom na nowym osiedlu. Budynek położony jest w miejscowości Tarnowskie Góry. Nasza Współpraca miała miejsce pod koniec kwietnia 2021 r. 

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5226″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Nasza klientka chciała podnieść dodatkowo wartość swojej nieruchomości oraz stać się nieco bardziej przyjazną dla naszej planety. Pani Monika zdaję sobie sprawę z problemu wyczerpujących się paliw stałych, które bezpośrednio wpływają na wzrost cen prądu. Nasza klientka jest świadomą osobą, która wie, że nie ma co liczyć na żadne obniżki cen – wręcz przeciwnie. To właśnie dlatego zdecydowała się działać i zainwestować w nowoczesne rozwiązania. 
Nasz doradca ustalił z Panią Moniką termin przeprowadzenia audytu energetycznego, podczas którego zebrał wszystkie niezbędne informacje dotyczące oczekiwań naszej klientki oraz dane niezbędne do przygotowania rozwiązania. Tak jak wspomnieliśmy, nieruchomość naszej klientki była nowa, jednak dla pewności zweryfikowaliśmy także stan instalacji elektrycznej budynku. Wszystko okazało się być w porządku, dlatego zabraliśmy się do przygotowywania rozwiązania. 
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 6,84 kWp składająca się 18 sztuk paneli fotowoltaicznych JaSolar 380 oraz jednego falownika (inwertera) GROWATT o mocy 6 kW. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszej klientki
Nieruchomość naszej klientki posiada Dach kopertowy, co oznacza że nachylenie dachu wynosi około 20°. Jest to idealne środowisko do zamontowania na nim paneli fotowoltaicznych, co zresztą też uczyniliśmy. Zaprojektowana przez nas instalacja liczyła 18 sztuk modułów fotowoltaicznych, które ułożyliśmy po dwóch skosach dachu. Budynek Pani Moniki jest dość wysoki, dlatego nie martwimy się, że w przyszłości drzewo, które urośnie zasłoni część instalacji. Zamontowane przez nas rozwiązanie gwarantuje wydajna pracę i wysoką produkcję energii elektrycznej. Inwerter znalazł swoje miejsce wewnątrz budynku, dzięki czemu chroniony jest przed działaniem czynników atmosferycznych. Podczas montażu urządzenia zadbaliśmy o jak naj łatwiejszy do niego dostęp. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszą klientkę 35 631 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Przeprowadzenie inwestycji pozwoliło naszej klientce zabezpieczyć swoje wydatki na najbliższe dziesięciolecia. Pani Monika nie musi się już przejmować dynamicznym wzrostem cen prądu, ponieważ ta sprawa już jej nie dotyczy. Spełniliśmy także inne życzenia naszej klientki, czyli bycie bardziej eko. Teraz, nasza klientka korzysta z odnawialnych źródłach energii. Pani Monika, jak pozostali nasi klienci, otrzymała od nas dane kontaktowe do indywidualnego opiekuna instalacji, który jest do jej dyspozycji na wypadek jakichkolwiek pytań. 
Realizacja inwestycji zajęła nam zaledwie jeden dzień roboczy. Zaangażowanie naszej klientki ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem. Całą resztą zajęliśmy się sami. Przygotowaliśmy projekt rozwiązania, zakupiliśmy niezbędne sprzęty do jego wykonania oraz wykonaliśmy jego montaż.
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5227″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Specyfikacja kompleksowej modernizacji

Inwestycja i stan po inwestycji

Nazwa Jednostka Wartość
Miejsce montażu instalacji  Dach nieruchomości
Dach  Dwuspadowy
Miejsce wpięcia Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych ˚  30
Instalacja fotowoltaiczna 6,84 kW JaSolar 380 + inwerter GROWATT 6 kW
Ilość paneli fotowoltaicznych szt. 18
Ilość falowników (inwerterów) szt. 1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne 35 613
Czas realizacji inwestycji dzień roboczy 1

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ