fbpx

Czy termomodernizacja podnosi wartość nieruchomości?

Decydując się na termomodernizacje chcemy poprawić kondycję naszego domu. Zalet jej wykonania jest wiele: oszczędność, ochrona zdrowia, ekologia czy komfort. Ale czy do nich możemy zaliczyć to, że termomodernizacja podnosi wartość nieruchomości? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Więcej zalet niż wad

Oszczędność jest tym, co często nas pcha do podjęcia decyzji o rozpoczęciu naszej termomodernizacji domu. Decydując się na nowy piec lub pompę ciepła patrzymy na to, jak bardzo jest energooszczędny. O oszczędnościach mówimy także w kontekście energii, którą produkujemy. Ocieplenie nieruchomości i odpowiedni dobór izolacji może mieć świetne skutki dla naszego portfela. Okna energooszczędne oraz drzwi zewnętrzne także mają na to duży wpływ. Rachunki znacząco się obniżą, jeśli termomodernizacja zostanie wykonana poprawnie.

Zwrot inwestycji także ma wpływ na naszą decyzję. Przy aktualnych dofinansowaniach termomodernizacja zwraca się po kilku latach. Więcej o dotacjach z Czystego Powietrza możesz przeczytać tutaj: https://energetycznyprojekt.pl/dotacje-i-ulgi/program-czyste-powietrze-2/.

Istotnym aspektem termomodernizacji jest także podniesienie się komfortu w naszym domu. Żyjemy w czasach, w których technologia bardzo szybko się rozwija, a każdy z nas chce żyć wygodnie. Decydując się na wymianę naszego pieca staramy się patrzeć na to, by nie musieć już do niego dokładać konkretnego paliwa lub dokładać je bardzo rzadko. Popularna “podłogówka” służy nam nie tylko jako ogrzewanie, ale także jako część przyjemności z korzystania z wcześniej często zimnych płytek w łazience. 

Ekologia to zaleta termomodernizacji, na którą jedni patrzą bardziej, drudzy trochę mniej. Stosując najnowocześniejsze technologie ogrzewania naszego domu unikamy emisji zanieczyszczeń do środowiska, a ograniczenie zużycia energii także dobrze wpływa na naszą planetę. 

Wszystko na świecie ma swoje wady i zalety. Kompleksowa termomodernizacja może dla niektórych okazać się zbyt kosztowna. Na szczęście z pomocą przychodzą liczne dofinansowania, które w znacznej części zwracają nam koszt inwestycji. Warto śledzić aktualności publikowane na https://czystepowietrze.gov.pl/.

Remont domu wiąże się także z procesem, a niekiedy jest on czasochłonny. 

landscape photography of bungalow house termomodernizacja

Termomodernizacja podnosi wartość nieruchomości. Prawda czy fałsz?

Zdecydowanie prawda! Do zalet termomodernizacji możemy zaliczyć podniesienie się wartości rynkowej naszego domu. Termomodernizacja, czyli modernizacja instalacji grzewczej i poprawa izolacji termicznej, nie tylko zmniejsza koszty eksploatacji budynku, ale również sprawia, że staje się on atrakcyjniejszy dla potencjalnych nabywców lub najemców. Wszystkie zalety, które wymienione zostały powyżej skutkują większym zainteresowaniem, co zazwyczaj przekłada się na podniesioną cenę nieruchomości. Należy oczywiście pamiętać, że modernizując nasz dom nie zawsze mamy na uwadze to, że będziemy chcieli go później sprzedać. Życie pisze jednak różne scenariusze, a termomodernizacja może być dla nas inwestycją lub swego rodzaju buforem bezpieczeństwa finansowego. 

green plant on brown round coins

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ