Realizacja – Kompleksowa Modernizacja – Wymiana kotła i ocieplenie

[vc_row position=”left” style=”hexagon” icon_bg_color=”#ffffff” font_size_icon=”24″ border_color=”#333333″ eg_br_style=”none” eg_br_width=”1″ connector_color=”#333333″ connector_animation=”” css_info_list=””][vc_column][ultimate_spacer][vc_column_text]

Kompleksowa termomodernizacja, czyli jak zaoszczędzić na ogrzewaniu jednocześnie odnawiając swój dom.

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Pani Bożena wraz ze swoją rodziną zamieszkuje dom jednorodzinny o powierzchni około 185 m2. Nieruchomość zlokalizowana jest w miejscowości Alwernia, położonej 35 kilometrów od Krakowa. Dom zbudowany jest z pustaków żużlowo-betonowych i otynkowany, jednak bez ocieplenia. Okna są drewniane dwuszybowe i zostały zamontowane w latach 80.

[/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer][vc_single_image image=”4936″ img_size=”large” alignment=”center”][ultimate_spacer height=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]

Nasza klientka chciała zabezpieczyć swój budżet na czas swojej emerytury. Stałe podwyżki cen mediów nie napawały ją optymizmem, dlatego postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Kolejnym powodem, dla którego nasza klientka zdecydowała się na kompleksową termomodernizację była jej rodzina. Chciała zostawić dla nich nieruchomość i zależało jej na tym, aby została ona zachowana w jak najlepszym stanie. Ostatnim powodem były naglące terminy, które jasno określały termin wymiany pieca na paliwo stałe na coś, co nie generuje szkodliwych zanieczyszczeń.
Pani Bożena zauważyła także, że z roku na rok jej roczne zobowiązania tytułem ogrzewania są coraz wyższe. Zaczęła podejrzewać o to stan swojego domu – brak ocieplenia i stare okna.  Nasza klientka zleciła nam zweryfikowanie tego tematu, co z przyjemnością uczyniliśmy. 
Zanim dobraliśmy odpowiednie rozwiązanie, byliśmy zobowiązani wykonać audyt energetyczny. Jest to sprawdzenie warunków technicznych panujących domu oraz zebranie danych niezbędnych do zrealizowania projektu.
Po skończonym audycie nasz doradca przeszedł do przygotowania propozycji dla naszej klientki. Tym razem postawiliśmy na kompleksową termomodernizację, składającą się z następujących technologii:
  • Docieplenie fasady budynku:
– Fasada  o powierzchni 252 m2: ocieplenie z użyciem styropianu ARBET EKO GRAFIT o grubości 15 cm. W rozwiązaniu zastosowano tynk o kolorze białym a w części przy gruncie tynk marmolitowy.
  • Instalacja jednofunkcyjnego kotła gazowego ARISTON CLAS ONE SYSTEM o mocy 24 kW. Kocioł posiada dwuletnią gwarancję producenta. 
  • Nowe okna trzyszybowe Komsta 
Nasz doradca oszacował zapotrzebowanie energetyczne w budynku na 100 W/m2. Przeprowadzenie docieplenia i wymiany okien umożliwiło zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego domu aż o połowę! Z wcześniejszych 100 W/m2 zmalało do 50 W/m2. Umożliwiło to montaż kotła gazowego, który zużyje mniej gazu na cel ogrzewania domu dzięki czemu cała inwestycja nie była aż tak kosztowna, jak byłaby bez docieplenia. Przeprowadzone docieplenie dodało uroku nieruchomości, nadając jej nowy, świeży wygląd. 
Dzięki tej kompleksowej termomodernizacji, pani Bożena obniżyła koszty ogrzewania z kilkuset na około 150 zł miesięcznie. Tym co bardzo cieszy naszą klientkę jest to, że rozwiązanie jest w pełni bezobsługowe i nie wymaga żadnych prac wokół niego. 
Jak wyglądała termomodernizacja w domu naszej klientki?
Kocioł gazowy zajął swoje miejsce tam, gdzie w przypadku większości realizacji – w kotłowni. W rozwiązaniu zdecydowaliśmy się na wpięcie szeregowe. Aby maksymalnie odciążyć z obowiązków naszą klientkę, zajęliśmy się także demontażem i wyniesieniem dotychczasowego źródła ciepła z nieruchomości. Zastosowaliśmy wkład kominowy typu SPS o wielkości do 10 mb. Pani Bożenie bardzo zależało na tym, aby rozwiązanie było możliwie jak najbardziej bezobsługowe i intuicyjne. Celem spełnienia tych życzeń, zamontowaliśmy dodatkowo termostat bezprzewodowy. To z pewnością zapewni pełną wygodę obsługi instalacji. Prace na zewnątrz, czyli  prace dociepleniowe przebiegły bez żadnych zakłóceń. Po naszej stronie stało zagwarantowanie rusztowania na czas prac. W ramach kompleksowej termomodernizacji dokonaliśmy także nowych montażu stalowych parapetów. 
Ile wyniósł koszt kompleksowej termomodernizacji w domu naszej klientki?
Całkowity koszt kompleksowej termomodernizacji w domu Pani Bożeny wyniósł 58 594 złotych. Na kwotę składa się: 
  • Kocioł gazowy w kwocie 14 524 złotych,
  • Docieplenie fasad: 44 070 złotych.
Na kwotę złożyły się między innymi następujące działania:
– audyt energetyczny weryfikujący stan nieruchomości,
– weryfikacja i obliczenie zapotrzebowania energetycznego budynku,
– dobranie i projekt odpowiedniego rozwiązania,
– zamówienie wszystkich elementów potrzebnych do realizacji inwestycji,
– montaż rozwiązania (kocioł gazowy), realizacja docieplenia,
– montaż zabezpieczeń dobranych odpowiednio do instalacji,
– przyłączenie instalacji do istniejącej sieci budynku,
– pierwsze uruchomienie instalacji wraz z krótkim szkoleniem naszego klienta z zakresu obsługi instalacji. 
Całość inwestycji zwróci się w ciągu najbliższych kilku lat, ale nasza klientka już teraz może cieszyć się korzyściami płynącymi z korzystania z bezobsługowego kotła gazowego. Prace montażowe trwały razem ok 3 tygodni:
  • 2 tygodni docieplenie ścian
  • 5 dni montaż kotła gazowego.
Dzięki kompleksowej obsłudze realizowanej przez nas, zaangażowanie Pani Bożeny ograniczyło się do podpisania dokumentów z naszym doradcą. Całą resztą zajęliśmy się sami. 
#kociołgazowy #docieplenie #EnergetycznyProjekt #KompleksowaTermomodernizacja

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”4931″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

pecyfikacja kompleksowej termomodernizacji
Inwestycja i stan po inwestycji 
Nazwa
Jednostka
Wartość
Koszt inwestycji w docieplenie nieruchomości
58 594
Fasada 1
m2
252
Grubość docieplenia
cm
15
Kolor tynku
Biały
Zastosowany styropian
rodzaj
ARBET EKO GRAFIT
Koszt inwestycji w kocioł gazowy
14 524
Układ wpięcia kotła gazowego
Szeregowo
Wkład do komina
typ
SPS do 10 mb
Moc kotła
kW
24
Gwarancja producenta na kocioł gazowy
lata
2
Zapotrzebowanie na ciepło
W/m2
50
Zastosowanie termostatu bezprzewodowego
tak

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

Mój prąd 5.0

Program Mój Prąd 5.0 już wystartował! Co się zmieniło?

22 kwietnia ruszył nabór do zapowiedzianej w marcu piątej edycji programu Mój Prąd. Nowa odsłona nieco różni się od poprzednich. Co się zmieniło? Kto może liczyć na rządową pomoc? Ile maksymalnie można otrzymać? Sprawdzamy, co wiadomo o Mój Prąd 5.0! Główne założenia Mój Prąd 5.0 Podobnie jak w poprzednich edycjach

Czytaj więcej »
Mój Prąd 4.0

Dlaczego warto zainwestować w magazyn energii?

Coraz częściej mówi się o tym, że magazyn energii jest nieodłącznym elementem instalacji fotowoltaicznej. Największym wyzwaniem w dzisiejszych czasach nie jest bowiem wytwarzanie energii, a jej przechowywanie. Wydajność instalacji jest w dużej mierze zależna od warunków atmosferycznych i nasłonecznienia. W konsekwencji produkcja energii często nie pokrywa rzeczywistego…

Czytaj więcej »