fbpx

Fotowoltaika Kraków (woj. małopolskie)

[vc_row full_width=”stretch_row” bg_type=”bg_color” bg_color_value=”#ffffff”][vc_column][vc_empty_space height=”1px” css=”.vc_custom_1596360294133{background-color: #ffffff !important;}”][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1596370311514{padding-bottom: 50px !important;}”][vc_column][vc_column_text]W dobie coraz większego zainteresowania w temacie systemów fotowotaicznych i energii odnawialnej w małopolsce powstało wiele firm zajmujących się pracami w tym zakresie. Wiele z nich ma swoje siedziby w Krakowie. Jak rozpoznać najlepszą z nich? W co w ogóle najlepiej zainwestować? Czy fotowoltaika się opłaca? Ile trwa montaż razem ze wszelkimi formalnościami? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Panele fotowoltaiczne – w jakie zainwestować?

Wśród osób chcących zainwestować we własną energię elektryczną często pada to pytanie. Po latach pracy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że to pytanie zazwyczaj dotyczy porównania paneli solarnych z panelami fotowotaicznymi, które często są ze sobą mylone. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, odpowiadamy:

  • panele solarne działają z użyciem ciepła, czyli sprawdzą się głównie przy dobrej, ciepłej pogodzie. Jak doskonale wszyscy wiemy – klimat w jakim żyjemy nie rozpieszcza nas słońcem zbyt długo, więc inwestycja w takie rozwiązanie może okazać się niekoniecznie opłacalna. Panele solarne różnią się tym od fotowoltaiki tym, że przeznaczone są do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, a nie do produkcji własnej energii elektrycznej, tak jak panele fotowoltaiczne.

 

  • panele fotowoltaiczne – instalacje z paneli fotowoltaicznych są przeznaczone do produkcji własnej energii elektrycznej. Rozwiązanie to w szczególności sprawdza się z połączeniu z pompą ciepła – daje to gwarancję ogrzewania z użyciem własnej wyprodukowanej energii, co wiąże się z dużo niższymi rachunkami za prąd. Szczegóły dotyczące budowy, działania i łączenia inwestycji znajdziesz w innym naszym artykule. Aby przenieść się do niego kliknij tutaj.

Oba te rozwiązania wykorzystują OZE (Odnawialne Źródła Energii), jednak każde w nieco inny sposób. Najczęściej porównanie oby instalacji pozwala szybko wybrać odpowiednie rozwiązanie i zdradzimy, że najchętniej wybieraną opcją jest montaż systemów fotowoltaicznych.

Instalacje fotowoltaiczne w Krakowie – do kogo się udać?

Nietrudno zauważyć, że na terenie województwa małopolskiego w ostatnich czasach wzrosło zainteresowanie fotowoltaiką. Małopolska chętnie korzysta z OZE, co dobrze widać po dachach gospodarstw domowych w Krakowie i okolicach, na których możemy znaleźć coraz więcej instalacji fotowoltaicznych. Razem ze wzrostem liczby klientów pojawiło się coraz więcej małopolskich firm, których często oferta obejmuje montaż, ale nie oferuje pomocy w uzyskaniu dotacji i realizacji całego przedsięwzięcia kompleksowo.

Jak w tym gąszczu dojść do tego, która firma jest najlepsza? Weryfikacja doświadczenia firmy może być trudna, jeśli sami mamy niewielką wiedzę na temat fotowoltaiki. Uważamy, że jednym z wyznaczników jest to jak szeroki zakres działań zapewnia dane przedsiębiorstwo. Jeśli oferta jest kompleksowa możemy mieć pewność, że osoby odpowiedzialne za naszą inwestycję będą posiadały potrzebną wiedzę na temat doboru technologii, możliwych dotacji oraz zapewnią serwisowanie instalacji fotowoltaicznej po wykonaniu montażu. Kolejną istotną kwestią jest zadowolenie klientów i ich opinie na temat współpracy. Dlatego zawsze przed rozpoczęciem współpracy warto sprawdzić opinie na temat danej firmy.

Ile trwa montaż paneli fotowoltaicznych?

Czas montażu instalacji fotowoltaicznej trwa od jednego do dwóch dni. Należy jednak pamiętać, że sam montaż instalacji to nie wszystko. Przed przystąpieniem do prac wymagane jest zadbanie o kilka ważnych elementów, m. in. o jej wycenę, dobranie odpowiedniej mocy czy zweryfikowanie gdzie najlepiej będzie ową instalację postawić: na dachu domu/budynku przynależnego do posesji czy na gruncie. Dodatkowo, w Polsce powstało kilka programów rządowych, w których masz możliwość uzyskać dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej. Aby móc z nich skorzystać konieczne jest wypełnienie wniosków i oczekiwanie na odpowiedź w kwestii ich rozpatrzenia.

Dzięki długiemu doświadczeniu na rynku województwa małopolskiego i śląskiego, nasi doradcy są już bardzo rozpoznawalni we wszystkich niezbędnych do odwiedzenia instytucjach. Z niektórymi Paniami przeszli już na kontakty czystko koleżeńskie, co – jak wiadomo – znacznie ułatwia przejście przez wszelkie formalności. Dzięki temu współpraca z nami przebiega praktycznie bez okresów bezczynności, gdzie czeka się na jakąś decyzję.

Dlaczego warto inwestować w panele fotowoltaiczne? Główne zalety inwestycji.

W Małopolsce, jak z resztą i w całej Polsce coraz chętniej wykorzystuje się systemy słoneczne do produkcji energii lub podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Instalacje są coraz bardziej popularne na rynku i coraz częściej szuka się firm świadczących usługi w temacie jakim są panele fotowoltaiczne. Kraków jako niegdyś jedno z najbardziej zanieczyszczonych smogiem miast wyraźnie zauważył poprawę w jakości powietrza po wzroście zainteresowania działaniem paneli słonecznych. Coraz więcej osób mieszkających w Krakowie chce zacząć produkować własny prąd za pośrednictwem promieni słońca, co w przyszłosci znacznie wpłynie na jakość powietrza stolicy małopolski. Instalacja fotowoltaiczna niesie za sobą wiele korzyści:

  • nie istnieje już dla Ciebie coś takiego jak droga energia, ponieważ sam ją produkujesz, podwyżki cen prądu całkowicie Cię omijają,
  • energia wyprodukowana w nadmiarze może wrócić do sieci energetycznej, którą możesz traktować jako baterię o nieskończonej pojemności,
  • instalacje fotowoltaiczne mogą być łączone z innymi technologiami, jak na przykład z pompą ciepła, co przynosi jeszcze większe zyski i sprawia, że koszt instalacji szybciej się zwraca,
  • fotowoltaika pozwala dbać o środowisko – nie wprowadzamy do powietrza trujących gazów,
  • wyprodukowany prąd możesz przeznaczyć do zasilania urządzeń w swoim domu lub ładowania auta elektrycznego.

Zachęcamy osoby zamieszkujące województwo małopolskie (Kraków, Tarnów i inne) do współpracy z Energetycznym Projektem. Świadczymy kompleksową usługę w zakresie fotowoltaiki, wykonujemy projekty instalacji fotowoltaicznych oraz montaż, załatwiamy formalności związane z dotacją i pomagamy uzyskać potrzebne finansowanie. Teraz, wiedząc jak bardzo fotowoltaika się opłaca, możesz sam śmiało zacząć produkować własną energię!

Fotowoltaika w Krakowie – dofinansowanie.

Inwestycja w systemy fotowoltaiczne produkujące własny prąd jest niemałym wydatkiem. Może wydawać się jeszcze większym wydatkiem gdy zwrócimy się po pomoc do nieodpowiedniej firmy. Zespół Energetycznego projektu mieszczący się w Krakowie (Małopolskie) i Gliwicach (Śląsk) doskonale zna szereg możliwości dotacji na panele słoneczne. Możemy śmiało powiedzieć, że wszelkie regulaminy znamy wręcz na pamięć. Z nami uzyskasz maksymalne możliwe wsparcie finansowe na realizację przedsięwzięcia jakim jest fotowoltaika dla Twojego domu. Obecnie małopolska, tak samo jak inne województwa, może skorzystać z następujących opcji:

  • Program ”Czyste Powietrze” – przewiduje dofinansowanie nie tylko na instalacje fotowoltaiczne, ale i na szereg innych działań, w tym audyt energetyczny, który pozwoli na dobranie odpowiedniej opcji dla Twojego domu. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.
  • Program ”Mój prąd” – nasz firma wykonała szereg instalacji z pomocą tego programu. Nasze realizacje znajdziesz tutaj. Więcej o programie dowiesz się w poświęconym na jego temat artykule, który odnajdziesz tutaj.
  • Ulga termomodernizacyjna – daje możliwość odliczenia poniesionych kosztów w rocznym zeznaniu podatkowym PIT. Więcej o uldze przeczytasz tutaj.

Fotowoltaika nie należy do najtańszych opcji, ale z wyżej wymienionymi programami realizacja inwestycji odbędzie się bez znacznego nadszarpywania Twojego portfela.

Fotowoltaika Kraków – Energetyczny Projekt

Firma Energetyczny Projekt zachęca do współpracy szczególnie osoby zamieszkałe w mniejszych miejscowościach w województwie małopolskim oraz miastach tj. Kraków, Wieliczka, Skawina, Nowy Sącz, Tarnów. Nasz drugi oddział w województwie śląskim pozwala nam również na bezpośredni kontakt z klientami zainteresowanymi inwestycją w panele słoneczne zamieszkałym na terenie Katowic, Tych, Gliwic i wielu innych miejscowości.

Pomożemy z doborem odpowiedniego dofinansowania, wykonamy wycenę inwestycji oraz przeprowadzimy instalację fotowoltaiki na dachu Twojego domu, bądź w dowolnym miejscu, które tylko będzie spełniało odpowiednie warunki. Pomożemy w temacie obsługi paneli słonecznych i będziemy do Twojej dyspozycji w każdej chwili, nawet po wykonanym montażu. Nasza oferta nie kończy się na temacie jakim jest fotowoltaika. Pomagamy w inwestycji w pompy ciepła jak i kotły o normach spełniających obecne wymagania.

Jesteśmy tutaj:

Skontaktuj się z nami i uzyskaj więcej informacji na temat instalacji fotowoltaicznych, dowiedz się więcej o możliwości dofinansowania i zajmij się już dziś produkcją prądu na własne potrzeby!

Prawa zastrzeżone do artykułu na rzecz Energetyczny Projekt sp. z o.o.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” bg_type=”bg_color” css=”.vc_custom_1596364469589{padding-top: 60px !important;padding-bottom: 70px !important;}” bg_color_value=”#1f365c”][vc_column][ultimate_heading main_heading=”NIE ZWLEKAJ! JUŻ DZIŚ UMÓW” sub_heading_color=”#ffffff” main_heading_font_family=”font_family:Open Sans Condensed|font_call:Open+Sans+Condensed|variant:700″ main_heading_style=”font-weight:700;” main_heading_font_size=”desktop:40px;tablet_portrait:20px;” main_heading_line_height=”desktop:46px;tablet_portrait:26px;” sub_heading_font_family=”font_family:Open Sans Condensed|font_call:Open+Sans+Condensed|variant:700″ sub_heading_style=”font-weight:700;” sub_heading_font_size=”desktop:70px;tablet_portrait:40px;” sub_heading_line_height=”desktop:76px;tablet_portrait:46px;” el_class=”accent-title-color” main_heading_margin=”margin-bottom:10px;”]BEZPŁATNY AUDYT I WYCENĘ PROJEKTU[/ultimate_heading][dt_default_button link=”url:https%3A%2F%2Fenergetycznyprojekt.pl%2F%23kontakt|||” smooth_scroll=”y” size=”big” btn_width=”btn_fixed_width” custom_btn_width=”400″ button_alignment=”btn_center” css=”.vc_custom_1596364601879{margin-top: 27px !important;}”]PROSZĘ O BEZPŁATNY KONTAKT[/dt_default_button][/vc_column][/vc_row]

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ