fbpx

Realizacja – kompleksowa termomodernizacja: kocioł, ocieplenie i PV

Kompleksowa termomodernizacja to jedno z lepszych rozwiązań programu Czyste Powietrze. Nasza kolejna realizacja dowodzi, że możemy mieć pakiet 3w1 – fotowoltaikę, ocieplenie oraz nowy kocioł.

KOMPLEKSOWA MODERNIZACJA - OPIS

Energetyczny Projekt i termomodernizacyjne rewolucje odwiedziły miejscowość Bóbrka w województwie podkarpackim. Pani Agnieszka zdecydowała się na kompleksową termomodernizację – wymieniła stary, pozaklasowy kocioł gazowy, ociepliła swój budynek oraz postawiła na sprawdzone rozwiązanie w obniżeniu rachunków za prąd- panele fotowoltaiczne.

Materiały, koszt i wymiana kotła gazowego

Pani Agnieszka do tej pory korzystała z kotła gazowego dwu fazowego o mocy 25kW, a ciepło rozmieszczone po pomieszczeniach było poprzez grzejniki i ogrzewanie podłogowe. Komin o wymiarach 14×14 na odprowadzane spaliny zbudowany jest z pełnych cegieł. 

Nowy kocioł kondensacyjny Viessmann VITODENS 100 ma moc 19kW z niezbędnym osprzętem przyłączeniowym. Producent przeznaczył na ten produkt 2 lata gwarancji. Oprócz podłączenia pieca, do komina został zaaplikowany wkład kominowy SPS ok. 10 metrowy, który wyprowadza spaliny z kotła, równocześnie wprowadzając świeże powietrze. Pod kotłem zamontowano odprowadzenie kondensatu. Aby zapewnić odpowiednią cyrkulację w kotłowni, wprowadzony został także nawiew typu “ZETKA”. Klient dodatkowo zamówił zasobnik CWU wraz z separatorem zanieczyszczeń. 

Całkowity koszt usług wymienionych wyżej, związanych z montażem kotła kondensacyjnego, wyniósł 38 644 zł. 

Materiały, koszt i wykonanie ocieplenia

Dom przeznaczony do ocieplenia ma 12 metrów wysokości i zbudowany jest z betonu z żużla pumeksowego i pustaków żużlobetonowych. Do ocieplenia wymierzono 320 m2. Przed termomodernizacją współczynnik przenikania ciepła przez ściany zewnętrzne wynosił 1,033 W/(m2∙K).

Użyty został styropian grafitowy o grubości 15 cm i współczynniku przewodzenia ciepła 0,033 W/(mK) oraz tynk biały. Zamontowane zostały także parapety stalowe. 

Całkowity koszt usługi wyniósł 88 666,00 zł. Oprócz materiałów naliczono oczywiście koszt wykonania, w którym zawarte są sprzęty potrzebne do prawidłowego przeprowadzania termomodernizacji (m.in. rusztowanie).

Materiały, koszt i montaż fotowoltaiki

Trzecim przedsięwzięciem u Pani Agnieszki był montaż paneli fotowoltaicznych na dachu budynku. 

Zamontowany został falownik Foxess S3000-G2 3kW wraz z uziemieniem. Cała instalacja potrzebowała 8 paneli, co dało łączną wielkość instalacji w postaci 3,28kW. Planowana roczna ilość wytworzonej energii [kWh]: 3,1. 

Panele JaSolar 380W zostały zamontowane za pomocą śrub dwugwintowych na dachu dwuspadowym. Zastosowano także zabezpieczenia AC i DC. Zarówno na panele jak i falownik producent wyznacza 12 – letnią gwarancję.

Cała instalacja kosztowała 16 260 zł.

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ