Realizacja inwestycji w panele fotowoltaiczne w miejscowości Mszana Dolna

Z Panem Dawidem współpracowaliśmy na początku 2021 roku. Dom jednorodzinny naszego klienta znajduje się w miejscowości Mszana Dolna, oddalonej około 60 kilometrów od Krakowa. Nieruchomość jest dość niewielka i zachowana w bardzo dobrym stanie: jest docieplona i wyposażona w dwuszybowe okna. 
Pan Dawid jest młodą, przedsiębiorczą osobą. Sporą część swojego czasu poświęca na śledzenie wzrostu cen niemal każdego przedmiotu, w tym energii elektrycznej. Do naszego klienta docierały także głosy o stopniowym wyczerpywaniu się surowców stałych, które bezpośrednio wpływają na wzrost cen prądu. Innym powodem, dla którego Pan Dawid chciał zainwestować w panele fotowoltaiczne było dobro naszej planety i chęć bycia bardziej eko. 
Nasz klient wiedział, że w obecnej sytuacji najważniejsze jest działanie. Szukał firmy, która kompleksowo podejdzie do jego potrzeb. Wspólnie z nim zrobiliśmy krok w stronę jego niższych rachunków. 
Nasz doradca ustalił termin wykonania audytu energetycznego w nieruchomości naszego klienta. Podczas niego zweryfikował stan sieci energetycznej w budynku oraz zebrał informacje niezbędne do wykonania projektu instalacji PV.
Nasz doradca na podstawie przeprowadzonego audytu zaproponował naszemu klientowi następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,88 kWp składająca się 26 sztuk paneli fotowoltaicznych Jasolar 380 oraz jednego falownika (inwertera) GROWATT o mocy 10 kW. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Dach nieruchomości  naszego klienta był dość stromy, dlatego zdecydowaliśmy się na montaż rozwiązania na przybudówce. Panele zostały ułożone bezpośrednio na powierzchni dachu, tworząc iluzję nowoczesnej dachówki. Kąt nachylenia modułów wynosi około 30 stopni. Instalacja z żadnej strony nie będzie zacieniona, dlatego mamy pewność, że będzie pracowała z najwyższą wydajnością przez długie lata. Falownik znalazł swoje miejsce pod dachem, dzięki czemu chroniony jest przed deszczem i śniegiem. Zapewniliśmy swobodny dostęp do urządzenia. 
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 35 494 złotych. Na kwotę składały się następujący czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Realizacja tej inwestycji pozwoliła naszemu klientowi uciec od ciągłych  podwyżek prądu i dużych miesięcznych wydatków. Dzięki fotowoltaice, Pan Dawid płaci jedynie kwotę opłaty stałej, która zazwyczaj nie przekracza wartości 150 złotych. Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga żadnej skomplikowanej obsługi i jest w stu procentach bezpieczna.
Pan Dawid, podobnie jak pozostali nasi klienci, dostał od nas kontakt do przypisanego do jego instalacji opiekuna. Może się z nim skontaktować zawsze, gdy będzie miał tylko jakiekolwiek pytania odnośnie działania systemu.
Po ustaleniu i potwierdzeniu terminu realizacji nasza ekipa montażowa odwiedziła dom Pana Dawida celem zamontowania zaprojektowanego rozwiązania. Całość zajęła zaledwie jeden dzień roboczy. Dzięki temu, że świadczymy kompleksowe usługi, nasz klient nie musiał osobno szukać podwykonawcy, projektanta i sklepu z najlepszą ofertą. Wszystkim tym zajęliśmy się sami, dzięki czemu nasz klient oszczędził nie tylko pieniądze, ale i swój czas –  jego zaangażowanie ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem. 
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE

Specyfikacja kompleksowej modernizacji

Inwestycja i stan po inwestycji

NazwaJednostkaWartość
Miejsce montażu instalacjiDach nieruchomości
DachDwuspadowy
Miejsce wpięciaRozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych˚30
Instalacja fotowoltaiczna9,88 kW Jasolar 380 + inwerter GROWATT 10 kW
Ilość paneli fotowoltaicznychszt.26
Ilość falowników (inwerterów)szt.1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne35 494
Czas realizacji inwestycjidzień roboczy1