Ekspert w zakresie programu ‘Czyste Powietrze’. Dlaczego warto nim zostać?

Gwarancja długoterminowej stabilności biznesowej jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotna. Może to zapewnić praca jako ekspert od programu ‘Czyste Powietrze’. Program bazuje na  wysokich dotacjach, opartych na szerokiej gamie produktów. Skupia się na zachęcaniu do skorzystania z odnawialnych źródeł energii, które mają pomóc wywrzeć pozytywny wpływ na środowisko.

Czym jest program ‘Czyste Powietrze’?

Program Czyste Powietrze ukierunkowany jest na poprawienie efektywności energetycznej budynków i zmniejszenie emisji szkodliwych gazów cieplarnianych wydalanych do atmosfery. Dofinansowanie w ramach programu może obejmować nie tylko samą wymianę bezklasowego kotła na paliwo stałe na nowe, ekologiczne źródło energii, jego celem jest zachęcenie do kompleksowej termomodernizacji – docieplenia przegród budowlanych, wymiany stolarki, grzejników (jeżeli istnieje taka konieczność) lub inwestycji w instalację fotowoltaiczną. 

W zależności od zakresu prac oraz kwalifikacji do danego poziomu dofinansowania (podstawowego lub rozszerzonego) kwota dotacji może sięgnąć do nawet 37 tysięcy złotych! Koniec programu przewidziany jest na rok 2029, dlatego jeszcze wielu beneficjentów zdąży skorzystać z możliwości jakie daje dotacja. Więcej na temat finansowanych działań, wysokości dofinansowania i sposobie składania wniosku przeczytasz tutaj.

No dobrze, ale jakie Ty będziesz miał z tego korzyści?

To bardzo proste. Przez to, że program obejmuje wiele rodzajów działań w kierunku termomodernizacji, posiada wysokie kwoty dotacji oraz jego koniec przewidziany jest dopiero za kilka ładnych lat, może on dać Ci wspomniana wcześniej poczucie stabilności. Z ‘Czystym Powietrzem’ masz gwarancję, że czekają Cię długie lata pracy z wieloma zainteresowanymi. Najważniejszymi plusami programu są:

·         KOMPLEKSOWOŚĆ

Program pozwala na zdobycie kompleksowych kompetencji w całym wachlarzu technologii. Dzięki temu, będziesz miał w zanadrzu każdą technologię, która w danym momencie będzie najbardziej popularna. Pozwoli to w szybko sposób spełnić oczekiwania klienta.

Jeśli Twój biznes jest pokrewny np. z branżą budowlaną to kolejną zaletą programu jest to, że daje on możliwość dosprzedania wielu produktów i technologii do dotychczas zbudowanej bazy klientów. Klientowi łatwiej podjąć decyzję podjęcia współpracy, gdyż program opiera się na dotacjach i nie ponosi 100% kosztów.

·         INTERES KLIENTA

Dzięki długiej liście inwestycji możesz z łatwością wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta i dobrać dla niego taki pakiet inwestycji, który będzie dla niego najodpowiedniejszy. Dotyczy to zarówno nowych klientów, jak i tych, z którymi miałeś przyjemność współpracować.

Klient na pewno doceni wszelką pomoc podczas ubiegania się o dofinansowanie do programu “Czyste Powietrze”. Z uwagi na to, że wniosek o dotację można składać tylko raz, należy już od samego początku dobrze przemyśleć i zaplanować całą inwestycję i wybrać odpowiednie technologie.

·         DŁUGOTERMINOWOŚĆ

Koniec programu przewidziany jest na połowę 2029 roku, co daje jeszcze kilka lat gwarancji pracy z klientami.

Budżet programu ‘Czyste Powietrze’ wynosi 103 miliardy złotych. Jest to dziesięciokrotność sumy przeznaczonej na program ‘Mój Prąd’, który ukierunkowany jest na fotowoltaikę.

Po złożeniu wniosku beneficjent ma 3 lata na realizację przedsięwzięcia. Dzięki zakontraktowaniu z klientem całego pakietu inwestycji, masz możliwość zbudowania z nim długoterminowej relacji. Zapewni to klientowi zaufanie do Twojej osoby, a Tobie stabilność kontraktów.

·         ISTOTNOŚĆ

Zanieczyszczone powietrze stanowi realne zagrożenie w życiu Polaków. Niestety, mało kto łączy choroby wywołane smogiem z tym, że sąsiad dwa domy dalej spala w piecu wątpliwej jakości paliwo – krótko mówiąc – śmieci. Co roku na wskutek negatywnego oddziaływania smogu umiera przedwcześnie ponad 50 tysięcy Polaków. Najbardziej powinno przemówić do nas dobro dzieci, których również dosięgają negatywne skutki zanieczyszczonego powietrza.

Kolejnym bardzo ważnym problemem, z którym należy podjąć walkę jest ubóstwo energetyczne. Są to trudności z zapewnieniem komfortu cieplnego dla użytkowników danego budynku. Wiąże się z problemami nie tylko w zakresie ogrzewania, a także podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz elektryczności. 

Kompleksowa termomodernizacja obejmująca docieplenie przegród budowlanych, montaż ekologicznego źródła energii oraz inwestycja w panele fotowoltaiczne może być skutecznym narzędziem w walce z ubóstwem energetycznym. 

Zostań ekspertem w zakresie programu Czyste Powietrze


Program ‘Czyste Powietrze’ otwiera furtkę na zupełnie nowe możliwości. Pamiętaj, że dla wielu Twoich potencjalnych klientów program ‘Czyste Powietrze’ jest czymś, z czego muszą skorzystać, aby uniknąć kar i mandatów. Dzięki zaznajomieniu się z regulaminem programu, możesz z łatwością pozyskać zagubionych klientów, którzy potrzebują pomocy w przeprowadzeniu ich przez cały proces inwestycyjny.

Jeśli chcesz:
zaproponować klientom nowe produkty
zagwarantować sobie długotrwałe kontrakty
zdobyć stabilność w branży
poszerzyć ofertę
zbudować nową bazę klientów
podnieść swoje kwalifikacje
odnowić i pogłębić więź z klientami

Zostań ekspertem w zakresie programu ‘Czyste Powietrze’! Jeśli potrzebujesz wsparcia w poszerzaniu swojej wiedzy o odnawialnych źródłach energii i kompleksowej termomodernizacji z chęcią Ci pomożemy.

Wypełnij poniższy formularz i rozpocznij współpracę z doświadczonymi specjalistami. Oddzwonimy do Ciebie i podzielimy się z Tobą całą naszą wiedzą.

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

Mój prąd 5.0

Program Mój Prąd 5.0 już wystartował! Co się zmieniło?

22 kwietnia ruszył nabór do zapowiedzianej w marcu piątej edycji programu Mój Prąd. Nowa odsłona nieco różni się od poprzednich. Co się zmieniło? Kto może liczyć na rządową pomoc? Ile maksymalnie można otrzymać? Sprawdzamy, co wiadomo o Mój Prąd 5.0! Główne założenia Mój Prąd 5.0 Podobnie jak w poprzednich edycjach

Czytaj więcej »
Mój Prąd 4.0

Dlaczego warto zainwestować w magazyn energii?

Coraz częściej mówi się o tym, że magazyn energii jest nieodłącznym elementem instalacji fotowoltaicznej. Największym wyzwaniem w dzisiejszych czasach nie jest bowiem wytwarzanie energii, a jej przechowywanie. Wydajność instalacji jest w dużej mierze zależna od warunków atmosferycznych i nasłonecznienia. W konsekwencji produkcja energii często nie pokrywa rzeczywistego…

Czytaj więcej »