fbpx

“Mój Prąd 3.0” najważniejsze informacje. Nowa edycja programu rządowego rozpocznie się w 2021!

Doczekaliśmy się! Oficjalna zapowiedź kolejnej edycji ‘Mojego Prądu’ – ‘Mój Prąd 3.0’. Kolejna edycja programu dofinansowań została zapowiedziana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat trzeciej już edycji programu dofinansowań do fotowoltaiki Mój Prąd.

program mój prąd

Kiedy rozpocznie się nabór wniosków do Programu Mój Prąd 3.0? 

Start programu ‘Mój Prąd 3.0’ zaplanowany został na 1 lipca 2021 roku. Powodem, dla którego powstał program ‘Mój Prąd’ było zwiększenie produkcji energii elektrycznej przez domowe instalacje fotowoltaiczne. Do tej pory można śmiało powiedzieć, że cel programu się spełnia. Jego trzecia edycja ma jeszcze bardziej zachęcić do korzystania z odnawialnych źródeł energii.

Jak długo będzie trwał program Mój Prąd 3.0? 

Czas trwania trzeciej edycji przewidziany jest od 1 lipca 2021 roku do 20 grudnia 2021 roku. Program jest dofinansowany ze środków unijnych. Czas jego trwania może zostać wydłużony, bądź skrócony w zależności od zainteresowania programem, lub w przypadku wyczerpania środków na wypłatę dofinansowań.

montaż paneli słonecznych

Program Mój Prąd 3.0 – dla kogo?

Kto skorzysta na nowym programie dofinansowań? Program Mój Prąd 3.0 przeznaczony jest dla osób, które zainwestowały w instalację fotowoltaiczną po 30 stycznia 2020 roku. Decydującą datą będzie data poniesionych kosztów za całość inwestycji. 

W projekcie koszty kwalifikowane to wydatki na fotowoltaikę poniesione od 1 lutego 2020 roku do 31 grudnia 2023 roku. Dzięki temu, wnioskodawcy, którzy zrealizowali inwestycję przed startem kolejnej edycji ‘Mojego Prądu’’ będą mogli ubiegać się do dotację,

W dalszym ciągu dofinansowaniem objęte będą instalacje o mocy od 2 do 10 kW, które służą do produkowania energii na własne potrzeby przez osoby fizyczne.

Dofinansowaniu podlegać będą instalacje, które zostały podłączone do sieci energetycznej.

‘Mój Prąd 3.0’ a Ulga Termomodernizacyjna

Temat połączenia tych dwóch ulg nieustannie jest na językach wszystkich zainteresowanych otrzymaniem dofinansowania. Nic dziwnego, w końcu połączenie ich gwarantuje wymierne korzyści w postaci realnych oszczędności. Dlatego warto zaznaczyć, że podatnik, który otrzymał zwrot poniesionych kosztów inwestycyjnych w ramach Ulgi Termomodernizacyjnej, będzie zobowiązany doliczyć odpowiednio kwoty uprzednio odliczone od dochodu (przychodu) w zeznaniu składanym za rok podatkowy, w którym otrzymał ten zwrot.

Co to oznacza? Jeśli skorzystałeś wcześniej z Ulgi Termomodernizacyjnej to otrzymaną w 2021 roku dotację z programu „Mój Prąd”, będziesz musiał doliczyć do podstawy opodatkowania w zeznaniu podatkowym składanym za rok 2021 roku (zeznanie składane w przyszłym roku). Jeżeli kwota odliczenia nie pokrywa się z rocznym dochodem, może być ona rozliczona w ciągu kolejnych 6 lat. Czas liczony jest od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwsze wydatki. 

Wypełnij formularz kontaktowy i zamów bezpłatną konsultację. Oddzwonimy!

Sprawdź również najczęściej zadawane pytania dotyczące Programu Mój Prąd

Zaplanujmy razem
najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać optymalną pompę ciepła i przygotują spersonalizowaną ofertę cenową.

ZOBACZ TEŻ

brown brick building near green grass field during daytime wartość nieruchomości fotowoltaika

Czy termomodernizacja podnosi wartość nieruchomości?

Decydując się na termomodernizacje chcemy poprawić kondycję naszego domu. Zalet jej wykonania jest wiele: oszczędność, ochrona zdrowia, ekologia czy komfort. Ale czy do nich możemy zaliczyć to, że termomodernizacja podnosi wartość nieruchomości? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Czytaj więcej »
window curtain open wide

Jakie okna wybrać? Energooszczędne okna w Twoim domu!

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. To jak będą wyglądać jest zawsze kwestią gustu i oceny inwestora. Jednak bardzo istotnym elementem przy ich wyborze jest to, jak bardzo będą one izolowały, w skrócie – ile ciepła dzięki nim zostanie u nas w domu. Podpowiadamy, jakie energooszczędne okna wybrać.

Czytaj więcej »