fbpx

Mój Prąd 6.0 – nowa edycja już we wrześniu!

Mój prąd 6.0 to program dofinansowań fotowoltaiki i magazynów energii. Jakie zmiany czekają nas w nowym naborze?

Program Mój Prąd to inicjatywa rządu polskiego mająca na celu wsparcie rozwoju odnawialnych źródeł energii, w szczególności systemów fotowoltaicznych i magazynów energii. Wystartował on w 2019 roku i na tę chwilę od początku programu wypłacono beneficjentom aż 2,6 miliarda złotych.

Mój Prąd 6.0 - jakie zmiany?

Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Dorota Zawadzka-Stępniak w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdziła nasze wcześniejsze informację o tym, że w nowym naborze programu Mój Prąd, magazyny energii będą obowiązkowe. Oznacza to, że jeśli będziemy chcieli otrzymać dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczną – będziemy musieli zakupić także magazyn energii. Dotacja z programu Mój Prąd dotyczy tylko osób, które są przyłączone do sieci w systemie net-billingowym. 

To główna zmiana w porównaniu do poprzednich edycji. Budżet programu ma wynieść 400 milionów złotych. Należy się jednak spodziewać, że tak jak w poprzednich latach, tak i teraz ten budżet może zostać podniesiony. W edycji piątej programu został on zwiększony ponad dwukrotnie i wynosił łącznie 950 milionów złotych.

Mój Prąd 6.0 - kiedy reaktywacja?

Dorota Zawadzka-Stępniak poinformowała, że Mój Prąd 6.0 ruszy tuż po wakacjach, już we wrześniu. Należy jednak pamiętać, że do momentu rozpatrzenia wszystkich wniosków z edycji numer 5 – szósta edycja nie zostanie rozpoczęta. Warto brać jednak pod uwagę, że termin “powakacyjny” o którym wspomniała prezes NFOŚiGW może dotyczyć także października lub listopada. 

Najważniejszą informacją jest jednak to, że program Mój Prąd 6.0 na pewno ruszy w tym roku.

mój prąd 6.0

Realizacja u pana Tomasza

Czy instalacja fotowoltaiczna zrealizowana przez naszą firmę w Piekarach Śląskich pozwoliła panu Tomaszowi na oszczędności na rachunkach za prąd?

Mój Prąd 6.0 - jak złożyć wniosek?

Aby poprawnie złożyć wniosek do programu Mój Prąd 6.0 warto skontaktować się z ekipą Energetycznego Projektu, która odpowiednio doradzi i dobierze instalacje fotowoltaiczną oraz magazyn energii, który w nowym naborze będzie obligatoryjny. Więcej o samych magazynach energii i rzeczach, które koniecznie trzeba poznać przed ich zakupem, przeczytacie tutaj.

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ