fbpx

Realizacja – Fotowoltaika – Zaborów

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Instalacja fotowoltaiczna – realizacja – Zaborów

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Z Panem Stanisławem mieliśmy przyjemność współpracować pod koniec kwietnia 2021 r. Nasz klient posiada dom jednorodzinny w miejscowości Zaborów, który zamieszkuje wraz ze swoją rodziną. Nieruchomość zachowana jest w bardzo dobrym stanie, jest docieplona i posiada dwuszybowe okna PCV. 

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”5269″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Pan Stanisław skontaktował się z nami, ponieważ miał dość stale rosnących cen prądu. Zachęcony opiniami na temat fotowoltaiki chciał sam zacząć z niej korzystać. Dodatkową motywacją do zrealizowania inwestycji były planowane zmiany rozliczania prosumentów, które mają nadejść wraz z początkiem 2022 roku.
Nasz wykwalifikowany doradca ustalił z Panem Stanisławem termin audytu energetycznego. Podczas spotkania nasz przedstawiciel zweryfikował stan istniejącej instalacji elektrycznej w domu naszego klienta, zebrał niezbędne informacje potrzebne do przygotowania projektu oraz odpowiedział na wszelkie pytania.
Na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego, nasz doradca zaproponował następujące rozwiązanie:
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,25 kWp składająca się 14 sztuk paneli fotowoltaicznych PhonoSolar PS375 oraz jednego falownika (inwertera) SOFAR 5,5 KTL-X. Moduły fotowoltaiczne posiadają dwudziestopięcioletnią gwarancję producenta, w przypadku falownika jest to dziesięć lat.
Wygląd zaprojektowanej instalacji fotowoltaicznej w nieruchomości naszego klienta
Naszą propozycją była instalacja fotowoltaiczna o mocy 5,25 kW składająca się z 14 modułów fotowoltaicznych. Rozwiązanie zostało zamontowane na dachu budynku przynależnego do posesji naszego klienta. Panele zostały ułożone pod kątem około 40°, bezpośrednio na powierzchni dachu. Zamontowane rozwiązanie nie będzie zacienione, co gwarantuje jego wydajną pracę i wysoką produkcję energii elektrycznej. Inwerter znalazł swoje miejsce wewnątrz budynku przynależnego, dzięki czemu jest on chroniony przed działaniem czynników atmosferycznych. Urządzenie zamontowaliśmy na takiej wysokości, by dostęp do niego był możliwie jak naj wygodniejszy.
Jaki był koszt montażu paneli fotowoltaicznych?
Inwestycja w moduły fotowoltaiczne wyniosła naszego klienta 20 047 złotych. Na kwotę składały się następujące czynności:
– audyt energetyczny weryfikujący stan obecnej instalacji energetycznej w nieruchomości,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów wchodzących w skład instalacji,
– montaż rozwiązania (moduły fotowoltaiczne i inwerter),
– montaż zabezpieczeń ze strony AC i DC dobranych odpowiednio do instalacji,
– okablowanie instalacji wykonane natynkowo najkrótszą możliwą trasą,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Realizacja rozwiązania pozwoliła naszemu klientowi zdecydowanie obniżyć swoje rachunki za energię elektryczną. Inwestycja zwróci się w ciągu najbliższych kilku lat, natomiast będzie pracowała przez najbliższe dziesięciolecia. Pan Stanisław już teraz korzysta z dobrodziejstw promieniowania słonecznego i produkuje prąd na własny użytek. Dzięki temu, że inwestycja miała miejsce jeszcze w 2021 r., nasz klient rozliczany jest według starych zasad. 
Montaż rozwiązania zajął naszej ekipie zaledwie jeden dzień roboczy. Po zakończeniu prac upewniliśmy się, że pan Stanisław otrzymał wszystkie dane do opiekuna jego instalacji. Za sprawą tego, że świadczymy kompleksowe usługi, zaangażowanie naszego klienta ograniczyło się jedynie do podpisania umowy z naszym przedstawicielem.
#fotowoltaika #oszczędność #PV #EnergetycznyProjekt #OZE

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5268″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Specyfikacja kompleksowej modernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji
Nazwa
Jednostka
Wartość
Miejsce montażu instalacji 
Dach budynku przynależnego
Dach 
Dwuspadowy
Miejsce wpięcia
Rozdzielnica główna
Kąt ułożenia paneli fotowoltaicznych
˚ 
40
Instalacja fotowoltaiczna
5,25 kW PhonoSolar PS375 + inwerter SOFAR 5,5 KTL-X. 
Ilość paneli fotowoltaicznych
szt.
14
Ilość falowników (inwerterów)
szt.
1
Koszt inwestycji w panele fotowoltaiczne
20 247
Czas realizacji inwestycji
dzień roboczy
1

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

koniec pieców gazowych

Nadchodzi koniec pieców gazowych?

Od pewnego czasu słyszymy i czytamy o likwidacji kotłów gazowych na “rozkaz” Unii Europejskiej. “Nadchodzi koniec pieców gazowych”, “Przygotujmy się na poważne zmiany”, “Gaz już nie jest ekologiczny”. Takie nagłówki możemy znaleźć szukając informacji na ten temat. Prawdą jest, że zmiany nadchodzą, ale czy na pewno tak drastycznie i szybko?

Czytaj więcej »
ogrzewanie podłogowe

Czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Ogrzewanie podłogowe do niedawna kojarzyło się nam z luksusem, dostępnym tylko dla nielicznych. Jednak dzięki postępowi technologicznemu i zmianom w podejściu efektywności energetycznej, ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej dostępne i atrakcyjne dla szerokiego grona osób. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób docenia jego korzyści i wybiera je jako skuteczną metodę ogrzewania. Ale czy ogrzewanie podłogowe ma sens?

Czytaj więcej »

Duże zmiany w programie Czyste Powietrze

Od 22 kwietnia 2024 roku program Czyste Powietrze wymaga korzystania z listy zielonych urządzeń i materiałów (ZUM) przy zakupie pompy ciepła, kotłów zgazowujących i kotłów na pellet. Pojawiły się także istotne zmiany w programie czyste powietrze przy składaniu dokumentacji oraz korekty przy najwyższym poziomie dofinansowania.

Czytaj więcej »